swap 2jz gtte do s13

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

jano_coupe
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: pn 19 paź, 2009 08:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

A wie ktoś ile dokładnie waży RB i KA?
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Z tym rokiem to nie do końca wiadomo.. podobno na grubych korbach są do 96 (do 95 na pewno)... ale i tak nie ma co na rok patrzeć bo z wyglądu wyraźnie się różnią... te co mają VVT-i zazwyczaj mają to napisane i widać po obudowie rozrządu...

jak się zdecydujesz to zobacz w google zdjęcia z i bez VVT-i i będziesz wiedział od razu jak później zobaczysz silnik..

hehe fajne są te silniki bo Ty taniej kupisz drugi niż ktoś zapłaci za wymianę rozrządu w dupowozie :lol: :D
Ostatnio zmieniony pn 16 kwie, 2012 11:29 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

dlatego tez zwrocilem na nie uwage. myslalem caly czas o 1uz ale sam rozrzad w v8 bedzie dosc drogi a do 2jz widzialem juz po 200zl na allegro... a cena silnika tez niejest duza. bmw z silnikiem 2,8 i 192 konie daje rade mimo swojej wagi wiec s13 z 2jz i 220koni jak dobrze sie orientuje powinno dawac rade
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

dokładnie... wybuchnie przy strojeniu po uturbianiu, czy zabije go niezauważony stuk.... bez tragedii... :wink:

ja niestety nie mam kasy na turbo i ciułam na manual...


gdzieś ktoś kiedyś napisał że "z" w kodzie tego silnika oznacza że coś tam jest już seryjnie kute... nie pamiętam gdzie to było i nie mogłem znaleźć potwierdzenia tej teorii...
jak by się komuś udało to niech da znać :wink:
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

ja stawiam na korby w silnikach bmw niektorych tez wystepuja... ale nie strzelajmy :)
zaczynam powoli szukac na alegro zeby sie w cenach zorientowac
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

panowie potrzebuje szybka odpowiedz bo ciezko mi znalesc kogos kto to wyceni
miska olejowa
przepływka
koło pasowe z walu.
jakie sa ceny tego do 2jz czy moze ktos ma bardzo prosze o szybka odp
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

tutaj o tej kutosci bylo ale czy to prawda to nie wiem :)
http://www.driftforum.pl/viewtopic.php? ... jz#p141563

miska, zalezy ja kupowalem za 300, kolega wyrwal za 200, niedawno mialem namiar na 250 ale sprzedajacy ucichl, byl tez taki co chcial 500 i twierdzil ze to mega okazja :D

co do przeplywki to nie mam pojecia, w 1jz nie ma przeplywki tylko mapsensor, w 2jz nie jest podobnie?

kolo pasowe ja akurat wymienilem za graty a wyszlo mnie 200zl, byli i tacy co chcieli 300-400, to akurat cena do 1jz ktorych jest troszke mniej niz 2jz-ge
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wolnossący 2jz niestety ma przepływkę..
choć kilka supr NA na ebay'u widziałem na mapsensorze... tylko nie wiem czy to ktoś tak modził czy może tak wychodziły... :wink:

a co do cen to tak jak banoff napisał.. to używane graty więc ceny będą bardzo rozmaite..
co do koła pasowego to jak byś znalazł kogoś komu wybuchł 2jz-ge to byś pewnie za flaszkę dostał :wink:

Namierz kogoś z tego tematu...
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39785

powinni mieć jakieś pozostałości :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt 17 kwie, 2012 14:39 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sadzak
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: ndz 05 sie, 2007 20:24
Lokalizacja: Imielin
Kontakt:

Są 2jz z mapsensorem i bez, wiem bo mam map sensor zapasowy z 2jz. Ja akurat kupiłem miske przednia z całym silnikiem 2jz za 500zl silnik na chodzie ale bez osprzętu wiec róznie bywa. Co do prowadzenia to nie odczułem jak narazie róznicy bez stabi.
Nissan s13 x4 - sprzedane wszystkie
NISSAN 200SX S14 1jz GTE - Driftwóz był
Czesci do s13/s14-- >PW/GG
Tel. 505 185 641
Auto performance service- swapy, tuning, naprawy
Imielin ul.krótka 2
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

no i juz zaklepany 2jz z mapsensorem czyli bez przepustnicy i sondy komplecik i to razem z chlodnica :)
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

a czemu jest bez stabi?? miska przeszkadza?? jesli tak to nie da sie jej jakos przerobic??

i niech mi ktos kurczaki powie ze to normalne zrobilem ka 200-300km po kapitalnym remoncie i kupilem 2jz.... ah szkoda ze wczesniej nie mialem tyle w glowie i nie wiedzialem ze to mozna tak tanio kupic....

a jak by ktos chcial sprzedam ka:D:D
Ostatnio zmieniony wt 17 kwie, 2012 17:16 przez przepson, łącznie zmieniany 2 razy.
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przepson pisze:a czemu jest bez stabi?? miska przeszkadza?? jesli tak to nie da sie jej jakos przerobic??
nie problem miski tylko jz ma na odwrot kolektory niz silniki nissana i seryjny stabi jest przystosowany do przejscia wydechu strona kierowcy, a w jz masz kolizje jak dobrze pamietam ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

edit: o stabi to ja już nie wiem...

więc jednak nie wydawało mi się że są też na mapsensorach :roll:
a właśnie.. a jak nie ma tej przepustnicy to co tam jest? bo jakiś czas mnie to już zastanawia.. :P w bmw też chyba nie ma...
są te małe "przepustniczki" po jednej na każdy kanał w kolektorze sterowane np podciśnieniem czy inne licho?

Niech mi ktoś napisze bo przepustnice z dizla miałem już w ręku więc to mnie nie zdziwi.. ale benzyniaka bez przepustnicy nie widziałem więc ciekaw jestem jak to działa :angered:

temat o 2jz więc mam nadzieje że nikt mnie nie zabije za takie jedno małe pytanie... :roll:
wystarczy jakiś link..
Ostatnio zmieniony wt 17 kwie, 2012 20:51 przez Bast, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

nie problem miski tylko jz ma na odwrot kolektory niz silniki nissana i seryjny stabi jest przystosowany do przejscia wydechu strona kierowcy, a w jz masz kolizje jak dobrze pamietam ;)
Ale mówimy tu o stabi przednim ?? Bo nie wiem gdzie tam jest kolizja z wydechem ?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

no napisalem ze mam watpliwosc - takie cos mi sie w glowie ostalo, ale patrzac po foto :
http://forums.nicoclub.com/check-out-th ... 79487.html
wychodzi ze raczej miska wadzi o przedni stabilizator dlatego go wywalaja,

a najlepiej by bylo jakby sie ktos z zakladaczy jz lub posiadaczy w s13 wypowiedzial ;)
np. czarny cos moze wiecej powiedziec ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”