Sr20det s13 kilka pytań

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

dominogx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2016 13:06
Lokalizacja: Staszow

Witam. Zakupiłem Sr do s13 i mam dylemat odnośnie chłodnicy wody. Mechanik doradza mi żaby założyć gruba a z kolei kolega mówi zeby użyć seryjnej. Jak uważacie co będzie lepsze do zwykłej jazdy po ulicy ?
I gdybym zostawił serię to ta ubudowa wentylatora z Ca podejdzie mi do Sr?

Jakie macie zdanie jest sens montować od razu chłodnice oleju ?
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Do "normalnej" jazdy zostaw seryjną z tunelem i wiskozą. Czy tunel z CA podejdzie pod SR nie wiem, ale być może ktoś taki set stosował i się wypowie. Wbrew pozorom seryjna chłodnica plus wisko z tunelem bardzo dobrze się sprawdza nawet w ciężkich warunkach. W upalny dzień w korku stojąc za autobusem plującym gorącym olejem i spalinami w chłodnicę nie zagotujesz auta, co się zdarza w przypadku aut z wiatrakiem elektrycznym. Seryjny układ chłodzenia jest na prawdę wydajny. Część ciepła z oleju odbierane jest do głównego układu chłodzenia przez wymiennik pod filtrem. Ale pytanie należy sobie postawić o czym myślisz patrząc na swoje auto? Jeżeli myślisz o modzeniu to niegłupim pomysłem jest wydajniejsza chłodnica i dodatkowa chłodnica oleju.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Można założyć "robioną" z zachowaniem mocowań na tunel pod wiskozę.

Z wisko jest tak że zawsze się lekko wiatrak kręci, zabiera trochę mocy ale jak wisko już zepnie to żaden motoryzacyjny wiatrak elektryczny nie zrobi takiego przeciągu.
Rice is nice
Obrazek
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie ma co, żaden elektryczny tak nie będzie wiał, a jak Ci się zblokuje wiskoza to będziesz mógł powiedzieć, że jeździsz odrzutowcem do pracy :lol:
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 512
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Kuba.a, gorzej jak chcesz coś sprawdzić pod maską na odpalonym. Zablokowane wisko robi tam taki przeciąg, że głowa mała. :lol:
CA18
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wiem, bo u mnie jest zblokowana :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”