Zapach benzyny .Pali 17L/100KM

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Witam .Po uporaniu się z grzaniem nyski przeszedł następny problem , a mianowicie pali ok 17litrow / 100km i czuć benzynę z pod maski . Zakupiłem sondę ,tylko powiedzcie mi jak mam wcisnąć tam moja rękę z kluczem aby odkręcić starą sondę ?

Pacjent : Nissan 200sx S14A
Skrzynia : Automatyczna


Byłem podpiąć go pod kompa i nic nie wykazało ,wszystko ok . Zmieniony jest IC na duży , blow off valve ,wywalony DV . Wszystko zaczęło się przed modami.Proszę o pomoc bo nie wyrabiam na benzynę. Czuć wyraźnie że przelewa , czasami po wciśnięciu gazu czuć jak zamuli , odpuszczam i jedzie jak talala
Ostatnio zmieniony czw 05 lis, 2009 22:49 przez bielakxxx, łącznie zmieniany 5 razy.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

kiepski BOV?
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Tak jak mówiłem spalanie było pierwsze wzrosło z dnia na dzień, a czuć benzyna przed założeniem BOV (założony po wzroscie SPALANIA)
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

sprawdź szczelność dolotu kompresorem
przeczyść przepływkę
skoro już kupiłeś to wymień sondę :)

pozdro
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

w sumie dałeś mi do myślenia Forest ,bo możliwe ze gdzieś za IC może być nieszczelność ,to by się wyjaśniło czemu czasem go przymula jak dodaje gazu . Ic i orurowanie szczelne , skręcone mega fest .Zaciąga lewe powietrze , komp daje więcej paliwa żeby mieszanka była ok , ale czemu śmierdzi benzyną?? Możliwe jest że paruje przez dolot ?? .Najbardziej śmierdzi po odpaleniu auta ,na postoju i jak mu depnę. Przy spokojnej jeździe tego niema .

Przed chwilka zakupiłem zestaw uszczelek silnika , będzemy zmieniać i zobaczymy co z tego wyniknie , pewnie wielkie bum :D
Ostatnio zmieniony pt 06 lis, 2009 09:48 przez bielakxxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Zobacz z ciekawosci uszczelki kolektor glowica, kolektor turbo...

Ja mialem wypalona uszczelke kolektor glowica i mialem podobne efekty jak opisujesz.
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

moze komp mysli ze powinien wzbogacic mieszanke przez bledny sygnal z jakiegos czujnika (temp, sonda lambda) i dlatego zalewa?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Filipek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 142
Rejestracja: wt 29 wrz, 2009 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

i udało Ci sie w końcu dojśc co to było , bo ja mam podobny problem :/
fodryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 sie, 2008 16:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Mysle ze mogl puscic oring wokol pompy. A dokladniej pokrywki. Do zbiornika jest przymocowany wieszka do pompy. I czesto sie zdarza ze uszczelka poprostu sie niszczy. Ja u siebie zastosowalem jakas uszczelke z ursusa:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”