Wastegate w S14

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Heja. Plan miałem taki że wylot z wastegate'a puszczam wolno, w zasadzie nadal taki mam plan, ale do rzeczy.
W kilku projektach na S14 widziałem że wylot/rurka od zaworu sterczała ładnie z błotnika mniej więcej w okolicach kierunkowskazu puszczając piękne ognie w bok. Pomyślałem że tak właśnie chcę. Jednak ostatnio bedąc przy aucie doszedłem do wniosku że nie wiem jak ją tam poprowadzić, bo tam nie ma jak się przebić moim zdaniem :?

Ma ktoś jakiś pomysł albo ma zdjęcia, albo wie którędy poprowadzić rurkę żeby wyszła w tym błotniku? Bo ja to zgłupiałem trochę szczerze powiem
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zacznijmy od tego czy masz zewnętrzny wg i odpowiednie wyjście z kolektora wydechowego?
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prościej mówiąc musisz mieć najpierw kolektor z wyjściem na zewnętrzny WG (seryjnie jest wewnętrzny) i musisz dokupić do tego kolektora zewnętrzny WG - wtedy rurkę od niego prowadzisz sobie gdzie chcesz.
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
mucek6
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 86
Rejestracja: wt 04 cze, 2013 14:53
Lokalizacja: Grabowskie

Albo scremer pipe i od niego rurkę ciągnąć.
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

no Panowie, bez przesady :) skoro pytam którędy poprowadzic rurke od WG to znaczy ze raczej wszystko jest pod to przygotowane :)
ale dziekuje za troske :)
WG jest zewnetrzny, kupowalem u Ciebie Neo - no ale mozesz nie pamiętać z racji dużego obrotu towarem :) - turbo jest GT30 tez od Neo, kolektor Topmount. zdjecia u mnie w prezentacji jakby ktos chcial zajrzec gdzie dokladnie wychodzi WG.

rozchodzi sie o to że widzialem w kilku S14 jak rurka wychodzila z blotnika na boku, ale nie patrzylem i nie wiem ktoredy ją poprowadzic zeby to mialo ręce i nogi i nie przeszkadzało
Ostatnio zmieniony śr 21 paź, 2015 10:06 przez Tofik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odpowiem najprościej jak się da - prowadzisz ją tak by się zmieściła koło całej reszty i tam gdzie się da ;)
W naszych LHD jest o tyle problem że jest serwo, pompa hamulcowa, pompa sprzęgła i to trochę koliduje więc we większości LHD jakie widziałem to wyrzuca się pod podłużnicą od dołu i wychodzi w progu (jeśli chcesz opalać ekologiczne foliówki ludziom na przystankach ;) )
Jeśli jednak chcesz by wychodziło w błotniku to czeka Cię arcytrudne wyzwanie upchnięcia to pomiędzy tym wszystkim.
Byś może widziałeś to w autach RHD - wiadomo, tam mają dużo miejsca ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”