Panewki do SR20DET ważne!!!

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

To bardzo poważny temat.
mamteraz spory dylemat właśnie z tymi blaszkami.
Rozłożyłem już 2 seryjne nigdy nie rozkładanie silniki SR20det i były tam ogrginalne nissanowskie panewki.
Moje wnioski.
Wiekszość z was już wie ze wał ma nabite na cole numery rozmiarów każdej z korb i głównych. To są numerki od 0 do 4.
Po tych numerkach mozna dojśc jaki wymiar ma dana korba i kupić orginalna panewke. Panewki te dobierane są po kolorach w serwisach.
No tak to troche teori.
teraz praktyka
rozebrałem silnik patrze na panewki i panewka główna środkowa jest taka sama jak wszystkie (nie ma kołnieża oporowego - tak jak np w ca18) za to są dostawione półksięrzyce i zapinane z boku na bloku.
Do czego zmierzam.
Otórż te półksięrzyce są nie dobierane juz po kolorach i co najważniejsze nie mają już numerów nissana i jego podpisu tylko NDC!!!!
próbowałem się dowiedzieć w nissanie czy wszystkie panewki niby odnich nie pochodzą od firmy NDC. Oczywiście mi nikt na to nie odpowie (a już woglule typy z serwisu nissana w gdańsku). Jednak jestem pewien że nissan zleca wykonywanie panewek właśnie firmie NDC (tak jak elektronike Hitahi, pompy to Atsugi itp.)
Oczywiście serwisówki nissana nie przewidują pasowania na kolory na pierwszy szlif.
i dają wszystkie takie same 0.25
Mam nadzieje że nie zanudzam.
teraz o co chodzi z tym pasowaniem otóż granica tolerancji na jaka można zakładać panewki to 0.02 dla nadwymiarów a pod kolory wg serwisu to tolerancja jest 0.004!!!!
Prawie żaden szlifierz tak nie dopasuje szlifu a jesli mówi że tak zrobi to mał kto go sprawdzi (tak żeby sie opłacało)

Teraz rozmawialiśmy z GS - VTG i mówił ze na seryjnych panewkach SR20DET smiało wytrzyma 400KM
Dodam że seryjne panewki to NDC

Teraz mam 4 wały na szlif - praktycznie każdemu z nich brakuje do tolerancji 0.02 panewki NDC moge mieć w ciągu kilku dni panewki np. Clevite 77 to cholera wie na kiedy bedą jest jeszcze pare innych alternatyw ale na wszystko trzeba czekać a auta mają za miesiąc jeździć.
Co radzicie i co polecacie?
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Według mnie wał w naszych nysach powinien być spasowany jak naj luzniej (ja mam 0,05 na głównych i 0,03 na korbach).
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”