czy rb25det z nissana staega skyline r33gts 4wd auto

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

specnaz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: ndz 24 cze, 2012 12:23
Lokalizacja: basingstoke

bedzie pasowal pod skrzynie manualna, bo z tego co slyszalem niestety ale podobno jest mega problem zeby to polaczyc w calosc, jest jeden na ebay nad ktorym sie mocno zastanawiam facet opuscil nawet cene ale nie wiem czy to zagra z manualem

http://www.ebay.co.uk/itm/261045949940? ... 500wt_1202
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a w czym ten problem niby ma polegac? kupujesz sprzeglo od rb25 z zamachem, zakladasz skrzynie rb25 manual i jezdzisz, silnik jak silnik watpie zeby sie bloki roznily
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
specnaz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: ndz 24 cze, 2012 12:23
Lokalizacja: basingstoke

problem tkwi w wale , jest frezowany z tego co wiem pod automaty wiec jest to mega trudna sprawa
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wał w silniku ? Dziwnym by było zeby tak robili..
Jesli masz takie info i jesteś przekonany o ich słuszności to nie kupuj silnika i nie będziesz miał problemu :D
W PL nie ma stagea;i zadnej zwłaszcza w RS4 wiec z doświadczenia raczej nikt Ci nie pomoze.
Zapytaj w UK ;)
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

wal frezowany? moze jest wciskana przejsciowka a tylko wyglada jakby bylo stala czescia walu, przeciez to wszystko leci na jednej lini produkcyjnej i watpie zeby ktos robil calkiem inny wal do tego samego silnika.
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

ma ktos fote jak to wyglada?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ale czy aby nie chodzi tutaj o cos jak ta tulejka rozniaca sie w manual/automat nabita w wal w CA?? zmiana tulejki i po sprawie?

jak zmieniasz na manuala to czeka cie jeszcze zmiana miski, bo tam jest tak jak w rb26 z tego c okojarze, czyli polos idzie przez miske.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
specnaz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: ndz 24 cze, 2012 12:23
Lokalizacja: basingstoke

ciezko stwierdzic nie mam tego silnika i chyba nie zaryzykuje, choc bylby to piekny zakup bo te z automatow nie byly meczone i sa w wysmienitym stanie
Awatar użytkownika
Sadzak
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: ndz 05 sie, 2007 20:24
Lokalizacja: Imielin
Kontakt:

Dzis widziałem silnik z staega rb25 i jest taki sam jak z manualem, pytałem jeszcze katoda i mowił ze jest wszystko tak samo i bez broblemu sie to łaczy z skrzynia od rb.
Nissan s13 x4 - sprzedane wszystkie
NISSAN 200SX S14 1jz GTE - Driftwóz był
Czesci do s13/s14-- >PW/GG
Tel. 505 185 641
Auto performance service- swapy, tuning, naprawy
Imielin ul.krótka 2
patryk csl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013 20:52
Lokalizacja: stargard

jestem swiezo po takim swapie, nie ma z tym wiekszych problemów, przekladalem silnik ze stagea rs4 rb25det spec2 automat do skyline spec 1 rb25de

-stagea ma naped na 4 buty rozwiazany podobnie jak w gtr r33 tak wiec trzeba zmienic miske,smok na ta ze skyline rb25de , blok stagea nieco sie rozni tak wiec miske trzeba troche wyklepac mlotkiem zeby pasowała
-trzeba zmienic wiazke,przepustnice,cewki, na te ze spec1
-Ecu moze zostac stare spec1 rb25de
-przeplywka spec 2 ze stagea

Polecam kazdemu taka operacje, silnik stagea naprawde zdrowy poniewaz caly zywot latał z automatyczna skrzynia, miałem juz wiele skyline rb25det w serii ale zaden tak nie zapier**lal jak ten,
koszt niewielki za skyline z wydmuchana uszczelka zaplacilem 1000Funa zas za stagea 600Funa:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”