Problemow ciag dalszy.

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

Witam, dopiero co uporalem sie z uszczelka a juz pojawil sie kolejny klopot. Wolne obroty nie sa stabilne, wskazowka leciutko idzie do gory i opada , czasem spada w dol tak jakby sie zalewal. Oprocz tego spalanie wzroslo okropnie i zegarynka pokazuje prawie 1,5 bara , gdy auto jest na luzie wskazowka nie spada poniezej zera ( nie ma podcisnienia ( ?) ) , a jesli spadnie to nie znacznie.. Co to moze byc? Moze sonda lamda? Tylko czy wtedy bylby tez problem z boostem?
ppp
Stały gość
Stały gość
Posty: 237
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 18:33

Masz nieszczelny dolot,choć dziwne ,że na wolnych nie masz podciśnienia.Bo powinien zgasnąć/nie odpalać.
Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

zapomnialem dodac ze nie ma spadku mocy , auto normalnie jedzie.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

moze padniety czujnik/wskaznik? niemozliwe zeby przy zamknietej przepustnicy nie bylo podcisnienia na wolnych obrotach :?
Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

watpie , ostatnio auto dlugo stalo i nic sie z tym czujnikiem/ wskaznikiem niemoglo stac .. Poza tym jest to Defi .
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

to moze opisz jakie mody w aucie masz zrobione, czy seria? 1.5 bara pokazuje przy bucie w podlodze? jakie wczesniej bylo cisnienie?
Awatar użytkownika
clicker200sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 269
Rejestracja: wt 10 maja, 2005 08:57
Lokalizacja: Birmingham UK
Kontakt:

jezeli laduje 1.5bara to znaczy ze wastgate sie spieprzyl, ale skoro wariuje na wolnych ja bym obstawil przewod podcisnieniowy od wastgate, sprawdz go moze sie wyczepil lub przetarl !!!!
Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

mody to wydech 3 cale od turbo , fmic, stozek , wyciagnieta zwezka. Wczesniej podcisnienie bylo na poziomie 0-6, 0.8 . Teraz tak jakby w ogole go nie bylo . Zmienilem uszczelke miedzy turbo a kolektorem i po wymianie od razu bylyl problemy z wolnymi ... pozniej zauwazylem wskazania Defi i wzrost paliwa. ... dlatego mysle ze to moze sonda bo raz zawisla mi na kablu wkrecona w dp moze sie ktorys przeowd zerwal...?

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 12:56 ]
to by moglo powodowac rownierz zwiekszone spalanie?
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

1.5 bara? to by dawało moc sporo ponad 300KM, czujesz tyle? :D

sprawdź ten czujnik bo naprawdę wygląda na walnięty lub nie dostaje ciśnienia/podciśnienia (zagięty/zatkany przewód)
na wyłączonym silniku ile wskaźnik pokazuje?

możesz też odpiąć rurkę i spróbować zassać - wskazówka powinna pójść lekko poniżej zera

ECU pluje kodem na lambdę?
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

roball pisze:1.5 bara? to by dawało moc sporo ponad 300KM, czujesz tyle? :D

sprawdź ten czujnik bo naprawdę wygląda na walnięty lub nie dostaje ciśnienia/podciśnienia (zagięty/zatkany przewód)
na wyłączonym silniku ile wskaźnik pokazuje?

możesz też odpiąć rurkę i spróbować zassać - wskazówka powinna pójść lekko poniżej zera

ECU pluje kodem na lambdę?
Wlasnie auto nie jechalo jak na 300 koni eheh zero roznicy ;))

Dzisiaj przejechalem sie kawalek i juz defi normalnie pokazywalo , moze rzeczywiscie wezyk zagina sie pod wplywem temp... musze obczaic.


Ecu pluje kodem na lambde? Jakbys mogl troszeczke jasniej ;))
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

jak sprawdzasz kody ECU to czy przypadkiem nie mruga ci 3x czerwona i 3x zielona - to w kwestii podejrzeń co do sprawności sondy

związku z 1.5 bara to raczej nie ma ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”