SWAP w S14 seryjnego na RB25DET

wszystko na temat silników RB

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

elo elo!
Tak sobie przeglądałem internecik i natknałem się na coś takiego: http://sportcompactcarweb.com/tech/0309scc_hybrid/
Możę kogoś to zainteresuje - krok po kroku opisane co trzeba zrobić, fajna w sumie opcja :D
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ojj marzenia ...
pięknie byłoby słyszeć mruczenie 6 cylindrów pod maską + świst turbiny
ehhh
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

Znalazłem coś podobnego tylko bardziej przyziemnego, mianowicie sr20det w s13.
Mam nadzieję że nie było tego linka jeszcze na forum, jeśli tak to sorry. :D


http://srownersclub.com/faq/index.asp
GO FAST.... OR GO HOME.
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

jezeli juz jestesmy w sferze marzen to ja proponuje jeszcze konkretniej - rb26dett :twisted: : http://www.yonaka.com/whats_new.asp?id=400
zreszta jesli chodzi o swapa na rb25det to rozumiem ze ma on duzy potencjal ale czy na podatnosc na rozbudowe sr20det mozna narzekac? stroker na 2.2l + kupa innych gratow i mocy bedzie az zanadto. 600-700 konne sr20 nie sa az taka rzadkoscia - choc faktem jest ze koszt przebudowy siega niebosklonu a i lag bedzie konkretny...
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

Adams pisze: zreszta jesli chodzi o swapa na rb25det to rozumiem ze ma on duzy potencjal ale czy na podatnosc na rozbudowe sr20det mozna narzekac? stroker na 2.2l + kupa innych gratow i mocy bedzie az zanadto. 600-700 konne sr20 nie sa az taka rzadkoscia - choc faktem jest ze koszt przebudowy siega niebosklonu a i lag bedzie konkretny...
Tu chodzi o coś innego a mianowicie: 6 cylindrów to nie 4 :twisted:
cziko

rb25det to chłopaki z warszafki wkładaja do s14 niedługo 8) niestety narazie meja tylko silnik i brakuje im skrzyni, kompa i wiązki :? ja znalazłem to w GB ale cena zaporowa 8300zł bo niestety herbaciaze wiedza co i do czego słuzy sr20det tez maja w cenie identycznej jak w polsce wiec nie chca dac mi zarobic :roll: :lol: u nich tez jest wielkie boooom na drift i cenay zarówno s13,14,15 i skaji posżły z deka w góre :!:
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No nie da się ukryć silnik już JEST !!! RB25DET :D kompletujemy teraz inne divajsy żeczywiście cena jest zapowrowa może angole deko spuszczą z tonu !!
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
cziko

cały czas kolega szuka czegos tam na miejscu
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

a jak stoja ceny takich rzeczy w USofA? czy nie byloby przypadkiem taniej z tamtad sciagnac? wiem tylko ze wiekszosc gadzetow zwiazanych z tuningiem japonczykow jest tam sporo tansza.
pzdr!
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

za silnik 800$ 1500$ wysyłka cło + opłaty 1500zł więc okolo 9000zł
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

wszystko zalezy od tego ile jestes sklonny czekac. gro kosztow to wysylka a gdyby zrobic to statkiem sadze ze spadlaby do jakis 300$ (widzialem gdzies ze za konkretnego fmica z orurowaniem bylo 45USD) tylko pewnie ze 2 miechy czekania :cry:
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

moim zdaniem RB25 w budzie S14 będzie fajnym przecinakiem, ale tylko do jazdy na wprost. Podejrzewam poteżną podsterowność. Z innej beczki: jeśli RB to tylko RB26 i w budzie R32, albo R34. Pewnie sie naraże pewnej spółce, ale R33 wyglada dla mnie jak kupa i nie ma 4WD :(
Mam nadzieje, że w końcu ktoś w PL będzie miał prawdziwego Skyline'a, czyli 4WD i z RB26.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki RB”