1jz gte

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

witam wszystkich, mam problem z silnikiem 1jz, ktory jest wlozony do s13, swieza przekladka, kable podpiete przez elektryka, wszystko dziala procz wolnych obr i ssania, ssania niema, auto pali bezproblemu jak mam troche uchylona przepustnice, lub gdy mam sciagniete werzyki podcisnienia to tez pali dobrze, poprostu ciagnie wtedy powietrze do kolektora ssacego, co moze odpowiadac za to ze niema luftu w ssacym, pol srodek to podkrecic srubke wolnych obrotow,ale tego niechce, auto kupione w calosci (toyota soarer) chodzilo wszystko git, tyle rozbieral go kto inny i skladal tez kto inny, ma ktos jakies wskazania?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Poprawic instalacje,tak zeby krokowka zaczela dzialac
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

a krokowiec to takie urzadzenie ktore jest na kol ssacym po lewej jego stronie,przy grodzi ?
Awatar użytkownika
streetfighter44
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 170
Rejestracja: pt 16 mar, 2012 22:24
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Może winny jest tps
bokiem go bokiem
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

witam ponownie, krokowy dziala na innym silniku -podpielem go do 2jz w moim lexie sc 300, czyli moze byc cos z kompem? bo przeciez kable od krokowego ida bezposrednio do kompa, ,no nie?kable cale nie uszkodzone, niemam pomyslu na to, jak myslicie kupic kompa? pozdrawiam
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Może ale jest to mało prawdopodobne. Zobacz ustawienie TPS'a jak kolega radzi. Jeśli nie daje sygnału zamkniętej przepustnicy(tryb idle-wolne obroty) to może nie włączać krokowca.


Zmierz sobie też woltomierzem wolty na kostce od krokowca. Powinno coś tam być oraz zmieniać sie przy otwarciu/zamknięciu przepustnicy/włączeniu ciągnących dużo odbiorników prądu. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w jz, możesz porównać z silnikiem w którym sprawdzałeś krokowca-skazania nie będą raczej takie same, ale będą sie zmieniać w podobnym schemacie.
Ostatnio zmieniony ndz 09 sie, 2015 17:18 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

dzieki za podpowiedz , pokombinuje, tyle ze tps niebyl przez nikogo ruszany,
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

witam ponownie. problem tkwi nadal, niema ssania, przy odlaczeniu tps, lub przy jego przekrecaniu w jego granicach regulacji, rowniez niema zmian w wolnych obr silnika, a w ca 18det jak krecilem tps to auto na wolnych zmienialo obr,,, niewidzi tps? prad dochodzi do krokowego w 2uch srodkowych pinach, sa to +, nie mierzylem, nie porownywalem wartosci z innym silnikiem ,ale spr to,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”