Swap silnika rb 25de na rb25 det

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

patryk csl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013 20:52
Lokalizacja: stargard

Jestem tutaj nowy, tak więc witam wszystkich,

zawitałem do was z dylematem.

Sprawa wygląda tak:

zakupiłem skyline rb25de w uk, po przyjezdzie do polski okazało sie ze w chłodnicy i wężach jest więcej oleju jak wody,sprawa była jasna, wydmuchało uszczelkę. tak więc kilka dni temu silnik został rozebrany i trzeba zamawiac czesci z uk.

wczoraj udało mi sie kupic nissana stagea rs4 automat rb25det, oraz na 99 % będe kupywał bude od r33 gtr bo bedzie okazyjna cena tak wiec zal nie wziąsć

i teraz pytanie,

co doradzacie zrobić,silnik rb25de jest juz rozebrany w mak, zastanawiam sie na dwoma opcjami

-sprzedac wyremontowany silnik rb25de i do skaya r33 włożyc rb25det z nissana stagea

lub

- włożyc ten silnik ze stagei do r33 GTR , i teraz pytanie:

nie wiem czy moge napotkac jakies problemy ze swapem rb25det do gtr-a, tam jest napęd na 4 buty nie wiem jak mają sie sprawy z zawieszeniem i wiązką

proszę o rady może macie jakis inny ciekawy pomysł co by można za projekt wymyslec z tych trzech aut
Załączniki
stagea
stagea
komora gtr-a
komora gtr-a
rb25de
rb25de
gtr buda
gtr buda
s.JPG (27.25 KiB) Przejrzano 13907 razy
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

wybacz stary ale ja bym olał r33 i ogarniał stagea bo jest dużo rzadszym autem. co do swap nie powinno być żadnych problemów i jeżeli jest to stagea rs4 to ma taki sam napęd na 4 kola jak w gtr.
a i Stagea to tak naprawdę skyline kombi
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
patryk csl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013 20:52
Lokalizacja: stargard

stagea odpada, mam zamiar zrobic mój pierwszy projekt na delikatny driftowóz a stagea raczej sie do tego nie nadaje, wiem ze stagea to sky w kombi ale czy przy swapie z automata stagei do r33 manual nie bedzie zadnego problemu? wiązka chyba ta sama? ksrzynia mam nadzieje tez bedzie pasowac z rb25 de
patryk csl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013 20:52
Lokalizacja: stargard

najchętniej włozyłbym silnik ze stagei+ skrzynia manual z rb25de do gtr-a, nie wiem tylko czy moge napotkac na jakies problemy, czy tez bedzie to zabawa plug & play

tak więc prosze o radę.
Ostatnio zmieniony pt 13 wrz, 2013 22:26 przez patryk csl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

kazdy z tych wozow ma inna wiazke-kazda trzeba przelozyc/przerobic zeby pasowala w innej budzie.
silniki mozesz zamieniac w budach w miare p&p ale trzeba kombinowac z wiazkami i osprzetem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”