Pare pytanek o silnik 3setki

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Ostatnio gadałem z pewnym znajomym mechanikiem na temat mojej fury
i gość mi wywnioskował ,że silnik ma zmienne fazy rozrządu i że on w Bemce też ma.z tego co wiem to honda tylko miała wtedy takie silniki ale moze sie myle> poza tym jaka jest regolacja zaworów w moim silniku <samoczynna czy płytkowa bo mam to auto od niecałego tygodnia i dopiero zbieram informacje>
Kruchy

SZAFA pisze:Ostatnio gadałem z pewnym znajomym mechanikiem na temat mojej fury
i gość mi wywnioskował ,że silnik ma zmienne fazy rozrządu i że on w Bemce też ma.z tego co wiem to honda tylko miała wtedy takie silniki ale moze sie myle> poza tym jaka jest regolacja zaworów w moim silniku <samoczynna czy płytkowa bo mam to auto od niecałego tygodnia i dopiero zbieram informacje>
niestety nie wiem czy 300zx ma zmienne fazy, ale s14 z black-topem mialy zmienne fazy.
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SZAFA pisze:Ostatnio gadałem z pewnym znajomym mechanikiem na temat mojej fury
i gość mi wywnioskował ,że silnik ma zmienne fazy rozrządu i że on w Bemce też ma.z tego co wiem to honda tylko miała wtedy takie silniki ale moze sie myle> poza tym jaka jest regolacja zaworów w moim silniku <samoczynna czy płytkowa bo mam to auto od niecałego tygodnia i dopiero zbieram informacje>
Silnik nissana 300zx VG30DE oraz VG30DETT posiada zmienne fazy rozrzadu na walkach dolotowych. Jest to typowy uklad polegajacy na przekrecaniu kontowo walka rozrzadu. W hondach system zmiennych faz rozrzadu VTEC polega na czyms zupelnie innym. Walki zarowno wydechowe jak i dolotowe maja po 3 krzywki na 2 zawory. W momecie kiedy elektro zawor otwiera magistrale olejowa VTEC dodatkowe tzw " trzecie krzywki" zaczynaja pracowac. Efekt mamy duzo lepszy niz obrot walka kontowo. VTEC to tak jakbys mial dwa rozne typy walkow w jedym silniku.

W nissanie nie ma regulacji luzow zaworowych. Niestety sa popychacze hydrauliczne.

Pytaj smialo :) Troszke przerobilem silniki nisanowskie ;)
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Dzięki za info. Przymierzam się do wymiany rozrządu i pasków ,więc jakie byście polecili marki .W Hondzie wiem że są dobre firmy "mitsuboshi" ale nie wiem czy robią do 300 zx.


Wymieniał bedę też olej a jest wlany obecnie 10W40 półsyntetyk więc czy można przeskoczyć na syntetyka czy lepiej zalać jakimś dobrym połsyntetykiem i nie ryzykować.
Jakiej wogóle marki olej najlepiej zalać do tego odkurzacza ?

Ogólnie fura jest spoko i jest to mój pierwszy Nissan ,a drugi japoniec jednak problem jest z servisowaniem .Szukam dobrego mechanika lub servisu który ma oprogramowanie do 300 ZX i potrafiłby ustawić obroty ,bo niezawsze schodzą mi do 800 tylko trzymają się na 1000 ,1500. Tam gdzie servisowałem Honde to nie zabierają sie za ZX'a i musze znaleźć kogoś innego. Może ma ktoś jakieś dobre namiary tylko nie na T&T :) oczywiście.
z góry dzięki...
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SZAFA pisze:Dzięki za info. Przymierzam się do wymiany rozrządu i pasków ,więc jakie byście polecili marki .W Hondzie wiem że są dobre firmy "mitsuboshi" ale nie wiem czy robią do 300 zx.


Wymieniał bedę też olej a jest wlany obecnie 10W40 półsyntetyk więc czy można przeskoczyć na syntetyka czy lepiej zalać jakimś dobrym połsyntetykiem i nie ryzykować.
Jakiej wogóle marki olej najlepiej zalać do tego odkurzacza ?

Ogólnie fura jest spoko i jest to mój pierwszy Nissan ,a drugi japoniec jednak problem jest z servisowaniem .Szukam dobrego mechanika lub servisu który ma oprogramowanie do 300 ZX i potrafiłby ustawić obroty ,bo niezawsze schodzą mi do 800 tylko trzymają się na 1000 ,1500. Tam gdzie servisowałem Honde to nie zabierają sie za ZX'a i musze znaleźć kogoś innego. Może ma ktoś jakieś dobre namiary tylko nie na T&T :) oczywiście.
z góry dzięki...
Ja leje do swojego nissana 10w60 Valvoline Racing semi synteic i sprawuje sie super i tobie takze polecam. Nissan bardzo lubi ten olej ;)

Jak kupilem swojego Nissana to tez nie mialem go gdzie servisowac. Szczerze mowiac wyprawa do servisu "na komputer" nie ma sensu bo nissan sam sie diagnozuje i przy odrobinie sprytu mozna samemu sprawdzic sobie bledy w kompie. Wejdz sobie na strone www.300zx.org.uk - tam masz praktycznie wszytkie potrzebne informacje na temat 300zx. :!: Uwaga dla wlascicieli nissanow. Gdy naszego nissana cos boli i np jezdzi w trybie awaryjnym, uklad elektroniczny nie zapala lampki check-engine! Trzeba to sobie samemu sprawdzic (niestety).

Co do wolnych obrotow to niestety jest sporo do roboty. Nissan posiada uklad EGR ktory strasznie brudzi caly kolektor dolotowy, przepustnice oraz silniczek krokowy. W zasadzie aby to dobrze dzialalo trzeba przemyc wszystko oraz wyregulowac ( silniczek krokowy, synchronizacja przepustnic! ).
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
lukaszDG
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: pt 07 sty, 2005 05:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

ja kupilem taki pasek za 250zl bo byl jedyny a czy dobry to sie okaze
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

SZAFA pisze:Ostatnio gadałem z pewnym znajomym mechanikiem na temat mojej fury
i gość mi wywnioskował ,że silnik ma zmienne fazy rozrządu i że on w Bemce też ma.>
BMW Vanos

"Regulowany rozrząd pojawił się już w kilku modelach, ale jak dotąd były to rozwiązania o regulacji częściowej. Stosuje się np. układ zmieniający fazy pracy zaworów, poprzez dodatkowy obrót wałków rozrządu, zastosowany przez BMW w systemie Doppel-Vanos.Pozwala on jednak tylko na przesunięcie krzywej wznoszenia zaworu, natomiast skok zaworu oraz kąt otwarcia pozostają nie zmienione."
Thou S-H-to-tha-izzalt not bear false witness against thy neighbour n' shit.

Nissan Klizzay Pusha - Nissan 200sx,300zx, Skyline K-L-to-tha-izzub.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”