Wymiana wałków w SR20DET....??

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

tybu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 20 lip, 2004 11:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam jak w temacie pytanie odnośnie wymiany wałków rozrządu a mianowicie...
czy istnieje możliwość wymiany bez zdejmowania całej pokrywy łańcucha (bo tego to już chyba nie dam rady zrobić :) czy można poluzować jakoś łańcuch, bo tak, mam pozaznaczane markery na kołach zębatych i na łańcuchu i to pasuje i po odkręceniu i wymianie wałków okazało się... heheh że założyć się nie da z powrotem bo za duże napięcie łańcucha (łańcuch cały czas lekko naprężony żeby nie spadł z tego trzeciego dolnego koła zębatego na wale)
W związku z powyższym pytanie czy można to założyć jakąś sprytną metodą czy wózek na lawetę i do warsztatu??

btw. okazało się że jak mi ostatnio wymieniali uszczelkę pod deklem to przykręcili śruby tak dokładnie....że dwie prawie palcami odkręciłem, więc się nieco warsztatów cykam...

pozdrawiam paweł
tybu

no....hmmm na razie to subarak....ale jeszcze wroce!!!
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

WAL DO NAS pewnie ze sie da zmienic wałki bez zdejmowania pokrywy :) 888 550 210 tanio !
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
tybu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 20 lip, 2004 11:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dzięki pewnie się odezwę bo mam już i tak dekiel zdjęty i wałki włożone, tylko nie mogę tego cholernego łańcucha naciągnąć, a nie chcę nic na siłę... a tak przy okazji togdzie się mieścicie bo muszę się z jakimś znajomkiem umówić co by mnie pociągnął np. do was...

pozdro paweł
tybu

no....hmmm na razie to subarak....ale jeszcze wroce!!!
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zadzwon do mnie to sie umowimy moze ja podjade bedzie prościej. Szybka operacja :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”