Zapach benzyny, okopcony wydech, duże spalanie

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

Witam. Mam taki problem ze swoją 240-stką (ka24e), że od kąd wywaliłem z niej gas i jeżdżę na benzynie zauważyłem że śmierdzi niedopaloną mieszanką z wydechu, dwa przeczyściłem końcówkę wydechu na błysk, przejechałem jakieś 20 km i końcówka z powrotem czarna od sadzy, do tego przygasa na zimnym zaraz po zapaleniu i chodzi troche nierówno, no i dużo pali zwłaszcza jak pocisne na dwupasie to można powiedzieć, że paliwo się w oczach traci :/ . Ogólnie to auto bardzo fajnie chodzi (w porównaniu do gazu) jest dynamiczne, jedynie przydławia go przy zmianie biegów, zwłaszcza na zimnym ale myśle, że to pompa bo pewnie jeszcze oryginał tam siedzi a auto ma już coś 250 000 przejechane... Co może być przyczyną tego ? Sonda lambda ? da się ją jakoś sprawdzić bez podłączania do kompa ?

Pozdrawiam.
= There is no easy way from the earth to the stars =
lamepower
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 16:44

jedna z mozeliwych przyczyn to zajechany silnnik - sprawdz kompresje na cylindrach
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

Nie no bez przesady... tak jak mówie auto dobrze jeździ, lata bokiem, ciągnie do samego końca obrotów, nie bierze oleju, nie dymi, nie traci wody, tyle że czuć niedopaloną benzyne, tak jak by dawka była za duża i dużo pali...
= There is no easy way from the earth to the stars =
Awatar użytkownika
SPIRIT
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 22:44
Lokalizacja: Łódź

Na pewno daje za duzo paliwa-moze sprawdz czujnik cisnienia?Mysle,ze to kwestia regulacji lub wymiany czujnika :roll:
Dead travel fast
T O W C I Ą G A !!!
lamepower
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 16:44

sprawdzenie nie zaszkodzi - przynajmniej wyeliminujesz jedna z przyczyn
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

czujnik temp cieczy chlodzacej? ten dajacy info do kompa, sprawdz lub wymien, moze dawac zle dane i komp bedzie przelewal, sonda tez moze namieszac, moze regulator cisnienia paliwa ustala za duze cisnienie? ogolnie to pasuje duzo rzeczy sprawdzic :)
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

za późny zapłon - też będzie kopcił na czarno - jak diesel :D
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

roball pisze:za późny zapłon - też będzie kopcił na czarno - jak diesel :D
Aż tak źle nie jest :) auto nie kopci tylko zostawia (opala) końcówkę wydechu (pozostaje sadza) ale jutro sprawdze ustawienie zapłonu.
Gdzie szukać tego czujnika od wody ? i jak sprawdzić sonde lambda czy jest dobra ?
= There is no easy way from the earth to the stars =
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

czujnik temp wody jest przed strzałką (jednostykow - odpowiada za wskaźnik), ciebie interesuje czujnik który jest schowany za nim - 2 stykowy ;)
Załączniki
czujnik_temp.jpg
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”