Regeneracja T28

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

tysiak nie jest źle no mniejmy nadzieję że wytrzyma więcej niż parę miechów
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dasiu naprawde nei mam pojęcia ile to mogło być tysięcy. Ale fakt że raz na długi czas lubi sobie lekko podymić po katowaniu, ale po chwili sytuacja wraca do normy. Taki stan rzeczy utrzymuje się od 4 miesięcy. Znaczy utrzymywał bo teraz mi panew wyszła :mrgreen:
Binio, mi mówili że mogą włożyć większy wirnik ale z gwarancją wtedy lipa.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

tak regeneruje turbawki motoremo z iławy kasuje jak za zboże moja zrobiła 500km i padła stwierdzono syf w oleju założyłem 2 za 500zł z allegro śmiga już 2 lata !!


http://www.youtube.com/user/sygnal248?f ... IL0l3RqF4c

http://www.youtube.com/user/sygnal248?f ... _ytplc8Mmk
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

tez mialem podobnie, auto zrobilo podobny dystans na doladowaniu 0.7 bara turbo zdechlo :D potem zakup dobrej uzywki u loraka i przelatala ponad rok, po wyciagnieciu luzy takie jak przed wlozeniem
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

jak przetsstuję hybrydkę T3/T25 to zobaczymy jak procentowo wypada skuteczna regeneracja w EMP.

Poki co na 5 turbin o których słyszalem i widziałem, jak były użytkowane tylko 1 padła z braku oleju, po wywaleniu 1-go restryktora jeździ do dziś
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
djlasior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 168
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 18:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Pajak2444, i jak tam z turbina od EMP lata i jaki stan doladowanie itp?
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

nie odebraliśmy jej bo zrobił jakieś maleństwo: wirnik ssący T28 w m,uszli ssącej T3 i AR ssaka .48, więc jej wydajność to max 280km, więc w najgłębszym poważaniu mam taką małą turbinę.

Jak się coś ruszy z większą sztuką to dam znać.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dopisze się do tematu by nie zakładać nowego.

Ile może kosztować samo wyważenie wirników?
Powoli powoli, bo się rozp.....li
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Ja kiedyś pytałem jednego co robi turbiny, to powiedział że właśnie wywarzenie to najważniejsza sprawa i bierze tyle co za robote z częściami czyli koło 700 zł :) ale raczej się nie będzie podejmował...
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sie wycwanili. Sens w tym, że niechce dawać komuś do składania turbo, tylko poskładać samemu i wyważyć tylko.
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

widzisz....duzo osob tez nie chce podejmowac sie takich rzeczy z uwagi na to ze co gdy ktos cos spier%!%& przy skladaniu i przyszedl z pretensjami? tak samo czesto jak sie kupuje jakies "powazniejsze" czesci to reklamacje nie sa uznawane poki nie przedstawisz papierka ze byly montowane w wyspecjalizowanym warsztacie/punkci

mysle ze wiesz o czym mowie ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Bartex jak chcesz trochę poeksperymentować, a turbo niew jest mocno wyjebane (wirniki nie poprzycierane, ośka tak smao)to mozesz kupić zestaw regeneracyjne z alledrogo (pytaj czy oryginały-nie chinczyki) zaznaczyć dokąłdnei jak był umiejscowiony wirnik ssący na wałku poskładać wszystko z głowa i powinno śmigac jak złe ;)

Kiedyś z kolegą zrobiłem tak t25 i byłem bardoz zdziwony z efektu a robiłem to na chinski częściach. Fakt że turbo tylko kopciło i nie było pozacierane.

A jak chcesz pewną firme do regeneracji to polecam OP turbo ze zgierza (google). Zrobili juz nie jedno t28 w tym moją i ładnie śmigają(nowy wkłąd z wirnikami ponoć ori gareta). Polecam odrazu rozwiercenie muszli i wstawienie hybrydowego wirnika kompresora bo t28 szybko przestaje wystarczać ;) Cana koło 1400zł
Ostatnio zmieniony śr 07 gru, 2011 17:28 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam luzy, wirniki nie obcierają, nie są wyłamane ani nic. Pytam się tak na przeszłość, bo nie widze długiego życie T25 na 1 bar. Jakby zaczęła kopcić, czy coś to niechce dawać 1400 za T28, bo za rok, może 1,5 najprawdopodobnie wchodzi RB, więc niechce pakować się w niepotrzebne koszty. CA ma jeździć jeszcze ten czas do RB i tyle, jak najtaniej się da :wink:

Gdzieś coś czytałem, że niechcą regenerować w Polsce turbin na BB? Przecież są zestawy do regeneracji, a budowa wygląda prawie identycznie, tylko łożysko jest trochę inne :)
Powoli powoli, bo się rozp.....li
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

No to kupuj zestaw regeneracyjny i się baw! jak coś zjebiesz to nowe t25 kosztuje 400zł więc nie bedzie dużej straty a przetrzesz szlaki :p
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

To napiszę, że ja właśnie SAM wymieniłem bebechy w T28, bez wywarzania narazie jezdzę na na WG z T25 i doładowaniu około 0,5b. Jak wleci jakiś FIMC to będzie troche więcej. Dam znać jak długo pożyje turbo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”