Podpięcie obrotomierza z N14GTi do SR20DET

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

novy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Problem polega z podłączeniem obrotomierza który pochodzi z Nissana Sunny N14 GTi do silnika SR20DET. Dzisiaj się dowiedziałem, że nie jest to taka prosta sprawa (Dzięki Jarkowy za uświadomienie problemu!! :x :) )
Tak więc czy ktoś z szanownych forumowiczów wie jak podłączyć tenże obrotomierz do silnika SR20DET?

Na tym diagramie PIN numer 2 odpowiedzialny jest za obroty.
http://www.innovatemotorsports.com/reso ... Pulsar.php
Tyle tylko, ze podobno nie można go bezpośrednio spiąć z obrotomierzem (inne napięcie inne rezystancje).

Pytanie, jak to podłączyć?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Nie wiem czy Ci to pomoze,ale jak robilem Swapa SR20DET do S13,to zeby dzialal obrotomierz dalem 10k ohm rezystor pomiedzy wyjscie obrotomierza z kompa a sygnal IGN ON/START
novy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Ale walnąłem gafę g:(\ . Licznik będzie od Nissana Sunny GTi gdzie był zainstalowany silnik SR. Tak więc chyba będzie działać bez przeróbek. Tak czy owak dzięki za szybką odpowiedź 8)
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

borimichal pisze:Nie wiem czy Ci to pomoze,ale jak robilem Swapa SR20DET do S13,to zeby dzialal obrotomierz dalem 10k ohm rezystor pomiedzy wyjscie obrotomierza z kompa a sygnal IGN ON/START
Ja po SWAPie SRa do S13, rezystor zamontowałem w ten sposób :) i obrotomierz działa.

Obrazek

Rezystor 10K 1W 5%.
Ja mam rezystor z mniejszą mocą = 0,6W -> może się grzać, za to parametr 1% oznacza, że wskazania są dokładniejsze niż w rezystorze 5%.

Obrazek
Obrazek
Graczu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: czw 31 sty, 2013 15:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

witam

mam (może) podobny problem, jakoś na tygodniu rozkręce deske i dobiore się do licznika
sprawdze to co do tej pory Napisaliście
czy są jakieś inne rzeczy na które mam zwrócić uwage?

pozdrawiam
S13
Graczu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: czw 31 sty, 2013 15:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

odgrzewam

już mam po kłopocie na razie,obrotomierz podłączony,było troche rzeźbienia i nie obyło się bez szperania i szukania schematów niestety na tych serwisowkach ktore posiadam nie było tego

pozdrawiam
S13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”