Jak wkręcić węże od turbo? :O

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Mam taki tyci tyci problemik którego nie moge rozwiązać już drugi dzień:/ Za zadne skarby nie jestem w stanie podłączyć przewodów turbo od wody i oleju do bloku silnika. Nie ma ludzkiej siły żeby to zrobić. 4 osoby próbowały wkręcić te węże i przez 4h nikomu się nie udało:O Nie mam już siły, ale nikt za mnie tego nie wkręci. Więc drodzy koledzy, w akcie desperacji, ze zdartymi opuszkami, pytam się was, jakie tajniki czarnej magi trzeba znać żeby sobie z tym poradzic? Czy ktoś miał taki kłopot? Jak sobie z tym radziliście? Sorry że znowu zaśmiecam forum, ale naprawdę nie jestem w stanie tego wkręcić:/
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

hmm ja nie mialem zadnego problemu
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

ja tez nie mialem z tym problemu moze lepiej bedzie ci kupic w stalowym oplocie takie weze zawsze powinno pojsc latwiej
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a jaki masz z tym problem?
Nie mozesz trafic na gwint czy co?? Przewody moga byc troszke wygiete i wtedy nie bedzie pasowac bo sruba wchodzi pod lekkim skosem, trzeba tak naprostowac przewod zeby oczko idealnie pasowalo w miejsce wkrecenia sruby, ew masz uszkodzone gwinty
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Bez przewodu śruba wkręca się ok, dopiero jak założy sie oczko od węzą wodnego to jest masakra. Próbowałem to wyginać w różne strony ale cały czas to samo. Jest takie wrażenie że śruba już łapie gwint i nagle dupa, odskakuje, i zabawa od początku:/ Ale skoro u was było ok to najprawdopodobniej mam pogięte te węże i spręzynują za mocno:/ Jak by tam jeszcze trochę miejsca było żeby je żabką podoginać bo ręka to se tyłek można podcierać:/ To jest następna najbardziej irytująca rzecz w nissanie zaraz po głównianym bagnecie:) Chyba oddam to do mechaniora bo takie sowite bluzgi leciały że mnie sąsiedzi wyklną zanim to złoże:D
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

ja też miałem problem z wkręceniem przewodu wodnego z tym że mi nie chciał sie wkręcić do turbo i mało miejsca tam było 5 godzin męczarni ile kur... poleciało ale udało się trzeba dobrze ułożyć przewód bo prawdopodobnie przy wyciąganiu się powyginał i stracił swój prawidłowy kształt :( ale jak powalczysz z nim to na pewno sie uda chyba że gwint zjechany ale to chyba mało prawdopodobne też myślałem że mam zjechany gwint a tu nagle udało się i Tobie też się uda :alien:
powodzenia i pozdro
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

PiotrekŁDZ pisze:Bez przewodu śruba wkręca się ok, dopiero jak założy sie oczko od węzą wodnego to jest masakra. Próbowałem to wyginać w różne strony ale cały czas to samo. Jest takie wrażenie że śruba już łapie gwint i nagle dupa, odskakuje, i zabawa od początku:/ Ale skoro u was było ok to najprawdopodobniej mam pogięte te węże i spręzynują za mocno:/ Jak by tam jeszcze trochę miejsca było żeby je żabką podoginać bo ręka to se tyłek można podcierać:/ To jest następna najbardziej irytująca rzecz w nissanie zaraz po głównianym bagnecie:) Chyba oddam to do mechaniora bo takie sowite bluzgi leciały że mnie sąsiedzi wyklną zanim to złoże:D

taaa a jak mechanior też użyje tylu bluzg przy zakładaniu tego,to nie dość ze moze Cie niezle skasowac to pozniej Cie juz tym autem nawet na plac nie wpusci i bedzie rozmawial z Toba przez płot :D

Nie łam sie tylko wskakuj do kanału i walcz!!
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Byłem u mechaniora ale nawet nie chciał się podjąć. Na szczęście znowu uratował mnie Daniopl, który specjalnie przyjechał z koluszek wkręcić mi te węże. Poszła tona bluzgów, pare browarów też ale węże po 2 h walki zostały wkręcone. Daniel, jesteś magikiem, thx a lot of:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”