R33

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
utratny
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 13 lut, 2009 00:30
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Witam.
Skaya mam od niedawna i dopiero sie go uczę.

Mam pytane odnośnie Sondy lambda.
O ile sie nie mylę w rb25det sa dwie sondy ???

Wydech mam od kata w tył. Chcąc zrobic pełny przelot od DP do konca bede musiał wywalic ta druga sondę. Czy nie wywali mi CZEKA na desce?? Silnik nie bedzie przez to "kulał" ??

Jak obchodzicie ten problem.

Dzięki za odpowiedzi i informacje na temat.

pozdro
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a byles juz pod autem i sprawdzales czy masz 2 sondy?
Z tego co wiem to w RB S1 jest jedna, przy przerabianiu ECU z Z32 (w ktorym sa 2 sondy) musialem zlutowac ze soba piny obu sond.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

2 sondy?
w VG może bo to Vka ale po co w rzędówce i nie za bardzo zaawansowaną elektroniką?
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

utratny, a czy ta druga sonda nie jest wkręcona w katalizator? Bo to najprawdopodobniej nie jest sonda tylko czujnik temperatury spalin. W 300zxie miałem problem bo niby były 4 sondy, a co się okazało w katalizatorach były właśnie czujniki temperatury. Po swapie wydech zrobiłem przelotowy, czujniki wywaliłem i nic się nie stało, działa ok. Myśle, że masz to samo. Jarkowy chyba gdzieś, kiedyś, dawno temu o tym pisał w swoim skaju.
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Tomek89, nawet SR20 w primerach P11 ma dwie sondy... więc wszystko możliwe :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

http://justskylines.com/knowledgebase/a ... Pinout.pdf

no jest cos takiego jak exhaust temperature, ja tego wcale nie mam podlaczonego :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Ban0ff pisze:http://justskylines.com/knowledgebase/a ... Pinout.pdf

no jest cos takiego jak exhaust temperature, ja tego wcale nie mam podlaczonego :)
Dokładnie i to własnie najprawdopodobniej będzie to. Jeśli jest w katalizatorze to to. Działa na takiej zasadzie, że jak przekroczy odpowiednią temperature to zapala się kontrolka przy zegarach. Jednak z tego co pamiętam Jarkowy mówił, że bardzo ciężko zapalić tą kontrolkę, bo ciężko osiągnąć taką temperature spalin z jaką to się włącza.
Awatar użytkownika
roki
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: czw 08 lis, 2007 21:14
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

masz dodatkowy wskaznik"wideband lambda" w autce?? jak tak to masz 2 sondy! jak nie to masz 1 sonde

to w katalizatorze jest czujnik egt.
kosmaty_ pisze:bardzo ciężko zapalić tą kontrolkę, bo ciężko osiągnąć taką temperature spalin z jaką to się włącza.
tak jest...

mozna tez powiedzec ze jak sie ta kontrolka zapali to mozesz sobie szukac nowej turbiny :mrgreen:
Awatar użytkownika
utratny
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 13 lut, 2009 00:30
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Mam wolne w pracy i nie mam jak na podnośnik wjechać.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,jak tylko wejdę pod auto to zobaczę czy to w kacie to jest czujnik czy sonda.

odezwe sie jak oblukam sprawe :)

[ Dodano: Czw 06 Sty, 2011 00:58 ]
Witam.

Ci którzy mówili że to w kacie to czójnik mieli rację !!!

Na desce miedzy kontrolką od oleju a kontrolką ładowania jes włąsnie czerwona lampka od temp. spalin.

Cieszy mnie to ze to nir druga sonda , bo bez przeszkud moge robić pełny przelot :twisted:

dzieki za info :)

pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”