Czy ten Motul będzie dobry do s14a ?

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

zdjecie w załączniku
Załączniki
motul.jpg
motul2.jpg
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Bardzo proszę o pomoc, zaraz muszę go wymienić nie wiem czy ryzykować. Opis na etykiecie "300V Factory Line, Double Ester 15W50 4T 100% SYNTHESE. Olej wyczynowy na bazie estrów do silników czterosuwowych. Przeznaczony dla "Zespołów Fabrycznych". Redukuje tarcie, poprawia pracę skrzyni biegów i doskonale współpracuje z mokrymi sprzęgłami"

bardzo szybkiej odpowiedzi potrzebuje.

[ Dodano: Sro Maj 02, 07 10:34 ]
Nie wiem czy dobrze myśle, ale współpraca ze skrzynią i mokrym sprzęgłem to chyba w motorach? Pytanie czy to się nadaje do SR20DET?

HELP
4

Ehh nie wiem

MOTUL 300V 4T FACTORY LINE SAE 15W50
Olej do wysilonych silników 4-suwowych w motocyklach wyścigowych, szosowych, crossowych, enduro...,100% syntetyczny na bazie estrów, specialnie przygotowany dla wyścigowych silników 4-suwowych z zintegrowaną skrzynią biegów. Spełnia normy: API SG, JASO T904
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

W sumie to w nissanie jest podobnie wysilony silnik jak w motocyklach tylko to smarowanie sprzęgła średnio potrzebne...
Cała s13 ka na części Z rozbiórki
Pytać
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dobra jak nikt szczególnie nie wie czy nadaje się to do silnika to go oddam :?
Maestro Korba

Michael pisze:Dobra jak nikt szczególnie nie wie czy nadaje się to do silnika to go oddam :?
Chyba raczysz pan żartować? Który SR20 kreci 12000rpm?
Ten olej z powodzeniem sie nada -ma tylko dodatki do skrzyń biegów-nie ma to znaczenia.
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

To że to jest ten sam olej to wiem mi chodzi właśnie o te dodaki czy to jakoś negatywnie nie wpłynie na pracę silnika.
4

Jeżeli silnikom motocyklowym nie szkodzi to czemu samochodowemu miało by zaszkodzić.

Do mojego starego citroenka byłby idealny, skrzynie i silnik miał smarowaną jednym (tak tym samym) olejem :P
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

Jeżeli silnikom motocyklowym nie szkodzi to czemu samochodowemu miało by zaszkodzić.
Jest jednak "delikatna" różnica między silnikami motocyklowymi i samochodowymi...
(różne obciążenia temp. pracy itp.)
Odwracając kota ogone to nigdy nie zalałbym do swojego motocykla najlepszego nawet oleju samochodowego

Wszystkim chcącym się w tej kwestii kłócić zadam pytanie czemu nie czyszczą muszli szczoteczką do zębów?? :mrgreen:

Wszystko ma swoje przeznaczenie a oleje to już na pewno
Cała s13 ka na części Z rozbiórki
Pytać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”