Wadliwe MBC ?

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

mbc działa tylko sprzegło siada :D
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

xZealoTx, nie rozwalaj mnie juz z tripa 3 osoby wyleciały bo cos sie stalo nie chce tego slyszec ze coos sie dzieje w twojej nysie...
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Wszysktim ostatnio sprzęgła siadają! za dużo mocy chopacy :wink:
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

domino, sprzegieło sie sypało juz wczesniej..... ale dopiero na jak sie da mocno w deche, to sie poślizgnie. mam zamiar spokojnie jeździć zeby tripa zaliczyć... wiec spoko looz :)
obniżyłem boosta na już działającm mbc i sprzęglo nie bedzie tyrane :)

Dam RADY !! 8) 8)
Ostatnio zmieniony śr 16 mar, 2011 09:57 przez xZealoTx, łącznie zmieniany 1 raz.
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja mam taki sam i podłączyłem bez tego trójnika same pokręciołko
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

ej chłopaki mam problem :cry:

mam t28 reszta seria , założyłem dzisiaj wskaźnik boost i duży stożek przejechałem sie i peak był ok 0.35bara więc raczej ok .... potem założyłem MBC takie
http://aukcjewp.wp.pl/zawor-mbc-manual- ... 34953.html (wiem wiem bieda )

odkręciłem pokrętło o dwa obroty przejechałem sie a turbo pompuje jak okszalałe :!: do 1.1 bara miałem peak ( a chce do 0,6 ustawić narazie)

skręciłem bardziej dalej to samo ...skręciłem go na maxa i kufa dalej dmucha jak poje*ane :!: :!: :!: co to :?:

wszystko podłączyłem dobrze sprawdzałem 10 razy... może ta strzałka jest źle naklejona i to od to od tego :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

SEBA200SX pisze:ej chłopaki mam problem :cry:

mam t28 reszta seria , założyłem dzisiaj wskaźnik boost i duży stożek przejechałem sie i peak był ok 0.35bara więc raczej ok .... potem założyłem MBC takie
http://aukcjewp.wp.pl/zawor-mbc-manual- ... 34953.html (wiem wiem bieda )

odkręciłem pokrętło o dwa obroty przejechałem sie a turbo pompuje jak okszalałe :!: do 1.1 bara miałem peak ( a chce do 0,6 ustawić narazie)

skręciłem bardziej dalej to samo ...skręciłem go na maxa i kufa dalej dmucha jak poje*ane :!: :!: :!: co to :?:

wszystko podłączyłem dobrze sprawdzałem 10 razy... może ta strzałka jest źle naklejona i to od to od tego :?:


Mam ten sam MBC i u mnie wszystko hula jak należy może źle podłączyłeś przewody do samego zaworu ? podłączanie
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Fabisz pisze:Mam ten sam MBC i u mnie wszystko hula jak należy może źle podłączyłeś przewody do samego zaworu ? podłączanie
w tym mbc jest tylko jeden wężyk który sie podpina... drugi to wydech wiec nie mogłem źle podłączyć....a co sie stanie jak ten zaworek zwrotny jest źle podłączony? dmucha ile popadnie czy w ogóle? bo może mam żle nakleike ze strzałką na nim naklejoną...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pytam, wszystko się może zdarzyć podczas podłączania czegokolwiek, więc jeśli masz to dobrze wpięte to może być sam zawór walnięty, zobacz czy jak go skręcisz jesteś w stanie ustami przedmuchać go jeśli tak to może uszczelka poszła tj od początku byłą walnięta
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

o właśnie dobry sposób zara ide sprawdzić....
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

no to tak sprawdziłem czy przy zamkniętym trzyma ciśnienie i wszystko ok ale jak sprawdziłem ten zaworek zwrotny to okazało sie że przepuszcza przy odkręconym pokrętle ciśnienie w drugą strone niż to na naklejce :!: :shock: co za gówna produkują...

przejechałem sie o dmucha ok 0.4bara odkręciłem o 1 obr i 0.5 znowu o 1 obr i dalej 0.5 ... musze to jeszcze rozkminic bo kręce i nie chce dalej wzrastać...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Po pierwsze szkoda ze kupiles to mbc bo jest troche gowniane. Po drugie krec bardzo malo tzn. jak juz masz 0,5bara to nie robisz obrotu o 1 tylko np. pol obrotu - wsiadasz, testujesz i tak az do uzyskania danej wartosci. Nie wiem jaka czulosc ma to MBC ale w mbc propera tak wlasnie jest ze wystraczy DELIKATNA korekta i cisnienie sie zmienia. Wlasciwie regulacja cisnienia obejmuje wlasnie bardzo maly zakres a reszta to albo minimum albo max.
Ostatnio zmieniony sob 08 paź, 2011 19:08 przez ige, łącznie zmieniany 1 raz.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

już mnie h*j strzela z tym mbc...

po pierwsze boost zaczyna rosnąć (wg wskaźnika ) przy ok 4 tyś/obr (jest wtedy 0.5bara) o przy 5.5 tyś/obr zaczyna spadać ( do 0.4bara) :shock: :!: przecież ponoć t28 trzyma super do końca obrotów... po drugie nie moge też ustawić ciśnienia większe niż 0.5 bara...ale raz go pogoniłem i na peaku było prawie 7 bara...a potem ciągle tylko 0.5 :(

sprawdzałem dmuchając w mbc i kręcąc nim czy jest szczelny itp i wszystko ok ...psiknąłem też wd40 do środka ale nic nie dało

co to ma być :?: walnięty WG czy te gówniane MBC? trze było kupić od razu properfekt ale kto wiedział...
Ostatnio zmieniony wt 11 paź, 2011 16:55 przez SEBA200SX, łącznie zmieniany 1 raz.
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

bierzez zwykla pompke samochodowa albo cos podobnego wpinasz sie z przewodem do aktuatora wastegate i powoli podnosisz cisnienie i widzisz przy ilu sie otwiera,

to samo z mbc - mozesz w ten sposob wstepnie sprawdzic cisnienia otwarcia,

potem laczysz to wszystko i sprawdzasz czy wastgate sie otworzy przy podpieciu poprzez mbc i przy jakim cisnieniu

ps. mi przy takich testach wezy sterujacych aktuatorem i dv wyszlo ze dv puszczala powietrze i boost wlasnie opadal przy wyzszych obrotach, wiec u ciebie tez jest opcja malej nieszczelnosci w tym obszarze ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

a u was na wskaźniku boost wskazówka wzrasta powoli ale jak osiągnie dane ciśnienie to już stoi sztywno :?: czy może troche falować u góry ? (żebym wiedział jak powinno być prawidłowo)
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”