odma

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

witam.mam problem ze swoim silnikiem i przypuszczam ze moze to byc zatkana odma.silnik pali na dotyk ale po pierwsze kopci bialym dymem na zimnym silniku i jak dodam gazu to naprawde duze obloki,smierdzi z wydechow spalinami ale tak konkretnie i nie trzyma obrotow.a i niedawno olej zaczal wyciekac miedzy silnikiem a skrzynia pewnie uszczelniacz .wiec prosze mi powiedziec lub pokazac gdzie jest ta nieszczesna odma .dzieki
nissan 300 zx z32 twin turbo
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

a uszczelka pod glowica w dobrym stanie jest?
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Sprawdź ciśnienie paliwa, u mnie się podobnie zachowuje jak ma zbyt duże ciśnienie. Natomiast co do przewodów od odmy to szukaj w serwisówce, bo jest ich dość dużo w tym silniku. Sprawdź też czy masz szczelny dolot, czy nie spadł lub się nie rozleciał jakiś mały wężyk, który dochodzi do kolektora lub dolotu, bo jak dostaje lewe powietrze to dzieją się cuda ;)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

co rozumiesz przez bialy dym?
duze obloki bialego dymu?
wolnossak czy turbo?
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

a jak odkrecisz korek od chlodnicy nie masz bialego nalotu na nim?
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Nie ma zadnego nalotu czy majonezu.uszczelki powinny byc ok.ale silnik nie byl w dobrej kondycji.w ukladzie chlodzenia byla woda a i olej pewnie tez ch.. Wie kiedy wymieniany.pojezdzilem troce i posypal sie uszczelniacZ na wale z tad podejzweam zatkana odme.silnik bez turbo.chmura bialego dymu glownie jak jest zimno na dworze i zimny silnik na cieplym juz lepiej
Ostatnio zmieniony wt 08 paź, 2013 19:09 przez messiash, łącznie zmieniany 1 raz.
nissan 300 zx z32 twin turbo
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

ludzie co z wami??nie macie dymiacych silnikow czy jak??
nissan 300 zx z32 twin turbo
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

smierdzi spalinami no ma smierdziec ;) a teraz jest juz nie za cieplo i chmury bedziesz mial bracie a co do nierownych obrotow to zacznij od sprawdzenia szczelnosci ukladu potem juz dalej szukasz swiece itd.
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

chmury ida jak niewiem.spala plyn bo to bialy dym,qrwa a jest mozliwosc ze plyn dostaje sie inna droga np.do kolektora wydechowego niz przez uszczelke pod glowica??
znalazlem wyciek oleju z tylu silnika nad obudowa sprzegla .co tam jest takiego z czego moga byc wycieki,oprocz pokryw zaworow??
Ostatnio zmieniony śr 16 paź, 2013 21:59 przez messiash, łącznie zmieniany 2 razy.
nissan 300 zx z32 twin turbo
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

Dobra bo widze ze trudny temat z ta odma.koledzy czy moze kts z was wie czy wezyk ktory idzie z boku pod kolektorami(sa dwa tak) i wchodzi zaraz za przepustnicami ,jest od odmy??w jednym widac ze jest wilgotny a drugi suchy.czy to moze sugeeowac ze ....no wlasnie co??
nissan 300 zx z32 twin turbo
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

wyciek oleju z tylu nad silnikiem to moze byc tylko z VTC nie inaczej,ale zeby je odkrecic i uszczelnic musisz sciagnac gore,czyli kolektor ssacy niestety :( co do odmy to wez sie pozbadz (gów...a) i po sprawie,a co do tych dymków to tylko uszczelka pod glowica niestety ;( daj PW podam tel.i pogadamy co z czym sie je :)
Draxan moj kolego,bracie przyjacielu ja CI yzcye bzs wkoncu mial to do cyego dayzsy naprawde!!!!!!!!!!!!
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

znalazlem przewod ktorym zapier...olej do przepustnicy.ale z drugiej strony sucho a dymi z obydwoch stron
nissan 300 zx z32 twin turbo
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

olej do przepustnicy????????????? co jest k...... tam powinna isc woda bo sa podgrzewane woda i t osie usowa hihih
messiash
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 19:45
Lokalizacja: uk
Kontakt:

no juz wiem bo mi draxan wyjasnil z czy to sie je :lol:mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup silnika,pousowanie tych zbednych rzeczy,nowe uszczelki oringi i podmianka.
nissan 300 zx z32 twin turbo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”