200sx s14 95

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Anonymous

Czesc od 3 miesiecy jestem szczesliwym (narazie) posiadaczem nissana .Nie dlugo musze wymienic klocki z przodu .Nigdzie nie moge kupic oprucz orginalnych za 800zl Moze ktos slyszal o jakis zamiennikach Jest jeszcze lozysko przedniego lewego kola orginal 800zl Czy ktos z was wie jaka jest roznica miedzy s14 a s15 w silniku bo s15 ma 250kM Podobno mozna w s14 do tego w prosty sposob doprowadzic Cos przekrecic i bach 250kM
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

http://www.japancars.com.pl/ <------------------ tutaj sprawdz powinno byc wszystko czego szukasz :wink:
Anonymous

Dzieki za adres niestety narazie nie maja. 2-3 tygodnie
Anonymous

witam,mam na sprzedaż używane łożysko przedniego lewego koła(od kierowcy). Coś mi buczało z przodu i myślałem ,że to łożysko więc kupiłem nowe za 800zł.Jak się potem okazało to nie było jednak łożysko...z tego wynika , że łożysko było ok. i mogę je sprzedać za rozsądną cenę bo i tak mi się nie przyda(wymieniłem je przy przebiegu około 55000).jesli jestes zainteresowany to podaje tel:603389866.Jeśli chodzi o klocki to ja kupuje zamienniki u mnie w mieście(Września).Są to podobno dobre klocki jakiejś japońskiej firmy i kosztują:przód ok.150zł a tył 110zł.Na realizację zamówienia czeka się 1-3 dni...Jeśli chodzi o podkręcenie mocy silnika to wejdź sobie na stronę firmy Godula.Za 2200zł oferują oni chipa ,który zwiększa moc do 250km.
Goran220V

www.forti.pl

Znajomi Bartka, zamowilem u nich tarcze i klocki EBC. W garazu maja takiego Vipera, ze wymieklem. Oryginalne klocki przednie do S14tki - dwa lata temu placilem 380 zeta. Teraz jezdze na zamiennikach za okolo 150 zeta. I stwierdzam, ze na tym nie ma sensu oszczedzac stad patrz pierwsze zdanie. Jestem bardzo ciekaw tych tarcz (klocki bede mial takie same jak do Imprezy hue hue :D ), gadalem z kolezka z tej firmy w Modlinie jak bylismy z Arturem i przekonal mnie.

BTW. Nie wiem jak wasze ale u mne hamulce to najslabsze ogniwo w tej calej ukladnce.
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Goran220V pisze:www.forti.pl

BTW. Nie wiem jak wasze ale u mne hamulce to najslabsze ogniwo w tej calej ukladnce.
Nissany od zawsze mialy slabe hamulce, nawet te sportowe a jezeli ktos twierdzi ze maja dobre hamulce to po prostu nigdy takowych nie mial.

W 300 z hamowaniem to jest normalnie dramat. Goran pewnie mamy takie same tarcze z przodu bo do mnie ida tez klocki od imprezy z ta roznica ze u mnie sa zaciski 4 tloczkowe. Niebawem robie maly remont moich hebli. Zmieniam przednie tarcze na Ebc turbogroove (nacinane nawiercane) oraz klocki Red stuff przod green stuff tyl. Zmienie jeszcze przewody hamulcowe na takie w oplocie i zobaczyny czy nissan bedzie sie umial w koncu normalnie zatrzymywac :wink:
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
GT350TA
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 18:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dzieki za odpowiedz Co do lozyska to narazie sie wstrzymuje bo nie jest tak tragicznie Ale jesli idzie o klocki to chetnie bym sie dowiedzial gdzie dokladnie je kupiles Chwilowo sie zarznolem z kasa bo mam go od 3 miesiecy wiec musze oszczedzac Do tego bedzie wymiana amortyzatorow na tyl Wiec sami widzicie
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

GT350TA pisze:Dzieki za odpowiedz Co do lozyska to narazie sie wstrzymuje bo nie jest tak tragicznie Ale jesli idzie o klocki to chetnie bym sie dowiedzial gdzie dokladnie je kupiles Chwilowo sie zarznolem z kasa bo mam go od 3 miesiecy wiec musze oszczedzac Do tego bedzie wymiana amortyzatorow na tyl Wiec sami widzicie
Tarcze klocki turbo nitro skrzydla >>> www.forti.pl :wink:
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Kruchy

Nissany maja kiepskie hamulce, bo skonstruowali je nie poto, by zwalniac, lecz by przyspieszac :twisted:

choc swoja droga hamulce w moim nissanie dobijaja mnie strasznie...zwlaszcza, ze tarcze sa kilka (!) milimetrow ponizej minimalnej grubosci.. :x
Goran220V

Brt, tez wchodze w redstuffy na przod. CO do tylu to ci gostkowie z Forti maja popatrzec (tarcze mam od grudnia ub.r. takze moze wystarczy je przeszlifowac) - ewentualnie na tyl dalbym blackstuffy (chociaz wtedy nie wiem czy standardowe tarcze to wytrzymajo :) ) CO do cen to komplet tarcz na przod do S14tki kosztuje okolo 940 zl, klocki redstufy to bodajze okolo 650 zeta (komplet na przod). Poprzednie komplety nabywalem w serwisie Nissana i nie bylo z tym problemu.
Minusem jest to, ze na te tarcze EBC musze czekac do poczatku przyszlego miecha (sprowadzic trzeba). Jak juz mi to zaloza to oczywiscie podziele sie wrazeniami. :)
Anonymous

ja mam s14 '99 i też mam z przodu zaciski 4-tłoczkowe :) mam do was pytanko:od jakiegos czasu z przedniego lewego koła dochodzi dziwny dźwięk (jakby tarcie klocków o tarcze)>Dzieje się tak przy niskich prędkościach(np.przy ruszaniu spod świateł i chwile później ustępuje) po wcześniejszej szybkiej jeździe i rozgrzaniu hamulców..Zauważyłem też, że jak poprwię klocki(trochę je rozchylę) to na kilka dni mam spokój.Mechanicy nie potrafią dokładnie powiedzieć co to może być.Ostatnio jeden wymyslił,że to mogą być wina za bardzo podjechanych tarcz, ale dlaczego tylko z jednej strony?Zaciski sprawdzali mi wczesniej i podobno chodzą idealnie..Dlatego teraz przymierzam się do zmiany przednich klocków i tarcz z nadzieją, że mi to coś pomoże...nie wiem czy założyć zamienniki(500zł komplet tarcz i 150zł klocki) czy wydać więcej np. w firmie fortis..nie chciałbym wydac tyle kasy jeśli mi to nic nie pomoże,a póki co hamulce mi jako tako działają...co myślicie?co to może być?
Goran220V

Jesli wstrzymasz sie 2-3 tygodnie to bede mogl powiedziec wiecej o EBC. Sam jestem ciekaw i mam nadzieje, ze to beda dobrze wydane pieniazki. Plusem tych klockow jest to, ze - przynajmniej teoretycznie - nie musisz ich rozgrzewac. Natomiast podobno nie ma sensu kupowac samych klockow bo standardowe tarcze przerobia na wior w try miga :)

Jesli chodzi o Twoje problemy to mialem takie samo tarcie (z tym, ze przy hamowaniu) i zakonczylo sie na wymianie zarowno klockow jak i tarcz. Z tym, ze zrobili to zle moim zdaniem (niby autoryzowany Nissan, tfu !!)
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Goran220V pisze:Brt, tez wchodze w redstuffy na przod. CO do tylu to ci gostkowie z Forti maja popatrzec (tarcze mam od grudnia ub.r. takze moze wystarczy je przeszlifowac) - ewentualnie na tyl dalbym blackstuffy (chociaz wtedy nie wiem czy standardowe tarcze to wytrzymajo :) ) CO do cen to komplet tarcz na przod do S14tki kosztuje okolo 940 zl, klocki redstufy to bodajze okolo 650 zeta (komplet na przod). Poprzednie komplety nabywalem w serwisie Nissana i nie bylo z tym problemu.
Minusem jest to, ze na te tarcze EBC musze czekac do poczatku przyszlego miecha (sprowadzic trzeba). Jak juz mi to zaloza to oczywiscie podziele sie wrazeniami. :)
Moje tarcze zalegaja na cle wiec chyba pierwszy powiadomie was jak sie sprawdza zestaw EBC turbogroove + Redstuff.
Moze w koncu nie beda mi sie gotowaly hamulce przy hamowaniu z 250 :)

Goran moze smialo wkladac Blackstuffy bo one sa neutralne. Mozna by sie zastanawiac czy Greenstuffy zjedza tarcze ale to takze wam powiem bo u mnie beda zalozone na tyl na seryjne tarcze :)
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Daniel

Firma Intercars ma w swojej ofercie klocki Ferodo - są bardzo dobre i na pewno tańsze od oryginalnych. Poza tym Intercars jest także przedstawicielem Brembo tak btw jesli chodzi o hamulce. Mają bardzo duzy magazyn i kupę części na miejscu.

www.intercars.com.pl
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Czy Greenstuffy nie sa bardzo porownywalne z Ferrodo (ds 2000)? Bo sa jednak troche tansze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”