Garść pytań o 240SX

Wszystkie inne silniki

Moderator: Moderator

zer0
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 19:58

Witam.
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna Nyski. W oko wpadł mi sprzedawany obecnie na allegro 240SX.

Ten

Na forum i w necie znalazłem sporo informacji o silniku 1.8, ale o wolnossącym 2.4 jaki jest w tym nissanie jest cicho. Jedyne co znalazłem to info, że są dwie wersje OHC-140km i DOHC-155km.
Jak sprawują sie te silniki 2.4 jeżeli chodzi o dynamikę, awarnyjnosc i spalanie ? Dodam, że egzemplarz który chce kupić ma instalację gazową.

Myślicie, że warto kupić taki cuś ?
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

Moim zdaniem troche dużo jak za 240sx. Co do jazdy, to pośmigać bokiem na mokrym spokojnie można, na suchym też się da ale to już zależy od asfaltu. Moim zdaniem jak na takie auto to jest troche mulasty, ale myśle że splanowanie koła o jakieś 20 % załatwiło by sprawe :P . Mój pali przy deptaniu 16l gazu, ale mam też jakąś lipną instalacje(chyba 1 gen.) nie wiadomo przez kogo wsadzoną... O cichości sie nie wypowiem bo nie wiem :) mam przelotowy wydech tak że ryczy jak pogan ^^ . Ogólnie auto bardzo fajne tylko mogło by mieć większego kopa jak na silnik o takiej pojemności.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr 21 kwie, 2010 07:39 przez xmarv, łącznie zmieniany 1 raz.
= There is no easy way from the earth to the stars =
zer0
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 19:58

Rozwinę nieco moją chęć poznania 240SX.

1. Czyli ta 240SX z Krk ceni sie wysoko? Kosztuje prawie 7k. Ponoć jest na chodzie, buda ponoć ma do malowania jeden błotnik, próg do roboty, jakieś pryszcze, niestety nie byłem i nie oglądałem, znajomy na dniach ma ją obejrzeć.
Jaka jest średnia cena jaką warto zapłacić za 240SX z 91r z mankamentami ale technicznie sprawną ?

2. Czym sie różnią silniki OHC od DOHC (poza mocą) i który z nich jest lepszy.

3. Spalanie.
Miasto z głaskaniem pedału benzyna/gaz
Miasto max benzyna/gaz
Trasa benzyna/gaz

4. Rozumiem, że to 2.4 jest na gaźniku. Jak ten silnik wypada pod względem awaryjności ?
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ka24e i ka24de są oba na wtrysku
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Obydwa silniki sa na wtrysku to prawda pierwszy wstawiany w 240sx ka24e od 89-90
ka24de 91-94 .Pierwszy jest 8v czyli osmio zaworowy drugi 16v (16 zaworowy).Ja tez ostatnio jaies 2 tygodnie temu kupilem 240sx.Powiem ci szczerze ze nie za dobry stan jest tego autka co masz w linku.Jest na chodzie hmmm wiesz rownie dobrze mogl to ktos napisac ze odpalisz silnik ale niepojedziesz zadaleko prawda??Ja kiedys tez kupilem Autko 'na chodze' hehe 3 miesiace pojezdzilo i wybuchl mi silnik:D wiec jak juz napaliles sie na zakup tego autka to pojedz tam z kims kto sie dobrze zna najlepiej na nissanach .A i wiem tez ze ten pierwszy silnik jest od terrano 2.jak cos sluze pomoca
Załączniki
A to moja 240:D
A to moja 240:D
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

bielakxxx pisze:Obydwa silniki sa na wtrysku to prawda pierwszy wstawiany w 240sx ka24e od 89-90
ka24de 91-94 .Pierwszy jest 8v czyli osmio zaworowy drugi 16v (16 zaworowy).Ja tez ostatnio jaies 2 tygodnie temu kupilem 240sx.Powiem ci szczerze ze nie za dobry stan jest tego autka co masz w linku.Jest na chodzie hmmm wiesz rownie dobrze mogl to ktos napisac ze odpalisz silnik ale niepojedziesz zadaleko prawda??Ja kiedys tez kupilem Autko 'na chodze' hehe 3 miesiace pojezdzilo i wybuchl mi silnik:D wiec jak juz napaliles sie na zakup tego autka to pojedz tam z kims kto sie dobrze zna najlepiej na nissanach .A i wiem tez ze ten pierwszy silnik jest od terrano 2.jak cos sluze pomoca

wersja przed liftem czyli 89 - 91 ma 12v a nie 8:]
Awatar użytkownika
Kaszi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 172
Rejestracja: pt 13 lip, 2007 22:06
Lokalizacja: Rejowiec

Mój brat miał kiedyś nissana 240sx s13 z gazem, całkiem fajnie się nim jeździło, mało palił (średnie spalanie 11l gazu) i buta miał, ale za to ciężko było o części. Jak chciał kupić jakąś część w sklepie to w katalogu tylko była napisana marka pojazdu oraz model a poza tym same kreski dosłowie nic nie było. Z tego powodu sprzedał.
Awatar użytkownika
luki924
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: pt 28 gru, 2007 23:18
Lokalizacja: okolice Katowic
Kontakt:

trzymaj sie od tego paścia z daleka, byłem oglądałam i przeraziłem sie a na koniec uciekłem poprostu. Niedość, że sprzedawca taki jakis dziwny, nie da sie potargowac zbytnio, to stan auta mało powiedziane tragiczny, jak wsiadlem do srodka to czulem sie jak w samochodzie z przebiegiem okolo 600 tys. km. TRAGEDIA, silnik chodzi jak by nie chciał, stuka coś dziwnie a na dodatek zawsze trzeba sie umawiać że sie bedzie, jak przyjechałem to odpalali go na prostowniku, masakra poprostu. Moja rada, szukaj gdzie indziej, nie pakuj sie w gówno
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

Co do części to rzeczywiście ciężko z nimi, zwłaszcza z tarczami, mocowaniami amortyzatorów (ale to też ciężko do 200sx bo to to samo :P ), no a reszta to 200sx...
= There is no easy way from the earth to the stars =
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jak ktos sie nie zna na samochodach to problem bedzie mial z czesciami nawet do golfa II.
DO 240sxa wszystko jest , do silnika od reki praktycznie.
Ale trzeba wiedziec ze...
- silnik to terrano II i szukac pod tym własnie modelem KA24
- buda 200sx poza kilkoma szczegółami
Tarcze czy jakies takie inne nietypowe czesci łatwo kupis w UK ( chyba kazdy ma tam znajomego co moze paczke wysłac) a jak nie to mozna przełozyc z 200sxa z zaciskiem itp.

Moj (teraz bielaka) pali w okolicach 9-16 benz. Taki ja miałem przedział. Kiedys byłą gazownia i wychodziło o litr wiecej , ale to było na mikserze i mocy miało moze ze 100KM.
Bokiem tez ciezko to postawic bez szpery na suchym. Miałem obrobione koło zamachowe i cały dół silnika i niby było wiecej mocy i z dołu lepiej szedł ... ale to wciaz za mało na takie zabawy. Na mokrym za to az za duzo mocy :)

Co do aut na chodzie ... miesiac temu chciałem kupic civica ... super piekny idealny ... silnik wybuchł na jezdzie próbnej :lol:
Awatar użytkownika
Mate96
Stały gość
Stały gość
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 maja, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

daru8j sobie ta 240. ogladalem wielki ulep i tyle. komis mial tez s14 ale szpachla na dachu mu pekala wiec pewnie poszedl do zrobienia :)
live fast, die sidewayz
Awatar użytkownika
bielakxxx
Stały gość
Stały gość
Posty: 333
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 20:50
Lokalizacja: gdynia/dublin
Kontakt:

Chajel pisze:
bielakxxx pisze:Obydwa silniki sa na wtrysku to prawda pierwszy wstawiany w 240sx ka24e od 89-90
ka24de 91-94 .Pierwszy jest 8v czyli osmio zaworowy drugi 16v (16 zaworowy).Ja tez ostatnio jaies 2 tygodnie temu kupilem 240sx.Powiem ci szczerze ze nie za dobry stan jest tego autka co masz w linku.Jest na chodzie hmmm wiesz rownie dobrze mogl to ktos napisac ze odpalisz silnik ale niepojedziesz zadaleko prawda??Ja kiedys tez kupilem Autko 'na chodze' hehe 3 miesiace pojezdzilo i wybuchl mi silnik:D wiec jak juz napaliles sie na zakup tego autka to pojedz tam z kims kto sie dobrze zna najlepiej na nissanach .A i wiem tez ze ten pierwszy silnik jest od terrano 2.jak cos sluze pomoca

wersja przed liftem czyli 89 - 91 ma 12v a nie 8:]
HEHE mialem sie poprawic i wstawic 12v zamiast 8v ale stronka niedzialala a tutaj masz link o silniku w 240sx ogolnie wszytko o sx-ie (http://216.239.59.104/search?q=cache:As ... cd=1&gl=ie)
Awatar użytkownika
jarekrk
Stały gość
Stały gość
Posty: 211
Rejestracja: śr 07 lis, 2007 20:45
Lokalizacja: KRAKÓW

a ja mam pytanko bo kurde nie wyrabiam, z spalaniem mojego nissana i sie zastanawiam czy mozna do zwyklej s13 wlozyc ten silnik-->> KA24de ? czy skrzynia jest taka sama? bo buda ta sama przecie,to wiem:)
a szkoda mi sprzedawac mojego bo w dobrym stanie zawiecha i blacharka,
robił ktoś cos takiego? wiem wiem ze duzo slabszy bedzie
awatara zostawiam jako pamiątke po s13...
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

jeśli robili to tylko w 240sx wsadzali silnik 200ty :D Zabieg przeciwny to takie trochę cofanie się w rozwoju :mrgreen:
Ale autko z tym silnikiem pomijając niedogodności wynikające z kształtu budy nadaje się na dupowóz (banalna obsługa) Więc jeśli cierpisz na nadmiar mocy itp. to może to najgorsza opcja nie jest...
Cała s13 ka na części Z rozbiórki
Pytać
Awatar użytkownika
jarekrk
Stały gość
Stały gość
Posty: 211
Rejestracja: śr 07 lis, 2007 20:45
Lokalizacja: KRAKÓW

nadmiar mocy nie,,,
ale niedostatek kasy TAaaaaaaaaaaK a paliwo tylko drozsze ,a szkoda mi takiego ładnego auta sprzedawać

i własnie tylko taki lansowóż vel dupowóz by powstał
tak mysle poprostu czy jest to możliwe
awatara zostawiam jako pamiątke po s13...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki reszta”