SR20DET

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
gre13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź, 2004 23:25
Lokalizacja: wro/ldz
Kontakt:

Maestro Korba pisze:
gre13 pisze: co nie zmienia faktu ze dodatkowe smarowanie nie zaszkodzi!!??czyz nie?a tak z drugiej strony ciekawe czemu moje walki były(są) zatarte jesli miały smarowanie... :roll:
Sądzisz że tak doskonały mechanik jak Sławek (RONIN) podczas składania silnika popełniłby tak kardynalny błąd i nie założyłby tych rurek? Sądzę że to zbyt daleko idące przypuszczenie.
każdy ma prawo sie pomylic, a ze sławkiem rozmawiałem o tym...poza tym nie tylko sławek w ksr zdejmował mi pokrywe zaworów....ale to nie topic o almerze tylko o DET a ja mam DE,poza tym przed Sławkiem tez różni szpece zajmowali sie moim autem(wiekszosc z nich polecał i wasz fan Coobcio)
I will always keep U in my heart daddy!!
chcesz wkład kłowy albo na synchro do japończyka? odezwij sie na PW :)
Maestro Korba

gre13 pisze: i wasz fan Coobcio)
Coobcio nie jest naszym fanem tylko kolegą-a do mnie każdy ma prawo wstępu i kazdemu służę pomocą-chyba nie masz co do tego wątpliwosci?
W sumie w almerze to najwiecej napsuł Wójcik, ja tylko napieprzałem młotem.
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Maestro Korba pisze: Sądzisz że tak doskonały mechanik jak Sławek (RONIN) podczas składania silnika popełniłby tak kardynalny błąd i nie założyłby tych rurek? Sądzę że to zbyt daleko idące przypuszczenie.
Nikt nie twierdzi ze RONIN cos zepsul!
Rurki wlozylismy z 2 powodow:
Zatarty walek i rolki.
Oraz na hama uciete srubki wlasnie tam gdzie maja byc magistrale olejowe.

Nie bylo takze gornej prowadnicy rozrzadu ktora powinna byc.

Anyway wlozylismy rurki bo i tak nie zaszkodzi dodatkowe smarowanie krzywek a jak dobrze wiesz silnik Gre tworzy troszke wiecej mocy niz standartowy sr20de.
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Ostatnio zapodawałem wałki rozrządu do SR20DE na rolkach i po zdjęciu pokrywy z tego silnika nie bylo ani smarownic olejowych ani gornej prowadnicy silnik z Priemry P11 GT prosze o to zdjęcie zrobione wałków które już troche pokręciły się na rozruszniku zeby zlokalizować skąd leci oliwa:
Obrazek
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Coobcio, u Gre też się lała oliwa, i to były fontanny, ale nic z tych olejowych deszczów nie padało na krzywki wałków...
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Może coś było zapchane tak czy siak dodatkowe magistrale olejowe jak najbardizej sie przydadzą, ciekaw jestem jak na nie naszla pokrywa zaworowa - w P11 GT tak na oko miała owiele nizsza wewnętrzną konstrukcjei wydaje mi się że by kolidowała z tymi magistralami...
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Nic nie było zapchane, po prostu brakowało tam wyraźnie prowadnic, na które było i miejsce, i dłuższe śruby, które ktoś podczas jednego z montaży poucinał, bo bez prowadnic były dziwnie za długie...
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

No to musiał to być jakiś mega druciaż... Masakra
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
gre13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź, 2004 23:25
Lokalizacja: wro/ldz
Kontakt:

ciekaw jestem jak na nie naszla pokrywa zaworowa

Kod: Zaznacz cały

HEHE nawet nie pytaj.
I will always keep U in my heart daddy!!
chcesz wkład kłowy albo na synchro do japończyka? odezwij sie na PW :)
Maestro Korba

To pozostaje Ci tylko zrobić natryski na denka tłoka i będziesz miał pełną wersję DET :)
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MAM SPRYSKIWACZE DENEK JAK CZCESZ :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rafi pisze:MAM SPRYSKIWACZE DENEK JAK CZCESZ :)
taa tylko magistrali nie mamy :) trzeba by bylo wiercic blok ale jak bedziemy rozkladac kiedys silnik Gre to sprawdzimy co da sie z tematem zrobic :)

Coobcio w serwisowce od p11 jest wyraznie napisane ze gorna prowadnica rozrzadu wystepuje tak samo jak w kazdym innym sr20de czy det. To jest czesc konstrukcyjna rozrzadu ktora sie nie zmienia od poczatku produkcji pierwszej lini sr20de i musi byc zainstalowana.
A pozatym ciagle szukam pelnej serwisowki od almery n15 bo znalazlem w kawalkach i widac ze sa roznice miedzy tymi silnikami. Nie mam pewnosci czy tam powinny byc magistrale natrysku oleju na walki czy nie. U gre wszystko wskazywalo na to ze kiedys byly.
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”