T25

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

witam jakiś czas temu wsadziłem ponownie T25 bo na nową mnie nie stać dmuchało 0,5 od jakiegoś tygodnia codziennie mniej dmucha 3 dni temu było 0,2 dziś 0 :) gruz przyszpiesza ale nie tak jak tydzień temu:) blow of syczy luzy na wirniku delikatne nie kopci silnik chodzi normalnie podciśnienie -8 na postoju gazowałem i nie zauważyłem aby wogulę ruszyło się cięgno na tym 0,2 kręcił baki na mokrym asfalcie nawet na 3 biegu) może założyć manual bost kontrol ?? i wtedy zobaczyć co będzie może zablokowała się klapka w muszli gorącej z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

klapka by sie mogla zablokowac tylko w pozycji otwartej by ładować 0 ale na to by nie pozwolił WG bo caly czad domyka klapke.
Na postoju są nikłe szanse by ruszyć WG wogole , poniewaz otwiera sie on przy znacznie wyzszym cisnieniu ktorego nie wywołasz na postoju...

by sprawdzić czy wogole dmuchnie wiecej zdejmij wezyk z WG , wtedy powinno byc caly czas zamkniete i bedzie dmychał max ile da rade.
Jeśli dalej nie dmucha to albo masz pęknieta mocno muszle wydechową przy klapce albo nie masz juz wirnika :)

PS. T25 to shit! :mrgreen:
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

no wiem ze T25 to śmietnik i że mój odkurzacz zelmera by dmuchnoł lepiej ale za cene do 500zł nic lepszego niema :/

[ Dodano: Sob 05 Cze, 2010 19:42 ]
na ściągniętym wężyku dmuchneło 0,4 no prawie 0,5 trochę go skatowałem aż z champli zrobiła się zaśmiardka hee:) w takim razie dochodzę do wniosku że wg się zesrało więc jak zamontuje MBC to i tak nie dmuchnie więcej niż 0,4 szkoda bo jak było 0,4 i ciągnoł to miałem takiego banana :))))) dzięki kolego za pomoc
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

mbc nic nie da bo to jest juz max jaki ta turbina z siebie moze wydmuchac, tez mialem kiedys podobna co dmuchala 0.7 max, skonczyla tak ze ukrecilem w niej oske :lol: gdzie kupiles takiego smiecia??
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

śmietnik made by allegro stara nie nadawała się do niczego miałem parę grosza chodziło oto aby naysa jezdziła i nie kopciła lepiej od parowozu, nie musi śmigać ważne że jeździ i dupkę wiezie a jak będą fundusze to będzie nowa :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

jezdzi do czasu do puki nie uszkodzi silnika przez złą mieszanke etc
mbc nic Ci nie da w tym przypadku , juz jest po turbinie...
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Jazda na zdychającej turbinie nie tyko ją wykańcza - jak już musisz tak jeździć to lepiej zainwestować te 500zł w Ecu Mastera i wystroić auto na N/A (z zaślepionym turbo) - przy sprężu 8.5 będzie to muł na 90KM ale przynajmniej pierścienie/panewki nie dostaną po dupie...
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jak nie bedzie wchodzil na doladowanie to po co stroic?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BUGALUS pisze: na ściągniętym wężyku dmuchneło 0,4 no prawie 0,5 trochę go skatowałem aż z champli zrobiła się zaśmiardka hee:) w takim razie dochodzę do wniosku że wg się zesrało więc jak zamontuje MBC to i tak nie dmuchnie więcej niż 0,4 szkoda bo jak było 0,4 i ciągnoł to miałem takiego banana :))))) dzięki kolego za pomoc
Dlatego :P
Takie auto aż nastraja do przycisniecia i zadko kiedy da sie opanować... Zwłaszcza jeśli jeszcze chce jechać a nie do końca świadomie go zabijamy..
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

z tego co zrozumiałem to za tydzień coś padnie jak będe go butował a jak bede śmigał bez butowania ? :) a dlaczego ten śmietnik nie chce dmuchać ?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Albo ma bardzo pęknięta muszle wydechową i tam ucieka Ci ciśnienie
Albo wirnik jest w tak opłakanym stanie ze nie jest w stanie sie napędzić odpowiednio by cisnąć więcej... uroki T25 ;-)
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

jak ona dmucha 0,4 mogę ustawić na MBC 0,2 i będzie git czy będzie się robić zaśmierdka z tych pierścieni i panewek ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”