strojenie RB25DET

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

Piecka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: wt 30 sie, 2005 14:44
Lokalizacja: xxx

moze ktos wie na czym najlepiej wystroic silnik rb25det i gdzie to zrobic??? jakie sa koszta ?? wiem ze mozna sobie to wystroic np. na APEXI Power FC ale chodzi mi inne opcje.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Nistune??
Awatar użytkownika
Silicone
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 14:28
Lokalizacja: Kraków/Hebdów
Kontakt:

wiadomo ze najlepiej SA. jesli nie to jakis swiniak, albo czip :D
poczytaj o strojeniach sr'a czy ca. to zobaczysz co najlepsze
Montaż i Strojenie DET 3, EMU, VEMS, itp...
Kraków
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

To właściwie to samo co Sr20DET więc ecu Master bądź SMT6 łatwo sobie z tym poradzi + osoba robiąca nissany. Chip nie wchodzi w grę chyba że masz ECU od SR20DET z modelu R32 i podłaczasz go do RB25det chipując - wiązka i wtyczka odziwo pasują !
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Piecka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: wt 30 sie, 2005 14:44
Lokalizacja: xxx

jakis czas temu slyszalem ze nie da sie wystroic na ecumasterze lub smt poniewaz jak to powiedziala pewna osoba " Ecu w rb25det jest zbyt inteligentne na to zeby je oszukac za pomoca takich urzadzen jak smt6 czy ecumaster"
a moze doradzicie kto moglby to dobrze wystroic na smt6 lub ecumaster bo z tego co mowcie to jednak sie da.
Awatar użytkownika
Silicone
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 14:28
Lokalizacja: Kraków/Hebdów
Kontakt:

jarkowy pisze: Chip nie wchodzi w grę chyba że masz ECU od SR20DET z modelu R32
prezes cos chyba nie tak :wink:
Montaż i Strojenie DET 3, EMU, VEMS, itp...
Kraków
xree
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 06:00
Lokalizacja: Polkowice/Lubin
Kontakt:

"To właściwie to samo co Sr20DET więc ecu Master bądź SMT6 łatwo sobie z tym poradzi + osoba robiąca nissany. Chip nie wchodzi w grę chyba że masz ECU od SR20DET z modelu R32 i podłaczasz go do RB25det chipując - wiązka i wtyczka odziwo pasują !"

Chyba ktoś miał na myśli RB20DET, niby pasują ale komp z RB20 nie obsłuży VTC. Komp z Z32 już da rade :) Co do SMT i ecu mastera nie będę zabierał głosu, bo nie ma sensu.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Pomyłka faktycznie chodziło mi o rb20det i wngole i japońce tak robią właśnie w r33 że wkładają te ecu i je chipują i są niemal p'n'play co do vtc to sterują sobie tym z zewnątrz albo wogóle wywalają.

Poziom zaawansowania ecu w r33 jest nieco poniżej poziomu s14a więc nie widze żadnego problemu z smt itp.

Niedługo będe maretzkiemu stroił na smt6 i nie mam żadnych obaw.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
xree
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 06:00
Lokalizacja: Polkowice/Lubin
Kontakt:

"Niedługo będe maretzkiemu stroił na smt6 i nie mam żadnych obaw." - poczekam na rezultaty i bezawaryjność :)
Piecka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: wt 30 sie, 2005 14:44
Lokalizacja: xxx

Po slowach Xree widze ze najchetniej wcisnal by swoje stan alone hehe tylko za jaka kase chlopie. pewnie nie miales doczynienia z autem wystrojonym na smt6 lub ecumaster a wypowiadasz sie jakbys mial z tym doczynienia.

PS. ciekawe jak ten twoj SA sobie poradzi z bezawaryjnoscia bo jeszcze nie slyszalem zeby ktos latal na tym SA zrobionym przez ciebie tylko zachwalasz swoje pomysly
Awatar użytkownika
zell
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: ndz 13 sie, 2006 10:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pawła Treli S13 najpierw na Ecumasterze latała, później założył Power FC (strojenie by BRT).
ppp
Stały gość
Stały gość
Posty: 237
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 18:33

Po slowach Xree widze ze najchetniej wcisnal by swoje stan alone hehe tylko za jaka kase chlopie. pewnie nie miales doczynienia z autem wystrojonym na smt6 lub ecumaster a wypowiadasz sie jakbys mial z tym doczynienia.

PS. ciekawe jak ten twoj SA sobie poradzi z bezawaryjnoscia bo jeszcze nie slyszalem zeby ktos latal na tym SA zrobionym przez ciebie tylko zachwalasz swoje pomysl
Przecież te Standalone'y nie są robione prze Xree w szopie,tylko są z Australii i jeżdżą na nich fury w różnych zakątkach świata.To nie Powerbox z Allegro.

Cytat z Nistune.com
We are thinknig about doing a board for R33 RB25DE/RB25DET but it involves a fair amount of work, and the parts to interface with the existing 84 pin MCU on this ECU. It is a very difficult board to get started on and requires whole new firmware code to be implemented, whilst supporting customers with our existing product line. I will start drafting schematics once Type 5 has been finished and we have got the knock sensing functionality working.

If you are looking for something to get these going then we suggest either using a HCR32 Skyline or Z32 300ZX ECU with a Type 2 board. See our FAQ topics for more information regarding these ECUs.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Na nistune od xree lata zdaje sie np Forest i raczej sobie bardzo chwali.

A spier. . . . . robote mozna na wszystkich wymienionych ale to raczej nie zalezy do sprzetu tylko od osoby ktora to bedzie stroic.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

jarkowy pisze: Niedługo będe maretzkiemu stroił na smt6 i nie mam żadnych obaw.
No własnie czekam i czekam i sie odczekac nie moge :)
sajo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 194
Rejestracja: czw 29 maja, 2008 22:24
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Ty Marek lepiej już nie czekaj bo po co i tak łoisz wszystkich na grunwaldzie :P Wiem co mówię po ostatnim spocie. :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”