Ogranicznik na 200km/h

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

Mam S13 z SR20DET z japońskiej silvii S13 i mam ogranicznik prędkości na 200km/h :/ to jest SR z turbiną T25 i Bez zmiennych faz rozrządu w serii 210KM. i czy miał ktoś coś podobnego. i Czy jest jakiś prosty sposób zdjęcia tego ogranicznika czy tylko strojenie? I jeszcze jedno pytanie od czego jest takie małe pokrętło przy kompie? Bo w CA takie miałem i w SR też jest i ciekawi mnie od czego to :D
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ja tez mam ogranicznik i odcina mnie przy 190kmh. Nie da sie tego łatwo zdjąc , napewno nie tnąc jakis kabel od ECU. Próbowałem w 240tce (tez kaganiec przy 190) i odcinało mnie przy 110kmh :) Moze sie da zbijając napiecie diodą zenera , ale jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

Denerwujące to jest. CA leciało ponad 220 bez problemu a zrobiłem swapa i kaganiec na 200 :/ no trudno parę miesięcy sie przemęczę po większych modach trzeba będzie to zdjąć. I jeszcze ciekawi mnie sprawa tego pokrętła przy ecu :) coś tam jest napisane przy tym ale krzaczkami po japońsku.
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Maretzky pisze:Ja tez mam ogranicznik i odcina mnie przy 190kmh. Nie da sie tego łatwo zdjąc , napewno nie tnąc jakis kabel od ECU. Próbowałem w 240tce (tez kaganiec przy 190) i odcinało mnie przy 110kmh :) Moze sie da zbijając napiecie diodą zenera , ale jeszcze nie próbowałem.
Mareczku 180km/h :( jeszcze gorzej a tak najdokladniej 178km/h
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Mialem to samo w swoim wozie-moj jechalm dokladnie 203 :P glupio mi bylo jak mnie smigala octavia kombi :P
Na ebayu mozna zakupic speed delimitera -chyba jakies 30/40funtow.
Wpina sie go w kompa i on tam sobie jakos to ecu oszukuje.
A czy wypiecie wtyczki od czujnika w skrzyni nie zalatwi sprawy-oczywiscie chwilowe rozwiazanie ;)
Awatar użytkownika
Silicone
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 14:28
Lokalizacja: Kraków/Hebdów
Kontakt:

zalatwi. ja tak robilem i 270kmh bylo. mozna sobie zrobic jakis pstryczek w kabinie i juz
Montaż i Strojenie DET 3, EMU, VEMS, itp...
Kraków
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

a jakby zrobić tak: wstawić na przewód odpowiedzialny za prędkość odczytywana przez kompa jakąś diodę albo potencjometr żeby osłabiało impuls jaki odbiera komp a na zegary puścić normalne napięcie żeby działały tak jak powinny:). wtedy teoretycznie kaganiec powinien przesunąć sie w gore. :)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

http://cgi.ebay.co.uk/HKS-SPEED-LIMIT-D ... 240%3A1318


tutaj gotowe urzadzonko do sciagniecia z angli
Awatar użytkownika
Raptor
Stały gość
Stały gość
Posty: 233
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

FUNO pisze:a jakby zrobić tak: wstawić na przewód odpowiedzialny za prędkość odczytywana przez kompa jakąś diodę albo potencjometr żeby osłabiało impuls jaki odbiera komp a na zegary puścić normalne napięcie żeby działały tak jak powinny:). wtedy teoretycznie kaganiec powinien przesunąć sie w gore. :)
raczej układ zmieniający impulsy - o ile się nie myle sygnał trafiający do ecu jest w formie liczby impulsów na sek
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Podłaczałem pod to oscyloskop -tzn pod przewód ograniczający prędkość do ecu. Przewód wychodzi z LICZNIKA a do licznika idzie najpierw ze skrzyni biegów.
Myślałem że to jest wlaśnie jak napisał raptor impulsy o zmiennej częstotliwości albo wypełnieniu jednak jest to prostrze. To zwykły analog jednak MUSI być podpięty. Robiłem próby na szybko kiedyś w marka 240sx i przypięty do masy lub do 12V lub do 5V nie zdaje egzaminu całkowicie odpięty też nie...
Jedyna opcja to ogrniczyć napięcie.
Wydaje mi się z enajprościej zamontować zwykłądiodę prostowniczą w szereg na której będzie spadku 0,4-0,8V i podniesie nam to limit jak bedzie za mało to dwie w szeregu i już...Nie maiałem czasu przetestować tego pomysłu ale wydaje się logiczny.
Ew. można podpiąć wzamacniacz operacyjny zmniejszający napięcie bądź je ograniczający...
A co do swapa na sr20det red top i ogranicznik na 200km/h to chip do tego jest prosty i mogę cizdiąć to odcięcie na poczekaniu....
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

jak będę miał chwile to sprobuje z osłabieniem napięcia :) może sie uda:D a jak nie to po większych modach na strojeniu sie ściągnie kaganiec :) przy 200 nie ma tragedii strasznie by było gdyby to było 160 albo 180.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”