300zx ogrzewanie pomocy!!!

Wszystko na temat silników VG

Moderator: Moderator

radeklwh

Myślałem ze pujde na łatwiznę i ktoś mi da gotowca "co i jak" ale bede musiał ze schematami sie męczyć..
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

to naprawde jest sporo zabawy z tym i bez kupna calego panelu sterowania nowego typu nic z tym nie zrobisz (zostaje magiczne auto mode)
radeklwh

Draxan pisze:to naprawde jest sporo zabawy z tym i bez kupna calego panelu sterowania nowego typu nic z tym nie zrobisz (zostaje magiczne auto mode)
a wcale nie :) trzasnąłem to gó#$o heh da się ręcznie kontrolować nawiewami w starych modelach gdzie jest tylko AUTO i nic więcej :) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 23 paź, 2014 11:30 przez radeklwh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

zdradzisz jak to zrobiłeś ???
radeklwh

przytrzymaj:
AUTO i OFF razem przez 5 sekund i wtedy na wyświetlaczu pojawi się 00 (duże cyferki)
wtedy naciśnij AUTO i powinna się pojawić liczba 30
przyciskami od regulacji siły nawiewu:
"hi" zmieniasz nawiew: przód, szyba, nogi itd... (naciskając + powinna się zmieniać pierwsza mała cyferka na wyświetlaczu)
"lo" zmieniasz siłę nawiewu (naciskając - zmienia się druga cyferka mała na wyświetlaczu)
OFF wychodzisz
daj znać czy poszło
Ostatnio zmieniony śr 03 gru, 2014 17:28 przez radeklwh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Jak poskładam gruza to też spróbuję :D
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
radeklwh

powinno działać...!!! szukałem szukałem i nic nie znalazłem tylko odpowiedzi że "NIE MA MOWY"
trochę zabawy i poszło ;) 5€ dla mnie
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

No ale to wchodzisz tym samym w tryb testowy/serwisowy...
http://www.thatphilbrettguy.com/mred/300zx/aircon.html
ta 1 seria była niewypałem i szybko wprowadzili drugą .
Nie wiem ale wydaje mi się że są 3 prędkości wentylatora jak się nie świeci ani Hi ani LO
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 2015 18:38 przez SZAFA, łącznie zmieniany 2 razy.
radeklwh

są 3 prędkości Hi Lo i jak wyłączone wszystko ... no tryb serwisowy-serwisowym.... ale działa i da się dmuchać ze środkowej kratki
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

ja robie teraz konwersje na tą nowszą ale minus taki że nie pokazuje temp. zewnętrznej .
radeklwh

kij tam w temp. zewnętrzną... a powiedz mi czy wystarczy sam panel czy coś jeszcze trzeba?
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

niestety kupe roboty i wiązki i dmuchawa, którą ciężko dostać ale zostawiłem sobie to wszystko z drugiego, którego sprzedałem .
Ostatnio zmieniony śr 07 sty, 2015 10:27 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

ale musisz miec kupe jeszcze gratów, wiązke/i i dmuchawe żeby tego wrzucić.
Jednak może będę miał drugi komplet części na przekładkę do tego lepszego sterowania.
Ostatnio zmieniony śr 07 sty, 2015 22:20 przez SZAFA, łącznie zmieniany 1 raz.
radeklwh

no ale powiem szczerze że nie będę się w to bawił ;) magiczne auto mode nie działa i tak u mnie tak jak należy bo nie mam czujnika temperatury zewnętrznej.. cały czas pokazuje mi 86 czy coś takiego.., i dmucha tylko na szybę i nogi cały czas... nie ma kimy bo wywalona, a żeby na twarz podmuchało to i mój sposób mi wystarczy ;) tam też można wybrać na nogi itd. więc krzywdy nie ma :)
a jeszcze pytanie...
tam na górze nad głową pomiędzy światłami jest kratka za którą jest wiatraczek-sensor temperatury wew. czy jakoś tak..
https://conceptzperformance.com/Cart/de ... php?II=282

czy on powinien sam się włączyć razem z samochodem czy jak? wyświetla gdzieś temperaturę czy jak to działa? to jest odpowiedzialne za samo przełączanie się nogi/twarz/szyba czyli auto mode?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki VG”