Repair Kit T28

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

http://techline.net.pl/pl/kategorie/zes ... prawcze,43 a co powiecie o tym, wygląda podobnie
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

To jest właśnie ten beznadziejny zestaw 270' i po takiej regeneracji, turbina długo nie pociągnie.
Jak narazie w polsce regenerują tylko na tym zestawie i do momentu kiedy ktoś nie wprowadzi zestaw 360' to nie będzie się opłacało regenerować turbiny.
Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dzwoniłem do gościa, cena kitu 100zł, patrząc na allegro itd ceny ok 280zł :/ nie wiem dlaczego ale jeśli ktoś ma padniętą suszare to 100zł nie duży wydatek i po testować można ile pociągnie, chętnie kupiłbym t28 padnięte i zrobił taki teścik
Ostatnio zmieniony czw 15 lis, 2012 15:47 przez Wiwix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

5zł bym nie dał
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

JA tam keidyś zrobiłem t25 w ten sposób i mimo że nei zaznaczyłem położęnia wirnika ssąceog na wałku żeby nie stracić wyważenia(co jest baaaardzo ważne) to turbina bardzo ładnie chodizła i zniosła trochę katów(nawet jeden wydmuchała :D ).

Z tego co czytąłem to bardzo ważne jest żęby zrobić to na dobrych częściach(nie pamietam już czy oryginalnych cyz poprostu dobrej firmy), keidyś sie dowiadywąłem i pamiętam żę ktoś z allegro sprzedawał dobry zestaw regeneracyjny do t28 za około 250zł. Na taki za 100zł raczej bym nie liczył-podobno to sa chinole i potrafią mieć gorsze wymiary panewek niż te wytarte...
Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Załatwię sprężare i zdam relacje:) najwyżej tuleje zlecę dobremu tokarzowi ?:D chodzi tylko o sam fakt ile to wytrzyma metodą homemade:)

Edit. Mam zrobiłem, wszystkie bebechy w środku nowe, wałek praktycznie był idealny, po naprawie luz praktycznie niewyczuwalny, jest go tyle ile ma być, kręcąc ręką bardzo płynnie idzie, dmuchałem kompresorem aby nadać większą prędkość i żadnych wibracji i negatywnych innych działa, jak do tej pory-> polecam! Zobaczymy jak spisze się na samochodzie:)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 21 lis, 2012 14:32 przez Wiwix, łącznie zmieniany 1 raz.
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

wczoraj miałem w rekach ten zestaw z łożyskiem 270 st i różnymi wysokościami panewek.
wszystko w komplecie, zegerki, panewki, i inne duperelstwa.

jako że mam silnik wyciągnięty to dobrałem się do swojej turbinki.
rozłożyłem na części pierwsze umyłem poskładałem na tych nowych częściach z zestawu i efekt był taki że mam większe luzy na ośce wirników niż na starych, podjechanych częściach :? .
zestaw kosztował 230zł i jest to totalna kupa z allegro. zestaw został zwrócony.

jeśli firmy regenerujące turbiny używają takich zestawów to ja się nie dziwię że pózniej żadna turbinka nie wytrzymuje.

szukam jakiejś konkretnej firmy która robi porządne części do suszarek najlepiej z łożyskiem 360 st.

a i gdzie można dostać wirniki wydechowe i ssące? jak by kto wiedział to info mile widziane.
pozdrawiam.
dym z opon leczy astme ;D
Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolego, a sprawdziłeś ośkę? ja miałem w idealnym stanie, luzy sa tak minimalne jak w nowej dosłownie..i te kity z allegro są ciulate.. Polecam zadzwoń do gościa z linka powyżej ma różne zestawy, te na stronie to tylko część tego co ma

A jak będzie pracowała i jaki będzie efekt regeneracji na swoim stole zobaczymy
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Ma ktos dostep do 360 Thrust Bearing Kit w PL , czy tylko sciaganie z UK ?? szukalem na allegro ale sa tylko zestawy 270 stopni .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dzwoń do firm którzy się tym zajmują ja znalazłem dwa takie kity, ale pierw chciałem jak najtańszym kosztem to zrobić i przetestować 270" za 110zł, na allegro ktoś to skupuje i daje cenę x200%
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

ośkę mam w stanie malinowym

ciekawe czy jakiś fachowiec tokarz dorobił by takie klamoty jak by się mu podało wymiary.

a powiedzcie mi jak by zamiast tych lożysk ślizgowych (panewek) dopasować tej wielkości łożyska? dało by rade i czy w ogóle są takiej wielkości łożyska dostępne?
dym z opon leczy astme ;D
xiiooll
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: czw 25 cze, 2009 18:29
Lokalizacja: Łódź

Takich małych łożysk nie ma. Trzeba by było przerabiać środek turbiny, żeby dopasować łożyska. Nie sądzę, żeby były w sprzedaży takie które wytrzymają 60k obrotów i taką temperaturę, a jeśli są to kosztują tyle, że lepiej nie mówić.
Wiwix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pn 05 gru, 2011 21:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

To raz a dwa że łożyska(panewki) mają otwory w środku aby dostarczać olej pod panewkę :) Nie znam się jakoś dobrze na tym ale rozbierałem i wiem co w trawie piszczy:) najgorsze są te segery w środku do wymienienia:)
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

djlasior pisze:Taki zestaw do t25/t28 u mnie kosztuje 140zl na giełdzie w gliwicach dzisiaj bylem i jeszcze raz sie pytalem i sa nawet mial na miejscu ale go nie bralem bo kupywalem co innego do nysy :)
to byl zestaw 270 czy 360 stopni ??
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

co to znaczy 270 czy 360 stopni?
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”