ka24de - problem z przegrzewaniem i brak mocy

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

witam mam problem z240sx s14 ka24de.w trakcie jazdy zaczął sie grzać chłodnica zimna .wymieniony termostat uszczelka głowicy i pompa też wygląda na dobrą nie ma dużego obiegu.jest też problem z brakiem mocy tak jak by go zalewało wogule nie idzie.pomocy nie mam już pojęcia co mu jest. :?
Ostatnio zmieniony sob 22 gru, 2012 12:20 przez pawcik1231, łącznie zmieniany 1 raz.
nissan240sx s14
xiiooll
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: czw 25 cze, 2009 18:29
Lokalizacja: Łódź

wywal termostat i zobacz czy będzie się nadal grzał. Przepłucz chłodnice może w niej jest syf i nie ma przepływu.Tyle jeśli chodzi o grzanie. A jeśli chodzi o brak mocy to sprawdź ciśnienie sprężania.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

świece, kable wymieniane? czy jakies stare.. o ile kable zapłonowe ma, ale coś mi sie kojarzy ze tak ;p
Poszukuję...
pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

bez termostatu jest dobrze ale to już 2 nowy . teraz wymieniłem pompe wody i dalej to samo.nie mam już pomysłów.jak nie ma termostatu płyn normalnie sie rozchodzi na duży obieg.teraz jest tak że raz dobrze raz sie grzeje.Z mocą sytuacja opanowana żle ustawiony zapłon he
nissan240sx s14
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

albo masz zapowietrzony układ chłodzenia albo kolejny termostat jest traśnięty. może się blokować itp.

terostat w CA18 ma taką dziurkę na tej szerokiej okrągłej blaszce i musi być ta dziurka skierowana do góry. lepiej i sprawniej się odpowietrza układ chłodzenia.
dym z opon leczy astme ;D
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Kiedyś miałem taką sytuację że audi a8l 4.2 w benzynie gotowało się jak się po zapaleniu ruszyło odrazu... jak się je zapaliło, postało do nagrzania i dopiero jechało to przeważnie było ok...

jak już miałem po księdza dzwonić okazało się że wystarczyło ściągnąć rozrząd i dostać się do termostatu... była taka kuleczka właśnie nie na górze tylko tak po skosie do dołu i wszystko przez to...
przez poprzednich mechaników gościu wylał chyba z 20 litrów płynu... więc jak tu też jest taka kulka/dziurka to bym uważał na nią :wink:
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

ejj no wezcie mnie nie dobijajcie bo u mnie tez byl jakis taki jak by dzyndzelek (taki luźny) ale to olalem i wsadzilem jak popadnie ten termostat... :?
pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

no termostat? 2 nowe wadliwe by były jeszcze spróbuje chłodnice nową założyć bo już tylko ona została.chyba że tu jeszcze gdzieś drugi termostat siedzi ale wątpie :? ALBO JAKOŚ ODWROTNIE GO ZAŁOŻYŁ ale sie chyba nie da :( chyba że ten cypelek na nim ma jakieś znaczenie.
nissan240sx s14
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

drugiego termostatu nie ma... jak to nie wielki problem to weź wyjmij ten i włóż go tą "dziurką" do góry. Może być to przyczyną skoro mówisz że bez niego jest ok.. chłodnicę narazie zostaw.. jak by to była chłodnicy wina to wyjęcie termostatu nic by nie dawało... a u Ciebie daje...

TEN CYPELEK W NIEKTÓRYCH AUTACH NA PEWNO MA DUŻE ZNACZENIE...
pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

no jutro spróbuje go przełożyć tą dziurką do góry tak jak mówisz.bo nieraz prze 15 min na maxa jest ok i sie nie grzeje ale nie dłużej :roll: mam nadzieje że to jest to
nissan240sx s14
pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

z góry dzięki za pomoc :)
nissan240sx s14
xiiooll
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: czw 25 cze, 2009 18:29
Lokalizacja: Łódź

Jak już wyjmiesz termostat to dla pewności włóż go do garnka z wodą i zacznij gotować, powinien zacząć się otwierać w granicach 82-92 stopni. Jak się będzie otwierał to włóż go tak jak koledzy pisali tym "dzyndzlem" do góry i powinno być ok :)
pawcik1231
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 22 gru, 2012 11:48
Lokalizacja: ciechanów

w garku sie otwiera normalnie .włożyłem tak jak mówiliście i jest jeszcze gorzej odrazu się grzeje i nie puszcza wogule meksyk :-x :angered:
nissan240sx s14
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

No to rzeczywiście meksyk... :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”