T25 wyzionęła ducha ?

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Bubu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: śr 02 wrz, 2009 01:18
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Panowie, znowu mam problem z nissanem :/ Chodzi o dziwny dźwięk w okolicach turbo. Do około 3k rpm problem prawie w ogóle nie występuje ( chyba, że na zimnym silniku i to też niedużo wcześniej bo około 2,7k rpm ), ale po przekroczeniu słychać metaliczny dźwięk (jakby łopatki waliły po muszli ? ) Miałem już taki problem wcześniej, ale się okazało, że to opaska od osłony na wydechu ( chociaż dźwięk był zupełnie inny :/ ) Ten odgłos jest prawie zawsze tylko i wyłącznie jak silnik jest obciążony, w sensie jak się poruszam ;) ( na postoju przy większej przygazówce nic nie słychać, ew. baaardzo cicho ) Z wydechu nic nie kopci, nic nie dymi. Pytam co to może być, bo jedyna możliwość gdzie mogę spr. co to, to albo parking pod blokiem albo jakaś wzwyzka ( oddawać do jakiegoś zakładu u mnie to loteria [ testowalem...] ) I pytam od czego zacząć ? Dolot wywalić i spr łopatki ? Może to być uszczelka przy turbo ? Dodam, ze im auto bardziej nagrzane tym problem występuje w wyższej partii obr. Oleju też nie bierze. Dodaje filmik z felernym odgłosem. Słychać najlepiej od około 8 sekundy.

http://speedy.sh/JwBna/Film0052.rar

moge wrzucić gdzieś indziej, tylko dajcie namiary gdzie bo na yt to nie mam za bardzo jak :/
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

na tym filmiku to nic nie widac ani nie slychac. jak masz podejrzenia z dmuchawa puszczaj diolot przed nia i zobacz jakie ma luzy waltek wirnika i bedzie jasne
Bubu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: śr 02 wrz, 2009 01:18
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Spoko dzięki za odp., ale chodzi o to, ze dźwięk ze środka jak jadę jest zupełnie inny niż spod maski jak dam w palnik.Słychać go tylko jak jadę, ew. po dłuższej jeździe jak już stoję i dam w palnik Sprawdzić luzy to wiem, po prostu pytam na co zwracać uwagę przy czymś takim ? Może być tak, że nie będzie dymków z wydechu, a turbo już mówi papa ? Czy może to być uszczelka kolektor-turbo ? Pytam, bo to moje jedyne auto do poruszania się na co dzień, a nie chce czegoś uwalić całkowicie. Btw. dźwięk na postoju spod machy:

http://speedy.sh/7Fbt6/Film0053.rar

Jeszcze raz dzięki za odp. Pozdrawiam.


Edyta:

Okazało się, ze to na 99% nie turbo (nic nie ociera o muszle, luzy wydaja byc sie w normie, łopatki całe). Sam nie wiem czy to dobrze...... Obsłuchiwał to znajomy i coś gadał, ze mogą to być szklanki, wiec teraz ide tym tropem.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis, 2011 18:22 przez Bubu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HouK
Stały gość
Stały gość
Posty: 203
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 20:41
Lokalizacja: Bratkowice

podepne sie pod Temat sorki za OT
Może u ciebie tez tak jest

Panowie mam Pytanie
Jakie są objawy gdy T25 umiera??
Mi np wypluła oliwe,wczesniej dziwnie zaczeła gwizdać i przerywał tak gdzies przy 5 ty:( Myśle że to koniec T25 Tak??
A i jak skończyłem upalać
Jechał tak jak by bez 1 Gara
Dla niektórych JDM jest jedynie sposobem na przeróbki auta, inni idą znacznie dalej i czynią styl JDM swoim sposobem na życie, przejawiającym się we wszystkich jego dziedzinach
Bubu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: śr 02 wrz, 2009 01:18
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Ja dziś skończyłem "naprawy" i okazało się, że to wypalona uszczelka pomiędzy turbo, a kolektorem tak dziwnie brzmiała. Przy okazji okazało się, że na 4 cyl uszczelka też miała przedmuchy (wymienione) i teraz wszystko gra. Zero dziwnych dźwięków, auto lepiej jedzie, ale turbo jakby głośniejsze ? Tyle, że odetkałem wydech (wyleciał kat i środkowy ) i tym to sobie tłumacze ? ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”