problem z ustawieniem właściwego ciś doładowania,

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Cześć, mam takie pytanie, mianowicie na starym powiedzmy prawie seryjnym wydechu moje t28 dmuchało 0,8b, było świetnie ;) zrobiłem nowy układ wydechowy 3" dp i 2,5" do końca z jednym środkowym przelotowym, turbo na tym samym ustawieniu mbc zaczęło dmuchać po 1,2b, oczywiście komputer wszystko odcinał i strzelało no i nie jeździło.
Teraz mbc mam rozkręcone i turbo dmucha 0,4b przyczym nie mogę ustawic tak żeby było jak wcześniej np 0,8b , skręcając mbc mam efekt taki że dmucha 0,4b zmieniam bieg wyskakuje boost pod 0,9b np po czym po dwoch sek wraca na 0,4b, gdy skręce mocniej mbc dzieje się to samo tylko boost wyskakuje np do 1b i też wraca.
Czy ja coś robię źle, czy gdzieś jest problem? czy mogę podmienić np wg od t25, czy to coś zmieni? Chciałbym ustawić doładowanie na jakies 0,7b 0,8b.

Z góry dziękuje za przeczytanie powyższego postu, mam nadzieję że opisałem dosyć szczegółowo ;)
Ostatnio zmieniony pn 08 lut, 2010 15:26 przez michalek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Usuń MBC i zobacz co się będzie działo (powinno być stałe doładowanie na poziomie 0.3b). Wygląda to na szwankujący MBC. Doładowanie po odetkaniu wydechu zawsze skacze, ale aż tyle to przegięcie.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

wstaw aktuator od T25 i będzie po problemie,
mbc rozkręć na luźne i na nowym starym aktuatorze obejrzyj jaka reakcja przy kręceniu mbc
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Pajak2444 pisze:wstaw aktuator od T25 i będzie po problemie,
mbc rozkręć na luźne i na nowym starym aktuatorze obejrzyj jaka reakcja przy kręceniu mbc
to słaby pomysł , dopiero się zaczną szopki .

sprawdź bez mbc czy trzyma ciśnienie. jak nie to WG padł, jeśli wszystko będzie ok , to pożycz od kogoś inne mbc, może twoje świruje.
Ostatnio zmieniony pn 08 lut, 2010 18:13 przez Forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Mialem podobny problem z mbc properfekta, jesli masz tez od niego to wez go rozkrec(nie zgub kulki) i przepsikaj wd-40. Pozatym warto dodac ze regulujac mbc trzeba to robic bardzo delikatnie, chodzi mi o to ze mozna krecic krecic i nic sie nie dzieje az dchodzimy do punktu gdzie minimalne obroty daja nam oczekiwany efekt, kiedy juz dojdziemy do tego punktu trzeba delikatnie obracac i spowrotem do auta przelecec WOT na 3 i sprawdzic doladowanie i tak az do momentu ustawienia zadanego cisnienia. Moim zdaniem problem lezy wlasnie w tym ze za robisz za duze oborty i skaczesz miedzy mbc zamknietym max a otwartym na max.
Ostatnio zmieniony pn 08 lut, 2010 20:46 przez ige, łącznie zmieniany 1 raz.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

u mnie pol obrotu dodaje 0.2 bara
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

na luźnym, czy wyjętym mbc trzyma ładnie 0,3b (nie 0,4 mój błąd) nie jest to mbc properfekta, teraz już nie pamiętam jakiej firmy, rozkręcałem je i w środku niema kulki tylko coś jakby na kształt stożkowego tłoczka, który wkręcając ogranicza przepływ powietrza.
Regulując delikatnie owszem jest różnica od pewnego momentu ale zmienia mi się jedynie ta wartość która po chwili wraca do 0,3b , gdy skręce je jeszcze mocniej to zaczyna już dmuchać całkiem pod 1,2b komputer chce sie zesrać odcinając to wszystko a autko strzela i nie jedzie. Nie chciałbym przerabiać kompa bo wole zostawić to do tego "bezpiecznego" 0,8b żeby nie zepsuć panewek czy czegoś innego przy okazji ;) a wcześniej na starym wydechu na 0,8 jeździł bardzo dynamicznie no i stabilnie trzymał ciśnienie, jednakże opcja powrotu do starego wydechu odpada ;) :D
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Kup nowy MBC z kuleczką - będzie po problemie ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Miałem takie samo mbc i moi znajomi też i nie było problemu.
Jeśli to mbc z 3 wyjściami bardzo ważne jest żeby to 3 wyjście puścić z powrotem w dolot przed turbinę !
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

tak, jest z trzema wyjściami, u mnie jedno jest właśnie zaślepione wkręconą śrubką, sprawdzę to wpinając jak radzisz, jak nie pomoże to będę myślał nad zmianą mbc, bardzo dziękuję za pomoc, oczywiście dam znać czy sie poprawiło :)
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

No to sobie sam zrobiłeś psikus. Te na przeciwko siebie podpinasz w wężyk od aktuatora, a ten 3 w rurę między stożkiem a turbiną. jak zaślepiłeś jedno wyjście nie miało to prawa działać.

pozdro
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

@michalek
Podłączone powinno być jak forest pisze, ale z czystej ciekawości - jak było podpięte przed wymianą wydechu? Rzadko wymieniając wydech odcina się rurkę od MBC w celu jej zaślepienia śrubką :D A pisałeś że było ok...
Ostatnio zmieniony wt 09 lut, 2010 01:05 przez roball, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

już tłumaczę, tak mi podpowiedział poprzedni użytkownik tego ustrojstwa kolega Mysza ;) na starym wydechu prawie całkiem miałem mbc skręcone i dlatego dmuchało 0,8b widocznie więcej nie mogło?
sprawdzę dziś tak jak radzicie z tą trzecią rurką w dolot :)

[ Dodano: Wto 09 Lut, 2010 23:25 ]
zrobione jak radziliście i działa :D bardzo bardzo dziękuję, niewiem czemu niema opcji "pomógł" i jak inaczej mogę się zrewanżować, ale jeszcze raz dzięki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”