Po wymianie sprzęgła nie wchodzi bieg.

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
gunio83
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: wt 09 paź, 2007 22:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Witam.

Wczoraj wymienili mi sprzęgło na xtd2 i mam dziwny objaw. Przy zmianie z 3 na 4 biegy przy wyższych obrotach nie wchodzi bieg. Przerzucam i wpada na luz :? Dziwna sytuacja. Przed wymianą sprzęgła wszystko było ok.

Czyżby coś źle poskręcali?
S14 - 325KM
Awatar użytkownika
chudy_wlkp
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: sob 08 lis, 2008 20:35
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

nigdy sie nie spotkalem z tym aby po zmianie sprzegla nie wchodzil bieg ( chyba, ze od razu np. za slabo naciagnieta linka sprzegla i nie wciskalo sloneczka odpowiednio) szczeze mowiac to nie wiem jak dokladnie jest w nissanach bo dopiero zaczynam sie zaglebiac w temacie, ale z tego co nieco slyszalem to jak ktos sp... cos w ciegnach (linki) miedzy wybierakiem a skrzynia to wlasnie znika bieg;/ moze sie myle ale jestem jak [L]
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

a nie wyskoczył ci czasem wysprzęglik i się zapowietrzył układ ??
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a wczesniejsze biegi wchodza dobrze??
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

heh masz podobny objaw jak ja mialem w moim 300zx :roll: ja wymienilem sprzeglo na nowe i mialem tak ze zajebiscie ziezko mi wchodzily biegi i do tego tak samo jak u ciebie nie moglem wbic biegu,ale po kilku odpaleniach i gaszeniu samochodu oraz wcisakniu sprzegla bylo lepiej a po dniu jezdzenia wszystko wrocilo do normy :D do dzis nie wiedziec czemu tak sie dzialo :roll:
Awatar użytkownika
gunio83
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: wt 09 paź, 2007 22:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Wszystkie biegi wchodzą idelanie nawet ten czwarty ale jak przerzucam zna wysokich obrotach z 3 na 4 to on wchodzi ale błyskawicznie wbija na bieg jałowy. Tak jak by w miejscu 4 biegu był jałowy. Dzieje się tak tylko jak przezucam z 3 na 4 i tylko na wysokich obrotach. Przy redukcji z 5 na 4 jest wszystko ok.

Przed wymianą sprzęgła nie było tego problemu.
S14 - 325KM
Awatar użytkownika
memfis67
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: pn 27 sie, 2007 08:05
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Mialem to samo w s13 gdy wimienilem sama tarcze sprzeglowa. potem kupilem cale nowe sprzeglo kompletne i bylo ok.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Moze mam troche inny problem z sprzeglem ale ten temat akurat jest aktulany to opowiem.

Wiec tak,wymienialem znajomemu skrzynie w s13,dostalem tez do niej prawie nowe sprzeglo z dociskiem.
Poskladalem to,chwile pochodzilo ladnie po czym zaczely sie problemy z wbijaniem biegów :/
Wymienialem: sama tarcze,sam docisk,docisk+tarcza,łozyska i zawsze problem sie powtrzał: chwile pojezdzilo i pojawia sie problem-juz nie mam sily wyciagac tej skrzyni z tego auta.
Dzisiaj wyskladalem fure na gotowo,jade sie przejechac:
1,2 bieg super nic nie slizga,wkladam 5 i poczulem jak sprzeglo lekko uslizguje.
Po chwili znow pojawily sie problemy z wrzucaniem biegow i okropnym piszczeniem z tamtych okolic.
Myslalem ze moze pompka sprzegla,badz wysprzeglik(pratycznie nowka) sie spierdziel,wiec wchodze do kanalu z łyżką i wlaczam sprzeglo recznie ale problem nie ustapil.

Czy taki problem moga powodac stare łozyska?
Ktos ma jakies koncepcje?
Bo ja tutaj widze jedna:nowka tarcza z dociskiem i lozyskiem,pompka i wyspgrzeglikiem ale to troche kosztuje
Awatar użytkownika
gunio83
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: wt 09 paź, 2007 22:04
Lokalizacja: Zielona Góra

U mnie już po problemie. Po prostu tarcza została zieniona na dużo lepszą i bieg trzeba dokładniej wbić. Zauważyłem że zmieniając szybko na postoju też 4 bieg nie wchodzi tylko się wybija. Trzeba to poprostu robić dokładniej :D
S14 - 325KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”