300 zx , brak iskry i wtrysku

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

aciu

Witajcie. Jestem nowym uzytkownikime nissana 300zx z Bydgoszczy. Czy ktos mogłyb mi pomoc w kwestii braku iskry i wtrysku? Zasilanie +12 jest na wtrysku i na cewkach. A moze jest ktos z Bydgoszczy z kim móglbym pogadac na miejscu? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czesc
witaj na forum
powinienes powiedziec wiecej o aucie... co sprawdziles itp...

proponuje sprawdzic bledy na kompie
prawdopodobnie ze masz problem z CAS (czujnik polozenia walu/walka) ja mialem podobne objawy
brak iskry i nie "cykajace" wtryski

w bydgoszczy masz Marka (Greenapple) Marek ma opcykane 300ZX wiec pewnie Ci pomoze
http://www.premot.com.pl/
aciu

Dzięki wielkie. Namiar, ktory mi podałes dostalem tez wczoraj od kumpla,wiec na pewno jutro sie tym zajmę. Mam probelm jesczze z tym : patrzac na silnik, po lewej stronie na wałku rozrządu jest jakis moduł, ktory ma 6 kabli i sa one porozrywane. Nie wiem kolorystycznie jak je podłaczyc. Czy to moze byc własnie ten czujnik wałka rozrządu, o ktorym pisales? Niewiele jeszcze grzebałem, bo auto kupilem dzien przed wigilią i nie chcac narazać sie żonie ;) spędzilem swieta w domu. :) Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
MICHU

Troche OT
wymażony prezent pod choinke:)
Awatar użytkownika
fazolx1
Stały gość
Stały gość
Posty: 281
Rejestracja: śr 06 paź, 2004 00:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Życze powodzenia i gratulka zakupu :) odważna decyzja , moja 3 seta ma ten sam problem , po wsadzeniu silnika (remont) jest brak wtrysku , nie cykają , jezeli chodzi o iskra to jest , bardzo był bym rad jak byś napisał gdy uda ci sie uruchomić i co i jak.
Wreszcie jeździ , i to jak ;)
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm patrzac na silnik po lewej stronie ?

po stronie kierowcy na pokrywie rozrzadu jest CAS
czyli czujnik polozenia walu/walka

po stronie pasazera moze znajdowac sie PTU ktory bardzo czesto pada w 300ZX

proponuje z dzialu download sciagnac serwisowke
nastepnie zrobic test kompa (test blyskowy chyba ze masz consulta)
http://www.ttzd.com/tech/diagnostictech.html

jezeli masz jakies dziwne, pourywane przewody NAPRAW TO !! oczysc odtlusc jak trzeba polutuj i dobrze zabezpiecz
masz tam pod maska bardzo duzo czujnikow i intalacja elektryczna w tym samochodzie jest bardzo narazona na uszkodzenia bo aby sie dostac do czegokolwiek to trzeba duzo demontowac....
aciu

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jutro od rana biorę sie porządnie za robotę i jak tylko będę coś wiedział nowego , zaraz sie odezwę.Pozdro. :) Piękny dzień jutro :)
cziko

kolega jak sie domyslam nabył to autko

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=77927013

miałem go kupic i rozebrac na czesci juz ugadałem sie z włascicielem ale odpusciłem sobie na konto s14-tek :wink:
ogólnie wyglada niexle!!kts mi cos mówił ze jekies legendy krazyły ze aut odnaleziono pozucone na jakiejsc bocznej drodze z zatartym silnikem :cry: mam nadziej ze to nieprawda i bedziesz sie cieszył po uruchomieniu czysta przyjemnościa jazdy
aciu

Witajcie. Pare dni minęło...ale jakie to były dni!!! Wczoraj usłyszałem dzwięk silnika. Chodzi pięknie. Auto jest na chodzie. Oczywiscie Szacuneczek dla Marka z Yakuzy. Dzięki niemu ruszyłem z robotą i furą do przodu :) . Co do problemów technicznych : miałem uszkodzony wzmacniacz iskry, impulsator na wałku rozrządu, komputer został przelutowny i wtedy zaskoczył. Oproćz tego zaśniedziałe kostki elektryczne od wtrysków ( ale miały prawo-auto długo stało). Cieszę sie bardzo,ze nie potwierdziła sie legenda o zatartym silniku. uff. Pozostaje mi tylko rejestracja i kosmetyka. Do miłego zobaczenia przy kolejnym poscie albo na drodze. Dzięki wszystkim za pomoc. Jesli ja będe mógl komus w czyms pomóc , to walcie jak w dym.
cziko

no to sie ciesze!!do zobaczenia na zlocie(obowiazkowo bo 300 mało mamy) :twisted:
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czyli padlo PTU i CAS
hmm to samo kiedys mialem
jak masz starego typu PTU przenies go w jakies chlodniejsze miejsce pod maska...
fajnie ze nastepna trzysetka zaczyna jezdzic :-))
Awatar użytkownika
gre13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź, 2004 23:25
Lokalizacja: wro/ldz
Kontakt:

mniam pisze:Czyli padlo PTU i CAS
hmm to samo kiedys mialem
jak masz starego typu PTU przenies go w jakies chlodniejsze miejsce pod maska...
fajnie ze nastepna trzysetka zaczyna jezdzic :-))
ciekawe kiedy bartkowe ruszy :twisted:
I will always keep U in my heart daddy!!
chcesz wkład kłowy albo na synchro do japończyka? odezwij sie na PW :)
kawoj

Mój też już zagadał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aciu, jak byłeś u Yakuzie to pewnie widziałeś mojego żółtego 8)
aciu

Witam. Byłem, widziałem :) Niezłą furę masz :) Oby nam sie dobrze i bezawaryjnie jeżdziło. I kolejny raz szacuneczek dla Yakuzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”