300zx ogrzewanie pomocy!!!

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

vendel215
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: śr 15 paź, 2008 12:21

D0ctor pisze:kolega Spirit ma prawdopodobnie ZX-a po 94 roku, bo przed 94 wystepowal kokpit bez mozliwosci regulacji nawiewow. moj zx 91r rowniez nie ma takiej mozliwosci ;( pozdrawiam
Jeszce jedno pytanko!ale nie zlosc sie ! Powiedz dokladnie w jaki sposob wlaczasz u siebie klime?? poniewaz masz taka konsole jak ja!
ale z funkcji auto !!!!!!!!

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 18:19 ]
SPIRIT pisze:Moja Zka jest z 91' wersja us i do 96' wkie mialy elektroniczne ustawianie nawiewu,ale spotkalem sie z konsola,ktora jest rzeczywiscie ubozsza od mojej i ma inny wyswietlacz-nie wiem od czego to zalezy,ale najwyrazniej nie od rocznika.
Scooter lub Tom albo ktokolwiek za to odpowiedzialny czemu nie otrzymalem "soga" za pomoc w temacie?Czuje sie oszukany :wink: to juz nie 1szy raz
Ja jestem odpowiedzialny za to :D ale ty mi nie pomogles !! napisales jak obslugiwac nawiew w twoim 300zx i nic nie wspominales o modelach innych. A po tym jak ktos mi w koncu napisal ze istnieje taka konsola w ktorej nie ma regulacji nawiewu poniewaz reguluje sie samoczynnie w zaleznosci od temperatury. I TO BYLA POMOC

Spirit jakie cisnienie oleju (w psi)wskazuje twoja z`ka przy zagrzanym silniku na wolnych obrotach??
Awatar użytkownika
SPIRIT
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 22:44
Lokalizacja: Łódź

To Ty nie powiedziales jaka masz konsole :wink: najwazniejsze,ze juz znalazles wkie odpowiedzi
U mnie cisnienie na wolnych wskazuje 30
Dead travel fast
T O W C I Ą G A !!!
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

vendel215 pisze: Dostalem w dupe od honda prelude 2.2 v-tec 200km silnik jdm
Nic dziwnego, 300ZX NA nie jedzie, to auto nadaje sie do powolnej jazdy a nie scigania.
vendel215 pisze: moj ma w papierach 248 kmn niby !
Seria miala cos kolo 220 KM
SPIRIT pisze: Moja Zka jest z 91' wersja us i do 96' wkie mialy elektroniczne ustawianie nawiewu,ale spotkalem sie z konsola,ktora jest rzeczywiscie ubozsza od mojej i ma inny wyswietlacz-nie wiem od czego to zalezy,ale najwyrazniej nie od rocznika.
No właśnie masz wersje usdm a tam było troche inaczej niz w edm. W usa mieli (tak jak piszesz) od 91 do 96 z regulacja nawiewu, jedyny wyjatek to rok 90 gdzie byla tez dostepna wersja manualna (z pokretlem zamiast przyciskow). W europie wystepowaly z ustawianiem nawiewu po 94.
Obrazek
vendel215
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: śr 15 paź, 2008 12:21

D0ctor pisze:kolega Spirit ma prawdopodobnie ZX-a po 94 roku, bo przed 94 wystepowal kokpit bez mozliwosci regulacji nawiewow. moj zx 91r rowniez nie ma takiej mozliwosci ;( pozdrawiam
Czesc!!!
Czy w twojej 300-secie mozna wlaczyc nawiew na szybe ALE ZIMNY????????????
Jesli tak to powiedz jak??
Awatar użytkownika
D0ctor
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: wt 19 cze, 2007 18:58
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

vendel215 pisze:
D0ctor pisze:kolega Spirit ma prawdopodobnie ZX-a po 94 roku, bo przed 94 wystepowal kokpit bez mozliwosci regulacji nawiewow. moj zx 91r rowniez nie ma takiej mozliwosci ;( pozdrawiam
Czesc!!!
Czy w twojej 300-secie mozna wlaczyc nawiew na szybe ALE ZIMNY????????????
Jesli tak to powiedz jak??
witam,
nawiew na przednia szybe zawsze dmucha z klima, a jezeli ustawisz temperature na 10 stopni to bedzie dmuchalo klimatyzacja plus powietrze z zewnatrz.
vendel215
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: śr 15 paź, 2008 12:21

D0ctor pisze:
vendel215 pisze:
D0ctor pisze:kolega Spirit ma prawdopodobnie ZX-a po 94 roku, bo przed 94 wystepowal kokpit bez mozliwosci regulacji nawiewow. moj zx 91r rowniez nie ma takiej mozliwosci ;( pozdrawiam
Czesc!!!
Czy w twojej 300-secie mozna wlaczyc nawiew na szybe ALE ZIMNY????????????
Jesli tak to powiedz jak??
witam,
nawiew na przednia szybe zawsze dmucha z klima, a jezeli ustawisz temperature na 10 stopni to bedzie dmuchalo klimatyzacja plus powietrze z zewnatrz.
Sprawdzilem to!!!!
daje tylko nawiew na szybe cieply!!!!!ale dziwne bo klima chodzi klreci sie a jezeli dam na auto i 10 stopni to leci zimne powietrze czyli klima jest dobra!!!!
A jak przelacze na szybe klime slychac ale leci cieple powietrze.
Masz jakis pomtysl ????????
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Nawiew taki jak ma spirit to wyposażenie obowiązujące w USA od rocznika modelowego na 91.

Na euro zaś nawiew 4x jak spirit był wprowadzony w modelach 92(3 sztuki takie widziałem)


Proponuję założyć temat np. "wszystko o 300ZX" i będziemy tam wymieniać sie swoimi spostrzeżeniami.
Ostatnio zmieniony czw 24 kwie, 2014 14:13 przez SZAFA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

vendel215 pisze:
D0ctor pisze:
vendel215 pisze: Czesc!!!
Czy w twojej 300-secie mozna wlaczyc nawiew na szybe ALE ZIMNY????????????
Jesli tak to powiedz jak??
witam,
nawiew na przednia szybe zawsze dmucha z klima, a jezeli ustawisz temperature na 10 stopni to bedzie dmuchalo klimatyzacja plus powietrze z zewnatrz.
Sprawdzilem to!!!!
daje tylko nawiew na szybe cieply!!!!!ale dziwne bo klima chodzi klreci sie a jezeli dam na auto i 10 stopni to leci zimne powietrze czyli klima jest dobra!!!!
A jak przelacze na szybe klime slychac ale leci cieple powietrze.
Masz jakis pomtysl ????????

jeśli po miesiącu ci się przyda odpowiedź to..
.. tak ma być,
klima w tym przypadku nie ma za zadanie schładzać powietrza tylko je osuszać
mieszane jest gorące i zimne - dzięki temu szyba momentalnie odparowuje..
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

SZAFA jesli mowisz ze na EU szly pasy tylko w slupkach to oznacza ze ja mam wersje US bo mam w drzwiach i zeczywiscie one blokuja sie dopiero przy chamowaniu :)

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2008 15:33 ]
SZAFA jesli mowisz ze na EU szly pasy tylko w slupkach to oznacza ze ja mam wersje US bo mam w drzwiach i zeczywiscie one blokuja sie dopiero przy chamowaniu :) i tez bym byl za tym by zrobic dzial o 300zx-ach bylo bi milo :mrgreen:
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

zgadza sie ....poza tym masz wersje 2 osobową która nie była oferowana na eu.
Załączniki
217921_3.jpg
Ostatnio zmieniony czw 24 kwie, 2014 14:14 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Tak zgadza sie jest tam cusik :lol: takiego jak go kupilem to myslalem ze pasy sa zepsute :? ale po czasie juz rozkminilem o co kaman hehe.No i zgadza sie jest duzo roznic miedzy tymi modelami 300zx-a a z gladkim dachem tez juz widzialem w sumie to duzo juz 300zx-ow widzialem jako ze mieszkam w UK wiec jedzie ich tu dosc sporo :mrgreen: no i z czesciami jest nie problem co mnie bardzo cieszy. W przyszlym roku zabieram ja do UK i daje do warsztatu gdzie robia tylko 300zx-y bedzie swap na TT i dolozenie do + 400 -450 kucykow :roll: i wiele innych modyfikacji zwiazanych z moja pszczolka.
radeklwh

Witam
Panowie to jak włączyć ten nawiew przedni w wersji bez ręcznej regulacji? Przycisk "auto" sam sobie otwiera i zamyka? Czy jak to rozwiązać? Bo mi cały czas na szybę leci czy auto czy na szybę . Mój rocznik nissana 91
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

No właśnie to jest ta lipa z AUTO w 300zx że wieje sobie jak chce :)
Tam jest kilka czujników które też muszą być sprawne.
Mam nadzieje że wiesz, że na AUTO i na szybę chodzi cały czas kompresor :) .
Ostatnio zmieniony czw 22 sty, 2015 11:46 przez SZAFA, łącznie zmieniany 2 razy.
radeklwh

Kompresora brak u mnie/brak klimy... I zastanawiam sie czy da sie cos z tym zrobic.. Bo u mnie NIGDY nie wieje z przodu.. Pewnie sensor padnięty:( a da sie to na manual jakos przerobić? Na przycisk czy cos? Albo załatwić sobie konsole tą ze zdjecia i jakos to popodlaczac, tylko co do tego trzeba? Bo usmarze sie jak upały przyjdą.. Teraz żałuje ze klima poszła w las :/ wiedziałem co kupuje..
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Nie wiem od czego to zal. kiedy wieje na przód a kiedy na szybe. Ale ta wersja wcześniejsza jest do bani bo nie da się ustawić np. tylko na nogi albo na morde .
Tej nowszej wersji nie dostaniesz poza tym trzeba wymienić wszystko wiązki ,pewnie całe silniczki, dmuchawe i czujniki . Kupe roboty.
Ostatnio zmieniony czw 22 sty, 2015 11:46 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”