Sens montowania turba

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Binio_ pisze:Nie wiem w czym widzisz problem
Mówię tylko o sensie takiego montażu. Akurat z pół roku temu na innym motoryzacyjnym forum rozgryzaliśmy ten sam temat i po przeanalizowaniu różnych materiałów wyczytaniu kilku artykułów takie wnioski wynikły. Miał ten system parę zalet, ale te dwie były chyba najistotniejsze :D
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Dasiek ten nissan z karpacza z turbem w bagazniku , miał system napedzania tego turba poprzez spalanie gazu. z tym ze na karpaczu kazali mu te gadzety powyciagac bo były niebezpieczne.
W kazdym badz razie z sprawnym takim układem lag był zerowy :)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Tu najbardziej chodzi o dwie rzeczy 1) miejsce pod maska ; 2) prostote takiego ukladu (mimo targaniu rur przez cale auto) .
U mnie w ZXie mam 2x GT2560R i one juz w zasadzie ledwo ledwo wchodza, bez duzej ingerencji w konstrukcje auta nie ma bata zeby tam wlazło coś wiekszego.
Przy takim zamontowaniu turb jak tutaj, problem ten znika.
Tak naprawde sensu takiego systemu turbo nie zrozumie nikt kto nie mial auta z silnikiem V6 , V8 o duzej pojemnosci, tam poprostu naprawde nie ma miejsca.
Pamietajcie, nie kazdy ma ochote wycinac caly przod auta i robic sobie tam konstrukcje oparta na rurkach.

PS. majac takie powiedzmy 5 litrowe V8 naprawde w dupie bym mial czy te turba maja laga czy nie, bo sam silnik z dolu w zupelnosci starcza, predzej zabraknie mu trakcji niz mocy
Ostatnio zmieniony ndz 05 paź, 2014 11:45 przez Draxan, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”