S14 źle chodzi , cewka??? długie...

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Lui
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 136
Rejestracja: wt 07 lut, 2006 15:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

to raczej typowy objaw pompy albo małej ilośći benzyny w baku (może w 200sx tego nie ma ale w uno turbo nie da się szybko jezdzić jak blisko rezerwy...)

w każdym razie braki w paliwie i lepiej nie dokręcać silnika do końca.....
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Ile kosztuje pompa paliwa taka, ktora da rade pompowac przy wiekszej ilosci hp??
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Lui
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 136
Rejestracja: wt 07 lut, 2006 15:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

400-500zl
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Lui pisze:nie oglądnąłem jeszcze dobrze wiązki ale dzisiaj została potwierdzona pewna rzecz której niebyliśmy pewni

jak auto się odpali zupełnie zimne np. po dniu stania to chodzi jak zegarek, można by szklanke wody postawić pełną na silniku :) , jak zaczyna łapać temperature to zaczynają wypadać te zapłony i silnikiem zaczyna rzucać trochę.....
Coprawda nie znam się jeszcze dobrze na tym, z wykresu też nic nie rozumiem i coprawda było to w Cordobie a nie w Nissanie, ale miałem w 100% identyczne objawy, mi też na zimno dobrze chodził i miałem mocniejsze szarpnięcia przy wkręcaniu na obroty. Jeździłem z tym około miesiąca i w czasie jazdy nagle zaczęło mi odcinać zapłon a obroty momentalnie leciały do zera. Może ma to mało wspólnego, ale może to będzie mała podpowiedź. U mnie wymieniłem czujnik Halla, w sumie niczym tego nie potwierdziłem, ale wszystkie objawy ustały i u mnie w 100% ustało.

Proszę nie bić nowego mam nissana od 3 dni :P
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

czujnik halla to czujnik polozenia walu, w nissanie (CA18 i SR20) mamy CAS
Moze to kwestia ustawienia zaplonu w takim razie ? (tylko uwaga, niektorzy "mechanicy" mowia ze w tych silnikach zaplonu sie nie ustawia co jest oczywiscie bzdura)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

blurek pisze:czujnik halla to czujnik polozenia walu, w nissanie (CA18 i SR20) mamy CAS
Moze to kwestia ustawienia zaplonu w takim razie ? (tylko uwaga, niektorzy "mechanicy" mowia ze w tych silnikach zaplonu sie nie ustawia co jest oczywiscie bzdura)
W takim razie przepraszam, ale jestem zwykle na takim poziomie czym jeżdże, w cordobie miałem takie cudo :) Teraz ucze się nowocześniejszej techniki z nissanem a mam dopiero 3 dni więc wybaczcie :P A tak właściwie to co znaczy ten skrót? CAS?
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

CAS - Crank Angle Sensor
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

blurek pisze:CAS - Crank Angle Sensor
Aha dziękuję, i spełnia tą samą funkcję co czujnik halla tylko zapewne działa na innej zasadzie?

sorry za OT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”