Dym spod maski

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Witam wszystkich. Mam taki problem, dzisiaj jadąc Nissanem dostrzegłem dym wydobywający się spod maski. Dodam że leci on z okolicy kolektora wydechowego który zresztą jest mokrawy. Ogólnie śmierdzi (wydaje mi się) jakby to był olej ale nie jestem pewny. Silnik to m30b30 z BMW z zepsutym przepływomierzem. Nie mam pomysłu co jest tego przyczyną więc liczę na waszą pomoc ;)
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

a uszczelka pod pokrywą się nie poci?
Poszukuję...
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Wolalbym pomagac w temacie silnika do nissana ale co tam... Jesli piszesz ze kolektor jest mokry to zacznij od tego. Sprawdz skad masz wyciek i go ogarnij. Umyj pokrywe, glowice i kolektor np. benzyna. Nastepnie odpal auto i poczekaj az sie wpali kolektor (pare minut) i lookaj co dalej. Bedziesz dokladnie widzial skad sie dymi.
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Nissana kupiłem już z takim silnikiem co mnie nie zadawala ale była okazja, a teraz zbieram na swap SR/RB. Sprawdzę to wszystko i dam znać, dzięki ;)
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

A więc z tego co mówił mi kumpel i poprzedni właściciel musi się w pobliżu kolektora wypalić jakaś otulina i tyle. Jeździłem i już wszystko gra, nie dymi, nie śmierdzi. A kolektor wyczyściłem i po jazdach nie widzę nigdzie wycieków także nie wiem, może kiedyś przypadkowo coś mi się tam wylało ale nie pamiętam. W każdym razie teraz wszystko jest ok także temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc :D
S13 RB25DET

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”