Wadliwe MBC ?

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

byłem niedawno na spocie s13 w gda i kolega gh powiedział mi że mam źle podpięty mbc i od tego mam skoki doładowania... podłączyłem tak jak mówił i rzeczywiście turbo ładnie wstaje i trzyma do końca ale niestety tylko 0.5 bara niezależnie od tego czy wkręcam czy odkręcam pokrętło do regulacji :( o co kaman :?: mbc mam taki
Obrazek

a podłączyłem tak

Obrazek
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

ma ktoś jakieś pomysły co to może być? źle podłączyłem czy mbc do wymiany... albo WG :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ten trójnik to po co tam jest ?
mbc to takie zwykłe ze sprężynką i kuleczką w środku ?
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

skoro jest w zestawie to wypadło by go zamontować chyba...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

Ostatnio zmieniony pn 21 lis, 2011 18:51 przez kaszub, łącznie zmieniany 1 raz.
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

wcześniej miałem podłączone tak jak na tym obrazku właśnie i przy ustawieniu ciśnienia raz było 0.6 a raz 0.9 a ciśnienie spadało o 0,2 przy 5 tyś/obr

na spocie kolega gh pokazał jak ma taki sam mbc u siebie podpięty (u niego wszystko działa) i ja teraz podłączyłem tak samo i ciśnienie już nie opada tylko nie moge regulować...

zara sie wk*rwie i kupie properfekt... bo ciągle mam z tym ciśnieniem problemy i nie moge bawić sie autem bo albo ciśnienie za małe albo za duże i strach jeździć :x
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

To będzie dobry zakup!
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

podłącz bez tego trójnika i zobacz co będzie
bo to podłączenie z trójnikiem jest o kant pupy, bo turbo będzie później wstawać, WG jest ciągle pod ciśnieniem
z dolotu do wlotu mbc, wylot mbc do WG i kręć śrubką, im mocniej wkręcona śrubka, tym wyższe ciśnienie
regulacja mbc jest dość upierdliwa, bo czasami pół obrotu robi bardzo dużą różnicę w ciśnieniu ,a na początku wydawać się może że kręcenie śrubką nic nie daje, aż do pewnego momentu gdzie zaczyna się dziać
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
patryk200
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: sob 20 sie, 2011 17:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wiem ze trochę temat już ma ale nie będę zakładał nowego bo chodzi mi cały czas o to samo. A zatem mam mbc i bov od properfekt i podłączałem tak ze westgate-mbc-turbo, tylko jest mały problem ląduje więcej ale dopiero przy 5tys wstaje pełnym ogniem turbina. Do 5tys ląduje stale 0.5b a dopiero po 5 daje 1b i nie wiem czy to wina zle zamontowanego mbc czy co słyszałem od gościa ze mbc powinno byc podpięte pod ssacy ale nie wiem dlatego pytam. Wiem ze było dużo tłumaczeń jak to ma być podłączone ale nikt nie miał chyba takiego problemu co ja. A i jeszcze moja turbawka to TD04
( (O)=(O) /___________\ (O)=(O) )
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Ja odebralem auto po remoncie..

docieram i dzis czas na boost... Patrze na zegar a tu boost mi lecu do 0,8 i nie chce sprawdzac dalej heh... I w zwiazku z tym zastanawiam sie czy zwiesila sie kiedys komus kulka w MBC properfekt tym z ceramiczna kulka ? u mnie reglacja nic nie zmienia czy wkrecony bardziej czy wykrecony prawie max.. nadal za duzo boostu daje
przy wykreconynm powinien byc stock t28 a tu 0.8 Bar
Fakt ten MBC zaczal jakos mega lekko sie wkrecac/wykrecac wiec trzeba go chyba rozebrac...

Jedyne co mysle to jeszcze ze asy moze podlaczyli odwrotnie kable, slow brak czasem
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dredman, popatrz sobie dokladnie czy ci sie sruba wkreca czy tylko pokretlem krecisz, jak jest kontra dociagnieta to pokretlem nie poregulujesz, a sie bedzie obracac ;)

mozesz testowo wywalic mbc i zobacz czy bedzie seryne doladowanie,
a zakres regulacji w mbc idzie tak, ze na poczatku nic nei wplywa, a pozniej juz pol obrotu robi duuzo roznice,
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”