SR20DET przygotowania do swapa

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

chuckie

Mam pytanie. Co jest potrzebne do swapa takiego silnika. Przykładowo zamawiam frontclipa z japoni z silnikiem SR20DET od S13 i innymi potrzebnymi rzeczami by to uruchomić. Czy mocowania silnika są identyczne jak w CA18DET? Czy silnik pasuje idealnie do 200sx S13 który miał CA18DET? I o co chodzi z tymi Red top i Black top (który jest droższy) Jakie dodatkowe modyfikacje są potrzebne? Wyczytałem że goście robią - "Block off the coolant line for the SR engine". Czy coś jeszcze potrzeba robić?
ChEsTeR

Jak bierzesz Front Clipa to bedziesz miał wszystko od chlodnicy po deske rozdzielcza wiazke i kompa. Japońskie s13 rózni sie od 200sx'a tylko blachami reszta jest prawie identyczna. Więc nie powinienieś mieć zadnych problemów. Może być jakaś mała zabawa z wałem z racji ze skrzynia od SR jest inna ale to nie jest problem nie do przeskoczenia. A różnice w RED i BLACK top są zasadnice. Black był montowany w s15 i ma zmienne fazy rozdzadu no i 280 KM, limit na japonie.
chuckie

a co z wałem? Czy ktoś robi takie coś na zamówienie? Bo samemu to chyba nie wyda. A i jeszcze jedno. Powiedzcie czy mocowania silnika i skrzyni są identyczne jak w CA18 czy tzeba coś modyfikować (tzn wysadzam silnik i wsadzam jakby nigdy nic na miejsce CA18DET montując w tych samych miejscach dla mocowan) . A czy blacktop oprócz zmiennych faz rozrządu czymś sie różni od redtopa.
200KM a 280KM to różnica. Wogóle jakie są różnice między SR20DET z S13 93' a, SR20DET S14a/S14
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Silnik blacktop ma tez s14a jak i s14... Róznia sie one nieznacznie ale to powinien wiedziec Big poniewaz to on próbowal wsadzic silnik z s14a do swojego s14 (z 95r chyba)... S15 ma tez silnik blacktop i pewnie tez rózniacy sie od silników z s14 i s14a... Przedewszystkim róznica jest w turbinie która ma inne oznaczenia i rózni sie nieznacznie czescia wydechowa ( jest tam mala przegroda miedzy wirnikiem na czesci wydechowej a klapka ''westgatem'').

Jest tak jak napisal Chester jak kupisz frontclipa to wszystko co potrzebne jest do swampa bedziesz miał pod reka...
Co do mocowan to podejrzewam ze sa inne (tego nie jestem pewien)...
Załączniki
blacktop
blacktop
blacktop.jpg (29.44 KiB) Przejrzano 4629 razy
redtop...
redtop...
bluebird redtop.jpg (29.38 KiB) Przejrzano 4628 razy
tak wyglada redtop
tak wyglada redtop
redtop.jpg (32.08 KiB) Przejrzano 4628 razy
chuckie

A czy kute podzespoły: tłoki wał to o co chodzi z tymi SR22 albo CA20. Czy wsadza sie normalnie takie tłoki wał czy trzeba modyfikować blok?
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

Tutaj są informacje nt. poszczególnych silników i różnic pomiędzy (...)
http://srownersclub.com/jdm_engines.asp

A tutaj jak zrobić swap na SR20DET:
http://srownersclub.com/faq/index.asp
8)
Do SR20'iego Roku !!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”