300zx Z32 problem z pompą paliwa

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
macieq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 18:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Witam. Mam 300ZX VG30DE 2 osobowego i mam problem tego typu, że wyciska mi paliwo pomiędzy bakiem a deklem od pompy na górę. Uszczelkę pod pompę paliwa dałem nową i nie pomogło, już próbowałem to uszczelniać różnymi klejami dookoła, ale po kilku kilometrach zawsze gdzieś to paliwo się wydostanie i lecą bąbelki i wyciska z pod kleju. Zastanawia mnie w ogóle czemu tam jest takie ciśnienie, że paliwo jakby uderza w górę od baku i w blachę od pompy? Czy to jest normalne? Zawsze mi się wydawało, że pompa ciągnie paliwo do wężyków, a nie że pluska ono po całym baku i to jeszcze pod takim ciśnieniem. Jak ma ktoś jakiś pomysł albo miał podobny problem to bardzo proszę o wszelkie info. Dzięki ;) Zaznaczam, że dzieje się tak zarówno jak jest np. 1/4 baku jak i gdy jest prawie pełny.
ObrazekObrazek my love
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a jak odkrecasz korek wlewu paliwa to jest dlugie i mocne syczenie??
objawy wskazuja troche na brak odpowietrzenia baku.

nie wiem jak to jest dokladnie w 300zx,
ale powinno byc tak ze jest wylot i wlot z baku oraz 3 przewod odpowietrzajacy,
ktory idzie do carbon canistra gdzies pod maska, po drodze na tym przewodzie jest jeszcze taki zaworek zwrotny, który powinien sie blokowac np. w razie dachowania, moze tam jest cos zablokowane.
chyba ze ty lub ktos wczesniej wywalil carbon canistra, a wezyk idacy do niego zaslepil.

zrob zdjecia jak to tam u ciebie wyglada.

albo daj namiary na pw to sie zgadamy.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”