Dziwny problem z zapalaniem

Wszystko na temat silników SR

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Otóż mam taki problem, nie wpływający na użytkowanie jednak czasem irytujący. Otóż od czasu do czasu jak zapalam silnik wskoczy na sekunde na 1.000 obrotów i od razu gaśnie (jak kojarzycie to to wygląda podobnie jak ktoś ma immobiliser lub inne zabezpieczenie, że na chwile zapala i od razu odcina). Za którymś tam razem zapala normalnie Czasem zapala normalnie. Wydaje mi się, że występuje to tylko na zimno, choć czasem po przejechaniu 2-3 km też tak jest.

Silnik czysta seria SR20DET, nie miał żadnych zabezpieczeń, po odpaleniu jeździ, przyśpiesza, chodzi na wolnych zupełnie normalnie równiutko, nie ma żadnych spadków mocy czy przerywania. Nie bierze ani grama oleju, myślę że silnik ogólnie jest ok, to pewnie jakaś mała pierdółka ale nie mam pomysłów.

proszę o skojarzenia jakie Wam się nasuwają.

z turbo pozdrowieniami Michael
A.K.
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: sob 01 mar, 2008 14:40

Ja mialem podobnie. Przy zimnym silniku musialem dadac troche gazu, poniewaz by zgasl. Sprawdz filtr powietrza i swiece. Chociaz nie gwarantuje ze na sto 100% tam tkwi problem.
Awatar użytkownika
Rafi(S)X
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 09:29
Lokalizacja: 3Miasto

Jezeli jezdziles na koncowce paliwa(nie zalecane) to pompa mogla zaciagnac jakis syf ktory sie zatrzymuje gdzies w ukladzie i zeby to przetkac musisz dac wiecej gazu ( tez nie zalecane ale w wiekszosci przypadkow skuteczne :P )
Awatar użytkownika
Michael
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 88
Rejestracja: śr 27 gru, 2006 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Cały pic na tym polega, że właśnie dodanie gazu wcale nie pomaga :shock:
Awatar użytkownika
Rafi(S)X
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 09:29
Lokalizacja: 3Miasto

a pompe ogladales? bo jak mowisz ze samochod odpala i odrazu gasnie to tak jak by nie dostawal paliwa obejrzyj wtyczke czy nie jest zasniedziala jezeli jest to ja oczysc bo w pompie jest taki zaworek ktory otwiera i zamyka doplyw paliwa i on moze sie przez to przycinac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki SR”