SR20DET Stukanie na ciepłym silniku.

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

na boki troszke luzu maja miec.
Rozbierasz to wszystko,bierzesz wał do szlifierza,on go mierzy i mówi co należy z nim dalej zrobić.

co do pompy oleju,napewno jest nowa?Jesli tak to przydałoby sie ja rozebrać i zobaczyć czy juz sie nie przyrysowała od opiłków które poszły z tej panewy.
Awatar użytkownika
Errtu
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011 13:26
Lokalizacja: UK Blackburn /Pl Zdunska Wola

tak pompe sciagalem ze stanow i byla wymieniana mam stara, wiec zostaje mi rozbieranie calego silnika,pompy oleju, by pasowalo jeszcze kupic kute tloki bo korby juz mam by to wsztko zrobic za jednym razem
borimichal pisze:co do pompy oleju,napewno jest nowa?Jesli tak to przydałoby sie ja rozebrać i zobaczyć czy juz sie nie przyrysowała od opiłków które poszły z tej panewy.
a ten filtr na koncu pompy co ssa z miski olejowej by nie powstrzymal przed dostaniem sie opilkow do pompy i co wlasnie z docieraniem panewek, jak szybko zmienic olej i np na wlaczonym silniku ile tak powinien sobie chodzic na biegu jalowym by sie w miare dotarl 1-5 h ? czy kilka dni :D
Nissan S14a / K11
Bmw 530d E39
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tak dla jasnosci, panewek sie nie dociera, panewka ma nie miec styku z walem,
podczas skladania silnika po wlozeniu panewek, a przed wlozeniem walu panewki smaruje sie albo odpowiednim srodkiem na pierwszy rozruch albo przynajmniej olejem,

dlatego tak wazna jest sprawna pompa oleju bo ona nabija cisnienie w lozyskach - panewkach i tworzy film olejowy, ktory zapobiega stykowi wału i panewek.

dociera sie nowe pierscienie.

ale odpalenie auta i sprawdzanie pracy silnika przed wyjazdem w trase na docierke ma jeden ogromny plus, w przypadku gdy mamy jakas nieszczelnosc zauwazymy to duzo szybciej stojac kolo auta niz nim jadac ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”