Momenty dokręcania śrub do turbiny.

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Miko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pt 27 lis, 2009 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam problem

Wymieniłem turbinę koledze w aucie, przy ponownym montażu założyłem nowe uszczelki miedziane od chłodzenia i zasilania olejem. Mimo dość mocnego dokręcenia połączenia ciekną :/
Boje się dokręcać na max żeby nie zniszczyć gwintów w korpusie turbo. Z jakim max momentem powinno się je dokręcać? Ew. gdzie w Warszawie dostane takie miedziane uszczelki - w wypadku gdyby się okazało ze te które są teraz założone były cieknące?


Będę wdzięczny za wszelkie info.!
cichy-cichy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 20:50
Lokalizacja: Lublin

Wg serwisówki w sr20det jest to 20-31nm na banjo oleju/wody nie zależnie czy do turbo czy do bloku.


EM-63
http://www.yariksteel.ru/manual/s15/s15a/em.pdf
Ostatnio zmieniony sob 13 sie, 2011 22:56 przez cichy-cichy, łącznie zmieniany 2 razy.
Miko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pt 27 lis, 2009 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wielkie dzięki!!!

A gdzie dostane nowe uszczelki w razie czego?
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja te uszczelki miedziane kupuje zawsze w sklepie z częściami do maszyn rolniczych ewentualnie tam gdzie są jakieś graty z przewodami chydraulicznymi zawsze zakładam nowe i dokręcam na oko i jest git a i śruby też zawsze wymieniam na nowe to tylko parę zł
Ostatnio zmieniony ndz 14 sie, 2011 10:30 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

uszczelke miedzianą wystarczy nagrzać do czerwonosci i pozwolić jej ostygnąć-robi się miękka. Zawsze tak robie i nic nie cieknie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”