pare pytan o T28 w S13

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

witam! mam w planie na przyszlym miesiac kupic i zalozyc T28 , tylko niewiem czy jest jeszcze cos potrzebne! przeszukalem forum i nic nieznalazlem co mnie interesuje! chodzi mi o podlaczenie tego turba (przewody,downpipe itd) czy pasuja seryjne czy trzeba wlozyc z s14 :( niestety niewiem pozdr
Awatar użytkownika
Steq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 37
Rejestracja: śr 22 paź, 2008 01:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Własnie u siebie koncze stageII czyli tez przekładam t25 na t28, downpipe pasuje ale jesli juz t28 wkładasz to warto sie zaopatrzyc w wiekszy wydech min 2,75cala, kolektor wydechowy ma taka sama srednice otworu i mocowania szpilek co t28 ale brak jest w nim miejsca na nakretki, wiec albo robisz przelotki z fasolkami albo nowy kolektor. Icek no i oczywiscie komputer typu stand alone aby to wszystko wystroic. Przyda Ci sie tez nowe walbro 255 bo seria nie wydoli tyle paliwa.
Weze oleju i wody pasuja po odpowiednim i delikatnum dogieciu. Mozesz oczywiscie zapodac t28 z wkładką pod kolektor i juz, ale musisz wiedziec ze bez reszt opisanej wyzej uzyskasz max 190-200km. Pozdrawiam
Jazda Bardziej Bokiem ... www.jbbforum.yoyo.pl
Awatar użytkownika
eMTi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 05 maja, 2006 16:36
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Proponuje Ci zakupic przewody w oplocie, bo bedziesz mial pewnosc ze nie powyginaja sie przy wkladaniu turbo(ja jeden orginalny ulamalem) no i lepiej bedzie je poprzykrecac.
GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

dzieki za odp takiej wlasie potrzebowalem ;) a gdzie mozna kupic takowe przewody i w jakiej cenie sa?
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Zapytaj ODINN`a czy jeszcze ma na stanie :)
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Do ok 230-240KM SA możesz sobie darować, sonda szerokopasmowa i strojenie na zasadzie roztaczania seryjnej przepływki wystarcza, nawet w seryjnym egzemplazu warto 1,2-1,5mm roztoczyć coby powyżej 6500 AFR nie osiągał wartośći 10...
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

zapytam czy ma ;) rozumiem ze jeszcze uszczelki bede potrzebowal nowe ;) jakby ktos mial jakies w miare dobre t28 to niech da znac ;) na przyszly miesiac bym go bral ;)

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 12:52 ]
moze mi ktos doradzic? jaki moze byc luz na turbinie wiemze najlelpiej zaden ale jak juz jest rto jaki dopuszczalny jest i ile moze takie turbo wytrzymac w przyblizeniu ;) wiem e moze miesiac a moze i pare lat ,a wydatek nie mialy jest pozdr
Awatar użytkownika
jarekrk
Stały gość
Stały gość
Posty: 211
Rejestracja: śr 07 lis, 2007 20:45
Lokalizacja: KRAKÓW

wiesz co to jest pytanie z natury wszystko sie może zdarzyć...
najlepiej jakąś pewną opcje od kogoś z klubu dorwać, i mieć nadzieje na uczciwosc sprzedajacego...
awatara zostawiam jako pamiątke po s13...
GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

tak tez zrobie ;) za tydzien jade na ogledziny jednej t28 od pewnego sprzedajacego ;) mam nadzieje! :) oby mi sie udalo bo juz troske krucha z kasa a autem chcce sie non stop jezdzic
GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

no i wkoncu zalozylem T28 :( tylko mam z nia pare problemow, zalacza sie dopiero od ok4tys i niewiem czemu bo powinna od 3tys moze jakas porada (jeszcze nie mam MBC,ale juz jest w drodze)
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Zakładałeś większy IC ?? Jeśli tak to poprostu turbo lag się zwiększył :)
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

wydech masz serię?
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

jak zalozy wiekszy IC to bedzie wieksza turbodziura...myle sie??? Najlepiej blow offa zamontowac do tego. Seryjna pompa poki co powinna doc rade. Rozmawialem ze znajomym ktory mial T25 podkrecona do 1,1 bara i pompa na serii nic nie zacinała. T28 ma 0,8 doladowanie. wiec nie powinno byc problemu. Jak mowisz ze krucho z kasa to informacja walbro to wydatek jakies 350 zl jak dobrze poszukasz.

Jak tak zaczac wyliczac to troche wyjdzie:
-komputer do strojenia stand alone...widzialem gdzies za 400zl z programem...do tego musi ktos to zestroic ale to juz chyba nieproblem.
-walbro
-wiekszy IC
-wiekszy przelot 2,5' najlepiej z kwasowki...mozna samemu zalatwic. Pytalem w centrostalu we Wro. Kosztuje jakies 150 zl za 3m ze spawem....bez spawu dwa razy tyle (musisz zamowic min 6m wiec najlepiej z kims) do tego ktos to musi wygiac...malo kto ma do tego maszynke bo juz odwiedzilem pare miejsc i naprawde ciezko. Nie pytalem na forum bo moze ktos ma mozliwosci...warto zapytac. Ogolnie warto duzo pytac:D
-wieksze wtryski
-swiece NGK o nizszej cieplocie
-do tego warto kable wymienic
-sprawdz sobie cisnienie zeby nie bylo ze go podkrecisz a za chwile Ci uszczelke pod glowica wydmucha...mi wydmuchalo i zalozylem metalowa i do tego wzmacniane sruby ARP od wspomnianego ODINN'a. Polecam bo spoko koles. Jak cos to wejdz na www.s13.pl
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
wiszene
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 529
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 13:19
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

A ja mam takie pytanie...czego moge sie spodziewac gdy załoze T28 z pompą walbro i seryjnym IC??wydech musowo jest zmienic na wiekszy??bez kompa stand alone ile moge miec koni wtedy??filtr stozkowy tez trzeba załozyc??bo ja gdzies za 2-3 tyg bede sie za to brał i chciałbym sie dowiedziec co musze miec zeby pózniej na szybko nie szukac...pomózcie:)z góry dziekuje...
GPfurious
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:33
Lokalizacja: orzesze

to tak caly silnik jeste seria. nie mam katalizatora (orginalnie) IC orginal itd. wydech mam sebringa bez srodkowego tlumika, turbo wlacza sie niestety przy 4tys i dalej niewiem czemu,<font class="red">nie znam ortografii brzydkiego słowa określającego męskie przyrodzenie</font> sie tak jezdzi, na T25 zalaczal sie tak jak powininen przy 3tys i super jezdzil na hamowni pokazlo 179kucykow doladowanie 0,9 ,a zapomnialem komputer je po czipie i sportowa wkladka powietrza! mam nadzieje ze to nie wina turbiny tylko jakiejs <font class="red">PIP</font>,powoli mnie to bardzo wkurza... zobaczymy jak zalatwie MBC czy cos sie zmieni,moze ktos mial zalozone T28 bez tego i czy mu sie tez tak robilo :( ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”