Spadające obroty po wyrzuceniu na luz

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

n-man
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:13
Lokalizacja: podlaskie

siemka, kiedy dojezdzam do świateł i wyrzuce na luz to obroty spadają tak nisko że auto prawie gaśnie ale po chwili wracają do normy? co moze być przyczyną?
mucek6
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 86
Rejestracja: wt 04 cze, 2013 14:53
Lokalizacja: Grabowskie

Zmieniałeś sprzęgło? U mnie na lekkim zamachu tak się działo. Gdzieś do 400 obr/min spadało.
KyrieElejson
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 gru, 2014 18:03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Czujnik położenia przepustnicy😎
Japoński Pocisk :)
n-man
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:13
Lokalizacja: podlaskie

hmmmm tak mam lekki zamach 6.5 kg jak dobrze pamietam,no tak spada do 400 a czasem niżej martwie się czy taki chwilowy spadek smarowania nie wplynie negatywnie na silnik. myslalem też o bovie bo mam blitza ss, slyszlaem ze sprawia rozne problemy. I ewentualnie czy jesli to jest zamach to czy strojenie zalatwi ten temat?
Ostatnio zmieniony sob 10 wrz, 2016 14:25 przez n-man, łącznie zmieniany 2 razy.
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jeśli masz lekki zamach, to siła bezwładności silnika jest mniejsza. Wrzucając na luz, że tak powiem koła nie napędzają silnika, tylko kręci się swobodnie i wytraca sobie tą prędkość. Z lżejszym kołem zamachowym szybciej spadną obroty właśnie przez małą bezwładność. Zapewniam, że strojeniem jej nie zwiększysz. :lol:
Co do podbijania obrotów, domniemam, że komputer wykrywa sobie, że silnik przygasa i dostosowuje mieszankę, żeby go utrzymać przy życiu.
Myślę, że rozwiązaniem może być hamowanie silnikiem z sekwencyjną redukcją (oczywiście normalnie używać nożnego jednocześnie).

PS. Za nic nie ręczę, bo prawdopodobnie pie***lę głupoty. 8)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a moze napisz czy tak bylo wczesniej co zmieniales itd.
do sprawdzenia jak wyzej wspomniano TPS i krokowiec,
na wolnych obrotach tez to sie dzieje?
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Lekki zamach ma nic do tego. w ca18 wrzucałem 6 kilo zamiast seryjnych 12~13 i problemów nie ma.
Rice is nice
Obrazek
n-man
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:13
Lokalizacja: podlaskie

szaman pisze:a moze napisz czy tak bylo wczesniej co zmieniales itd.
do sprawdzenia jak wyzej wspomniano TPS i krokowiec,
na wolnych obrotach tez to sie dzieje?

wydaje mi się że było tak od poczatku ale juz sam nie mam pojęcia. ostatnio robiłem test szczelnosci dolotu i było ok, jedna zmiana to że mam spawaną rure od stożka do turbo, jest ona wydłużona wzgledem serii, poki co jeszcze jest przepływka i chip horshama. moze to miec jakis wplyw?
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz, 2016 19:32 przez n-man, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Jeśli mapa w czipie jest dobrze dobrana do wtrysków i przepłwki to nie ma to znaczenia. Na początek spróbuj mocniej wykrecić śrubkę od wolnych obrotów. Sprawdź też czy z odłączonym przepłwomierzem wolne obroty nie będą stabilniejsze.
n-man
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:13
Lokalizacja: podlaskie

dobra zawór bov blitz ssie, wkrecilem na maxa śrube regulacyjna i czasem spada lekko poniżej 800 obr wiec git.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”