Jaki silnik do 240sx S13

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Więc tak.. Po kolejnym wyjechaniu z serwisu miało być wszystko dobrze lecz nie jest... Silnik się lekko mówiąc rozpadł. Chce zrobić SWAP-a tylko nie wiem na co :p Chodzi mi po głowie wcisnąć znowu KA które znalazłem z rozbitego S13. Lecz z chęcią wysłuchał bym jakiś rad. Znalazłem parę silników :
http://allegro.pl/silnik-ford-probe-2-2 ... 25458.html
http://allegro.pl/silnik-kompletny-2-2- ... 10122.html
http://allegro.pl/volvo-s60-v70-s80-2-0 ... 08607.html
http://allegro.pl/silnik-vw-passat-b5-1 ... 88649.html

Noom takie cuś mi chodzi po głowie. Co o tym sądzicie ? Czy coś innego byście zaproponowali ? Chce w końcu wyjechać na PL drogi hehe :)

Dajcie znać
Z góry dzięki :)
BLESS :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

JAK DLA MNIE CIEKAWE WSZYSTKIE SILNIKI TYLKO Z CZEGO WEŹMIESZ SKRZYNIE TO WSZYSTKO JEST NA PRZÓD NAPĘD
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
yahu82
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: sob 23 maja, 2009 12:26
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Jak chcesz mieć prosto i bezproblemowo ta wkładaj KA

Do każdej z powyższych pozycji musisz doliczyć mnóstwa osprzętu bo te silniki są GOŁE a osprzęt to nie wszystko potem zostanie do ogarnięcia wiązka, komp, skrzynia biegów...
wg mnie niepotrzebna rzeźba tym bardziej, że to przednionapędowe silniki...
CA18DET
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ja bym wkładał jak już to coś takiego masz zapas mocy bo coś koło 380hp o ile się nie mylę i do wyboru rzędową 6cil albo v8 moc ta sama
http://moto.allegro.pl/jaguar-xjr6-siln ... 04058.html

http://moto.allegro.pl/silnik-jaguar-xj ... 66660.html
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
Suseł
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 14:57
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

SR albo RB :)
Chyba, że V8 z Lexa (1UZ-FE)
Ostatnio zmieniony wt 02 lis, 2010 17:35 przez Suseł, łącznie zmieniany 1 raz.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

a ja mam pomysła, wkładaj KA + kompresor do tego :) napewno będzie to fajnie jeździć :)
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

yahu82 pisze:
Do każdej z powyższych pozycji musisz doliczyć mnóstwa osprzętu bo te silniki są GOŁE a osprzęt to nie wszystko potem zostanie do ogarnięcia wiązka, komp, skrzynia biegów...
wg mnie niepotrzebna rzeźba tym bardziej, że to przednionapędowe silniki...
Ja wiem że trzeba doliczyć mnóstwa osprzętu. Przecież debilem nie jestem :p (chyba) :mrgreen: Mam jednego Kumpla u mnie który zakwalifikował się do ogólnopolskiego konkursu o budowaniu własnych konstrukcji. W tej chwili buduje od podstaw Lotusa Super Seven. Silnik Ford + skrzynia BMW napęd tył i jakoś mu się to udało :) Praktycznie już kończy swój projekt. Ma chłopak ogromne pojęcie. Więc myślę że problemów byśmy nie mieli :) Powiem że bardzo mu się podobają S13 nastki i raz za czas zagląda na nasze forum :) Muszę go namówić żeby się zalogował :) Jeżeli chodzi o silniki Jag'a.... fajna sprawa ale narazie nie dla mnie.... Kosmaty z tym kompressorem good idea :D Będę myślał nad tym :)
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

wrzuc sr i po temacie

wszystkie te silniki 1postu sie nie nadaja
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Coś za bardzo kombinujesz.
Co spaprali przy silniku?
Najprosciej z Twoich propozycji byloby wrzucic silnik z audi-aczkolwiek to juz tez stary rzech wg niema sensu.
Po co kombinowac jak sa sprawdzone rozwiazania.
Aaa i za tysiac czy dwa szału nie bedzie.
Takze dozbieraj kase i wrzuc cos raz a porzadnie.
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

Hortex ma silnik od audi,chyba wlasnie taki jak w linku.
Z tego co wiem to nie placze nad nim :) a idzie grubo bo chyba ponad 500 koni ma byc. poszukaj na forum jest ten wontak gdzies.jak nie tu to na DriftForum :)

jesli jednak serce od nismo to nie mniej niz Sr
takie jest moje zdanie :) zrobisz jak bedziesz chcial :) i na ile Ci $$$$$ starcz.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

tak hortex ma 2.2 audi ale wrzucil w niego worek pieniedzy :D
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

bybs pisze:Hortex ma silnik od audi,chyba wlasnie taki jak w linku.
Z tego co wiem to nie placze nad nim :) a idzie grubo bo chyba ponad 500 koni ma byc. poszukaj na forum jest ten wontak gdzies.jak nie tu to na DriftForum :)

jesli jednak serce od nismo to nie mniej niz Sr
takie jest moje zdanie :) zrobisz jak bedziesz chcial :) i na ile Ci $$$$$ starcz.
hortex ma co prawda 2,2 turbo z audi ale wersji 3B ktora raczej ma malo wspolnego z tym rzechem.
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

wrzucaj sr, rb lub jz
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

no za 1000zl to za duzo nie ma wymagac :)
chodzi mi o sam fakt.
sa to podono dobre siliki maja 5 garow wiec wiecej niz CA i SR
ja bym bardziesz szedl w Sr-a bedzie to i tak moc ktora stynie, chyba ze chcesz walic jakies cyfry z kosmosu :) no to wtedy Rb/JZ
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Czy ja mówiłem do jakiej kwoty ? Nie mówiłem. Chodzi mi o to żeby sam silnik do 2-2,5tys wyrwać + osprzęt osobno. Noom może trochę więcej. Zobaczę jak wyjdzie bo mam teraz dość dużo wydatków. BORI Noom spaprali na całej linii, gadał mi cały czas że z silnikiem wszystko GUT, dowoziłem mu części, jak chciał, potem do mnie dzwoni, nie wiem czy miał jazdę testową czy jak ale że panewa się obróciła. Ja sił już nie mam żeby się z nim kłócić...<font class="red">PIP</font> mnie strzela. W ogóle ten rok jakiś <font class="red">PIP</font>. A6 rozjebane na żyletki. A włożone do niego było ze 20-30tys.zł Poszedł za 8.5tys. Z moim "gruzem" już kurwicy dostaje i wszystko nie idzie po mojej myśli. Już mam nawet takie "czarne" myśli że wezmę wsadzę serię KA i go sprzedam. Kupię dupowóz a potem znowu jakieś Nismo. Modlę się Żeby ten rok się jak najszybciej skończył.
Ostatnio zmieniony wt 02 lis, 2010 22:00 przez MORDA, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”