T28 przewód olejowy

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

mgorski101.5
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: śr 28 sie, 2013 19:11
Lokalizacja: mińsk mazowiecki

Witam mam problem z ponownym włożeniem turbo t28 do CA. Po wyjęciu i włożeniu turbo mam problem z przewodem olejowym.

T28 do samochodu wsadził poprzedni właściciel, widać że przewód olejowy też był wymieniany bo jest elastyczny w stalowym oplocie. Mianowicie, nie mogę zatamować wycieku oleju przy turbinie dlatego że przewód ma (moim zdaniem) za duże oczko, śruba ma gwint i średnicę pasującą do turbo, ale końcówka przewodu ma taka średnice że śruba po włożeniu ma gdzieś 4-5mm luzu przez co dokręcając wszystko razem olej wycieka przez uszczelki.

To mój pierwszy post więc nie wiem czy wytłumaczyłem problem jasno.

Ale co mam teraz zrobić,wymienić przewód z mniejszym pasującym do śruby oczkiem? nie zmieni to ilości i ciśnienia oleju dla turbo?

Czy też może powinienem mieć taka śrubę :
http://www.driftshop.pl/shop/index.php? ... stryktorem
(moja nie tego pierścienia przy łbie śruby)

Proszę o jakieś rady, próbowałem z 10 razy uszczelnić różnymi podkładkami lecz nic to nie daje.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Zacznijmy od tego jaką masz śrubę "która pasuje do turbo" i jakie masz oczko? Z wymiaruj to i będzie wiadomo.
CA18
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

przewod powiniem miec oczko 12mm, srub sa 2 rodzaje, 11 i 12mm.
Jedna i druga bez problemu da sie zalozyc na przewod z oczkiem 12mm.
Jesli tak jest 4mm luzu to ktos wrzucil 16tke oczko? :shock:
zrob najlepiej foty i bedzie wiadomo
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
mgorski101.5
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: śr 28 sie, 2013 19:11
Lokalizacja: mińsk mazowiecki

dzięki za konkretne odpowiedzi, wydaje mi się że faktycznie oczko może być większe i mieć te 16mm ..zaraz rozkręcę pomierzę i dam znać..
mgorski101.5
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: śr 28 sie, 2013 19:11
Lokalizacja: mińsk mazowiecki

Więc oczko ma średnicę 14 mm,śruba jest 11mm ,dlatego nie da się tego uszczelnić. Ale jeżeli przewód seryjnie ma 12mm, to nie powinno już lecieć z 1mm luzem prawda?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”