RB25 w S13

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Konrad
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 954
Rejestracja: czw 31 sie, 2006 14:58
Lokalizacja: Koziegłówki
Kontakt:

Mam kilka pytań do kolegów którzy wrzucili RB25 do S13 ;)

Mianowicie:

- czy przedni stabilizator mieści się
- czy drążek zmiany biegów wychodzi w dobrym miejscu
- czy obrotomierz/prędkościomierz i kontrolki z oryginalnego licznika s13 działają
- jakie są problemy przy swapie

Pozdro
Konrad
Obrazek
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

stabilizator sie zmiesci jak lekko cofniesz silnik, wrzucasz belke z r33 i silnik siada na oryginalnych lapach, mozesz nawiercic 2cm dalej nowe dziury i cofasz silnik, raczej wskazane bo na seryjnym miejscu jest troche luzu przy scianie grodziowej, mozna nawet wiecej niz 2cm ale u mnie byl splyw oleju i byl praktycznie przy scianie grodziowej a z 3cm grubosci mial.

drazek zmiany biegow wypadal idealnie na srodku

obrotomierz nie dziala, tzn bedzie przeklamywal, trzeba wrzucic od 6 cylindrowki albo jakos przerobic, ja sie tym nie interesowalem bo byl mi niepotrzebny ;) licznik bedzie dzialal ale przeklamuje chyba o polowe (zaniza)

problemow nie ma :)

tzn moze byc z zamknieciem maski na seryjnym kolektorze ssacym ale jak od razu idziesz w greddy style to nie ma problemow :) reszta to raczej prosta robota jak przy kazdym swapie
Ostatnio zmieniony czw 22 lis, 2012 12:07 przez Ban0ff, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Konrad
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 954
Rejestracja: czw 31 sie, 2006 14:58
Lokalizacja: Koziegłówki
Kontakt:

próbuje wysłać do Ciebie PW, ale masz chyba skrzynkę pełną :(

to pisze tutaj :)

czy Tobie zostało coś z RB25? albo z części potrzebnych do montażu?

Powiedz mi jeszcze czy ten spływ oleju z głowicy to modyfikacja którą trzeba zrobić czy tylko mozna?

Wiesz może czy zestaw montażowy od Gela to już przesuwa silnik do tyłu? czy widziałeś jak to wygląda?
Obrazek
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

mi raczej nic nie zostalo z czesci montazowych, mam belke ale odcialem z niej niepotrzebnie miejsca mocowania silnika, moze jakby pospawal to by cos na tym pojezdzil :D

Splyw oleju nie jest potrzebny, bo przeciez silniki tego nie maja a jakos jezdza :) ja to zrobilem bo mialem glowice sciagnieta i widzialem takie patenty w RB i CA.

Zestawu montazowego od Gela nie widzialem, wydaje mi sie ze to zaden problem wyspawac sobie lapy i ustawic silnik gdzie trzeba na seryjnej belce s13 bez wydawania salaty na gotowe produkty :)

tak dla potomnych

Obrazek Obrazek Obrazek
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

a ja tak lekko nie do tematu wiec wybaczcie za malego off topa...
ale skad wyrwales splyw oleju BanOff? jakis sklep czy poprostu okazja?

i czy bardzo sie przydawal ten splyw? czy byl sobie bo poprostu byl tak dla bezpieczenstwa?
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

aj wszystko byscie chcieli w sklepach kupowac :) chwile podumac i do tokarza :)
Czy sie przydawal to nie wiem, robilem bo sie naczytalem ze potrafi sporo oleju do glowy wystrzelic i nie zdarzy splynac do miski
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
kremat0r
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 07:13
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

A awaria była z zupełnie innego powodu, prawda ?

Co do poprawiania RB to dużo ludzi poprawia odmy i latają. Niektórzy za dużo eksperymentują z boostem, a to szybko kończy się popękaniem półek.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

u mnie awaria byla z powodu odlaczonych zegarow i przepalenia wezyka od WG, holset sobie dmuchal ile wlezie i po 2 dniach upalania silnik sie poddal.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

mikro kotlet podgrzewany na szybko w mikrofali. Jak wygląda sprawa z wałem napędowym i dyfrem? z wału r33 i s13 robi się jeden, czy ten z r33 wchodzi bez dłubania?
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Ja u siebie robilem ten krotszy wal z dwoch kawalkow, podobno jest opcja zeby wrzucic wal od r33 ale to chyba trzeba zmienic tylny wozek od skaja, info niepewne bo tylko gdzies tam wyczytane.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

ktos doda jeszcze cos przydatnego? Jak to sie prowadzi z np cofnietym silnikiem o 2cm...bo zastanawiam sie czy nie ciac grodzi jak mam na razie cala kaste w czesciach
<<< RB25DET >>>
yakuza.mce
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: sob 05 lip, 2008 21:04
Lokalizacja: myślenice k. krak
Kontakt:

odkopuje :) rozgryzł ktoś temat obrotomierza i prędkościomierza w s13 z rb25det na seryjnym kompie a nie EMU ?? jest to do ogarnięcia na seryjnych zegarach czy raczej można zapomnieć ??
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

raczej nie ma takiej opcji, dlatego ludzie wkładają licznik od skay`a, lub jak w moim przypadku nissan consult + bluetooth + mały tablet wbudowany w deske
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

predkosciomierz powinien dzialac, obrotomierz mozna przeskalowac chocby w ecumasterze.
Sa tez inne sposoby i gotowe pudeleczka,wszystko znajdziesz na googlach
yakuza.mce
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: sob 05 lip, 2008 21:04
Lokalizacja: myślenice k. krak
Kontakt:

najbardziej na obrotomierzu mi zależy bo prędkościomierz z nawi nawet odczytam. a jak na razie nie działa w ogóle obrotomierz ... :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”