potrzebna opinia

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

rusek300zx pisze:mozliwe ale wystarczy w avatar spojzec i poiteresowac sie postami dlaczego pytam!
nie każdy ma ochotę zagłębiać się w twoje wcześniejsze wypowiedzi itp itd... z takim podejściem musiałbym cały dzień siedzieć na forum, a tym czasem wpadam, przeglądam nowe posty i spadam z forum. Więc określaj dokładniej o co chcesz zapytać itp a będzie to klucz do trafnych odpowiedzi.


Ja osobiście nie zakładam panewek typu acl race czy czegoś takiego z tego względu że kosztują 4x tyle co zwykłe a pochodzą tak samo długo bez smarowania. Zapewniając odpowiednie smarowanie silnik pożyje i na tych i na tych. Jak klient bardzo chcesz nie ma problemu żeby takie założyć, ale wtedy w końcu to jego pieniądze a nie moje ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Rusek, ja do mojego 'mocarnego' 1.5JZ wybrałem z pełną świadomością KINGi Race i postawiłem je wyżej nad Clevitami a ACL ze względu na rozkraczenie się i brak dostępności oraz wyższą cenę został przeze mnie wyeliminowany.
Poczytaj co w hamburgerowni budują na Kingach i jakie mają serie panewek oraz jakie są standardy wykonania i dokładność - myślę iż też się przekonasz
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

dzieki za porady koledzy :) wiec poczytalem troche i acl to tak naprawde gowno z opini innych co przewertowalem google kingi okej sa ale nie moge do siebie ich znalezc :? clevite sa dostepne i w dobrych pieniadzach :) a wogle to znalazlem ze clevite to w sumie mahle jest koncern :D
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Podepnę się pod temat, tzn żeby w ogóle odpuścić sobie acl bo to badziew? :D
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Jak bedzie cisnienei oleju,a nowa panewka nie bedzie wadliwa to kazdej firmy beda dobre-to sa odpowiednie wnioski !

Co do tego ze ACL to gowno to za dalece posunieta teoria,bo miliony grubych projektow jezdzi na tych panewkach.
Ostatnio zmieniony pt 28 lis, 2014 09:04 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nero pisze:Podepnę się pod temat, tzn żeby w ogóle odpuścić sobie acl bo to badziew? :D
Nie, ale nie znaczy to że nie ma lepszych lub o lepszym współczynniku jakość/cena
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

a wiecie że clevite i mahle to to samo? znaczy ze clevite chyba jest pod kontrolą mahle

patrzyłem po katalogach i numery te same, na przykładzie SR20
korby
CB-1629 seria P, H, HX

główne
MS-2015 seria P,H i HX

Gadałem z szlifierzem i powiedział że alu-cyna to szmelc w klekotach to pada seryjnych, rozwarstwiają się przy otworach smarowania, i ze do turbo benzyny tylko z miedzią panwie
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

toz przeciez napisalem wyzej :lol:
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Co masz na myśli że mówiłeś wcześniej?
wątek o alu-cyna panwiach ?

bo wypowiedź mojego szlifierza jest sprzeczna z cytatem z racingforum odnośnie panewek KING.

Co do mahle=clevite znalazłem na stronie mahle katalogi i tak doszedłem do tego
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

to ze napisalem wyzej ze clevite to koncern mahle :lol:
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

nie doczytałem postu , ślepota zaawansowana z mojej strony :)

tak czy siak seria HX to panwie z nawierchnią typu splutter, H seria ma nakładane wszystko galwanicznie, szlifierz że splutter jak najbardziej się nada.

Doinformuję się i podzielę się
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”