Nissan 240SX KA24E Sprz?g?o

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Mam takie pytanie czy zdarzyło się komuś w 240sx lub 200sx taka nie fajna rzecz jak zostające sprzęgło w podłodze ?? :( Auto mam już na serwisie ale jeżeli by ktoś miał jakiś pomysł na szybsze zdiagnozowanie co by to mogło być to bardzo proszę o odp.
Było to tak jeździłem sobie dzisiaj ładnie bez niczego , wszystko hulało jak należy. Po przejechaniu około 50KM dzisiaj został mi raz pedał sprzęgła w podłodze ale jak go pyknąłem bucikiem to poszedł do góry. Zrobiło się tak parę razy aż w końcu całkiem wpadł i Dupa Zbita jak to się mówi.... I chciałbym jeszcze Podziękować Koledze Pieronkowi za pomoc w odholowaniu Nyski :):) Mamy z Pieronkiem kilka możliwych przyczyn awarii ale ta najgorsza to aż mi przez gardło nie chce przejść heh
Jak by ktoś miał jakieś pomysły lub miał podobnie u siebie w Nysce to proszę o pomoc :)
Pozdr!!
Ostatnio zmieniony czw 15 kwie, 2010 18:32 przez MORDA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

wysrany wysprzeglik(nowy jakies 70zł w IC) badz pompka sprzegla(nowa 190,zestaw naprawczy gumek jakies 20zł w IC )
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

borimichal pisze:wysrany wysprzeglik(nowy jakies 70zł w IC) badz pompka sprzegla(nowa 190,zestaw naprawczy gumek jakies 20zł w IC )
Tak jak właśnie myśleliśmy ;) Takie ceny to mnie zadowalają ;)
Thx za info
Ostatnio zmieniony czw 15 kwie, 2010 19:27 przez MORDA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Ja jakieś 2 miechy temu kupowałem wysprzęglik w IC za 56 zł (Warszawa).
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Mi tak wpada w podłogę prawie lata już :P Podnoszę go tylko nogą do góry i działa dalej ;) Ale nowe sprzęgło z reperaturkami już czeka ;)
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

geniula1 pisze:Mi tak wpada w podłogę prawie lata już :P Podnoszę go tylko nogą do góry i działa dalej ;) Ale nowe sprzęgło z reperaturkami już czeka ;)
Hehe :) Mi niestety trzepło na amen że już nawet nogą się nie dało podnieść :(
Ostatnio zmieniony pt 16 kwie, 2010 15:39 przez MORDA, łącznie zmieniany 1 raz.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Ja mialem podobnie - u mnie to byl wysprzeglik. Wnetrze bylo na tyle zjechane, ze nie warto bylo bawic sie w gumki. W IC nie bylo do 240sx wiec znalazlem do Nissana Terrano II. Na zdjeciu wygladal identycznie. I prawie tak bylo, tylko byl troche za niski na lapkach i trzeba bylo go przymocowac na podkaladach.

Dziala do dzis.
240sx s13
Awatar użytkownika
krzych
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:31
Lokalizacja: Żyrardów

A ja do swojego KA kupiłem wysprzęglik z CA i musiałem tylko skrócić popychacz o 4mm. poza tym wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Już jest założony z 200sx był troszeczkę krótszy ale wszystko chodzi jak należy ;)
Szelma
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 15:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

no mi własnie przed chwilą sie zrobiło to samo. Wsiadam w tą zdrapke i pedał sprzęgła do podłogi i amen. Jakis czas temu było odpowietrzane bo zrobiło sie to samo i było czarno w zbiorniczku, po zabiegu było spoko ale sprzegło jakos dzwinie chodziło normalnie łapało tylko nie do konca zawsze chciało wracac albo wracało z opóźnieniem. Teraz widze ze mi ciekie z tego calego wysprzęglika i ubywa płynu. Mam 240sx ka24de i oczywiscie ten sam problem z nabyciem części. Jak wyjmują katalog europejski to od razu mowie zeby nawet nie szukali.. Wiec bardzo bym prosił zeby ktos mi pomóg i powiedział jaki będzie najbardziej odpowiedni wysprzeglik czy cokolwiek zeby ogarnąc ten temat i ewentualnie jak byscie wiedzili jakimi modelami samochodów sie kierowac dobierając częsci do nyski. Bo juz z tym wszystkim zaczynam tracic nerwy tylko ładowac w ten samochod jak w wor bez dna. Człowiek stara sie wszystko co najleprze a tu zawsze jakas niespodzianka... :(
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Przecięz było napisane że albo od terrano i podkłądki albo od 200sx. Ja bym brał od terrano jak od 200sx ma za krótki popychacz.
Szelma
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 15:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

a wie ktos może czy pompa sprzęgła bedzie pasowała od 1.8 do 2.4 ?
Awatar użytkownika
krzych
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:31
Lokalizacja: Żyrardów

Zakładałem od 1.8 i jest dobrze.
Szelma
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 15:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

i nic nie trzeba było kombinowac ? była identyczna ? (mi chodzi o ka24de jak by co)
Ostatnio zmieniony wt 13 gru, 2011 18:43 przez Szelma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzych
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:31
Lokalizacja: Żyrardów

Ja akurat mam KA24E , ale to jeden "wuj" bo buda ta sama.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”